Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu prywatnego ubezpieczenia medycznego?

rodzinaRynek ubezpieczeń medycznych w Polsce notuje dynamiczny rozwój w ostatnich latach. Problemy państwowej służby zdrowia skłaniają wiele osób do poszukiwania alternatywnej możliwości zapewnienia sobie wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych. Odpowiedzią na ich potrzeby są prywatne ubezpieczenia medyczne. Pytanie tylko jak wykupić taką optymalną dla klienta i dla jego najbliższych ochronę? Na jakie kwestie należy przy tym zwrócić szczególną uwagę?

Co daje ubezpieczenie medyczne?

Ubezpieczenie medyczne, w odróżnieniu od powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, jakim objęta jest większa część polskiego społeczeństwa, jest dobrowolne. Konsumenci mogą zdecydować się na dopasowaną do swoich potrzeb i oczekiwań polisę ubezpieczenia medycznego, która zapewni dostęp do wysokiej jakości usług medycznych. Bez oczekiwania w długich kolejkach na badania i konsultacje do specjalistów, dzięki ubezpieczeniu medycznemu można leczyć się i realizować zadania z zakresu profilaktyki zdrowotnej – szybko i wygodnie.

Wybór optymalnego ubezpieczenia zdrowotnego

Przed podpisaniem umowy o ubezpieczenie medyczne w danej firmie, warto porównać ze sobą różne oferty rynkowe. badanie USGWielu ubezpieczycieli oferuje ciekawe pakiety ubezpieczeń medycznych, np. grupowe i rodzinne. Taką ofertę ma między innymi Signal Iduna. Kluczowy przy wyborze ubezpieczenia medycznego powinien być dla klienta zakres takiego pakietu. Najczęściej w podstawowej wersji nie oferują one leczenia szpitalnego. Jeśli tak jest, musimy liczyć się z tym, że za pobyty w szpitalu będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni albo poczekać na swoją kolej do zabiegu czy operacji finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jeśli już znaleźliśmy kilka interesujących nas ofert ubezpieczenia medycznego, powinniśmy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, w których znajdziemy najważniejsze aspekty ubezpieczenia, łącznie z wyłączeniami odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej.

Ważną sprawą przy kupowaniu ubezpieczenia medycznego jest sprawdzenie jego zasięgu, czy pokrywa ono tylko koszty wizyt u internisty, czy także skomplikowane zabiegi ambulatoryjne i szpitalne. Musimy wiedzieć, w jakich placówkach będziemy mogli korzystać ze świadczeń medycznych. Ważne jest, abyśmy posiadali w okolicy naszego zamieszkania co najmniej jedną placówkę, w której otrzymamy pomoc lekarską w ramach takiego ubezpieczenia.

 

 

1,920 total views, 2 views today

One thought on “Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu prywatnego ubezpieczenia medycznego?

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem wykupienia takiego ubezpieczenia, bo nie ma co liczyć na naszą służbę zdrowia. Dla przykładu moja mama musi czekać na operację zaćmy 2,5 roku… Wiem, że u wielu osób jest podobnie – przecież to jakieś żarty.

Dodaj komentarz

Why ask?