Wakacje w Tunezji – dlaczego warto?

Tunezja jest niezwykle popularnym kierunkiem wakacyjnych podróży Polaków. Nie dzieje się tak bez powodu – zachęcają nas niskie ceny, wysoka atrakcyjność tego miejsca i jego stosunkowo małe oddalenie od naszego kraju. Dlaczego warto choć raz odwiedzić Tunezję? 

Przygoda z Afryką

Jeśli dopiero rozpoczynamy samodzielne podróżowanie, a naszą przygodę chcemy zacząć od odwiedzenia Afryki, Tunezja będzie Tunezja_1świetnym wyborem. Położona na kontynencie afrykańskim, charakteryzuje się ciepłym klimatem, sprzyjającym wypoczynkowi nad wodą (choć zimą temperatura spada do ok. 6 stopni Celsjusza). Kraj ten znajduje się stosunkowo blisko od Polski, podróż nie trwa więc długo. Do tego jest mocno zeuropeizowany, co sprawia, że początkującym turystom będzie się tam łatwiej odnaleźć – bez problemu porozumiemy się w języku angielskim, nie powinniśmy mieć żadnych kłopotów z aklimatyzacją. Doskonałe połączenie egzotyki z poczuciem bezpieczeństwa!

Dla każdego coś miłego

Wybierając się na wakacje do Tunezji, z pewnością znajdziemy coś, co nas tam zainteresuje. Wielbiciele plażowania mogą spędzać leniwe chwile wypoczywając na leżakach i popijając zimne drinki. Miłośnicy zwiedzania z zainteresowaniem podziwiać będą niezwykłe mediny w Tunisie, słynne mozaiki z Bardo czy inne pochodzące ze starożytnych czasów zabytki. Osoby kochające przyrodę z zadziwieniem przemierzać będą lasy palmowe czy korkowe, bez wątpienia wybiorą się także na Saharę (ogromnym powodzeniem cieszy się wyprawa na safari jeepem). Jeżeli natomiast szukamy bogatego nocnego życia, to znajdziemy je chociażby w Sousse, jednym z największych turystycznych kurortów. Wiele ciekawych pomysłów na urlop w Tunezji znajdziemy w ofercie Rainbow Tours – wystarczy zastanowić się, jak chcemy spędzić ten czas i wybrać optymalne dla nas rozwiązanie.

Poczuj klimat Afryki

TunezjaW Tunezji nie będzie z pewnością brakowało okazji, abyśmy mogli poczuć prawdziwie afrykański klimat. Koniecznie musimy wybrać się na suk, czyli tradycyjny bazar, gdzie kupimy lokalne produkty oraz spróbujemy znakomitych regionalnych potraw. Kuchnia tunezyjska słynie ze swego smaku, wyróżniającego się dużą dozą pikantnych przypraw. Sprawia to, że jest wyjątkowo wyrazista i ma swoich zwolenników na całym świecie. Mieszają się w niej wpływy afrykańskie, orientalne oraz europejskie. Do najbardziej znanych przysmaków należy brik – smażony w głębokim tłuszczu pieróg z farszem wykonany z cienkiego ciasta. Spróbować musimy też harrisy – pikantnej pasty z papryki, czosnku, kolendry, kminu, mięty i oliwy. Smaki, zapachy, kultura charakterystyczna dla Afryki są tu na każdym rogu… Właśnie dlatego warto spędzić wakacje w Tunezji.

 

 

3,603 total views, 1 views today

4 thoughts on “Wakacje w Tunezji – dlaczego warto?

  1. Tunezja piekny kraj bardzo chętnie bym tam ponownie pojechała polecam wszystkim z całą rodzina dzieciaki były pod wrażeniem naprawdę.

  2. Z przyjemnością przejrzę oferty, nie przepadam za ciągłym leżeniem na leżaku. Dobrze jeśli jest możliwość aktywnego spędzania czasu.

  3. Gdybym pojechał do Tunezji na pewno zechciałbym wziąć udział w safari. Najlepiej takie trzydniowe. Już to widzę oczyma wyobraźni.

  4. Jedziemy w końcu i my do Tunezji tego lata już sie nie mogę doczekać na te piękne gorące plaże. Podobno i kuchnia unikalna i oryginalna i moc owoców zupełnie tanich wiec pewnie nie będziemy chcieli nawet wracać.

Dodaj komentarz

Why ask?