Słoneczna Hiszpania – sposób na zimową chandrę

Jeśli jesteś zmęczony wyzwaniami dnia codziennego i czujesz, że z baterii naładowanych latem niewiele już zostało, to szybko należy szukać nowych alternatyw, które pomogą skutecznie i szybko odpocząć. Zimowa chandra lub jeszcze bardziej dające się we znaki polskie ponure przedwiośnie, można z powodzeniem przełamać wizytą w Hiszpanii. Ogromną różnorodność form wypoczynku w okresie od listopada do maja oferuje na przykład Sierra Nevada.

Narty w Andaluzji

Jeśli lubisz czynny wypoczynek, to w okresie jesiennym, zimowym i wiosennym przez pół roku z powodzeniem można na południu Hiszpanii szusować na nartach. Góry Grenady mają wyjątkowe położenie geograficzne, które w czasie jesienno-zimowym gwarantuje duża liczba słonecznych dni. A przecież nie ma nic piękniejszego w górach niż jazda na nartach w promieniach ciepłego słońca. Zimową aurę natomiast zapewniają dość wysokie góry, sięgające do 3300 metrów nad poziomem morza, co robi tym większe wrażenie, że z zaśnieżonych stoków widać wybrzeże Morza Śródziemnego, a przy dobrej pogodzie nawet Gibraltar.

Sierra Nevada szczyci się przynależnością do grupy najlepszych i najpiękniejszych miejsc do uprawiania narciarstwa na świecie – wspaniale przygotowane stoki, niesamowite widoki oraz zróżnicowane stopnie trudności to cechy tego ośrodka narciarskiego. Co więcej, Sierra Nevada to obszar chronionego krajobrazu wpisanego na listę rezerwatów biosfery UNESCO oraz Państwowego Rezerwatu Myśliwskiego.

Inne atrakcje Grenady

Grenada jest stolicą prowincji obfitującej w niezwykłe zabytki. Należą do nich między innymi Alhambra – niezwykły Alhambrazespół pałacowo-ogrodowy wybudowany w XIII wieku w stylu mauretańskim, stanowiący jeden z najpiękniejszych przykładów budownictwa arabskiego powstałych w Europie. Alhambra wraz z Generalife i dzielnicą Albaicin stanowią kompleks wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Niezwykłe wrażenie na turystach robią przedstawienia obrazujące kulturę, realizowane w tradycyjnych jaskiniach – szczególnie popularne są te organizowane w dzielnicy Grenady – Sacramento.

Ciekawa jest także historyczna kraina Alpujarra, obejmująca teren pomiędzy Sierra Nevada a Morzem Śródziemnym. Na niższych stokach, nachylonych w kierunku południowym uprawiane są drzewa oliwne przeplatane winnicami i sadami cytrusowymi. Natomiast u brzegów Morza Śródziemnego korzystać można z uroków nadmorskich kurortów – takich jak Motril czy Adra.

Najlepiej na początku wiosny

AlhambraAndaluzja i wchodząca w jej skład prowincja Grenada należą do niezwykle ciekawych i zróżnicowanych obszarów Hiszpanii. Spotkać na tym terenie można zarówno wiekowe zabytki, jak i atrakcje związane z morzem i sportami zimowymi. Warto tutaj przyjechać, aby móc skorzystać zarówno ze słońca, jak i innych walorów tego regionu. Najbardziej obiecujący wydaje się być czas marca i kwietnia, kiedy w Polsce wiosna nieśmiało zaczyna zaglądać do okien, a tutaj z jednej strony zieleń pokazuje się w całej swej okazałości, z drugiej strony wciąż w wysokich partiach Sierra Nevada można korzystać ze śnieżnego szaleństwa.

Aby skorzystać z wyjątkowej oferty tego regionu warto rozważyć wyjazd w te przecudne tereny południowej Europy. Najlepiej postarać się o wcześniejszą rezerwację noclegu, przykładowo przez Edom.pl, będący doskonałym i bardzo obszernym źródłem ciekawych miejsc noclegowych – zarówno hoteli, apartamentów czy domów.

3,906 total views, 1 views today

3 thoughts on “Słoneczna Hiszpania – sposób na zimową chandrę

  1. Przydało by mi się takie remedium na dziś, niestety brak możliwości na chwilę obecną jeszcze pogarsza sprawę…

  2. Nie przepadam za nartami to sport nie dla mnie ale zabytki Grenady chętnie bym zobaczyła może to ciekawa opcja na wakacyjny wyjazd musze się zorientować jak to cenowo wygląda, artykuł mnie zachęcił o zbadania tematu.

  3. Chandrę dostaję w jesieni i trzyma mnie aż do wiosny. W tym roku zimy nie było, więc i chandra trwała krócej:)
    Najlepszym sposobem na walkę z nią jest wyjazd w ciepłe kraje, dlaczego więc nie wybrać się do Hiszpanii jeśli cena będzie przystępna?

Dodaj komentarz

Why ask?