Konkurs z okazji Dnia Kobiet

konkurs

Z okazji Dnia Kobiet składamy wszystkim Panią najserdeczniejsze życzenia.

Zapraszamy też do wzięcia udziału w kolejnym konkursie i tym razem do wygrania książki.

Dla Czytelniczek Kobiecych Pasji mamy trzy egzemplarze powieści „Skok w króliczą norę” Adrianny Michalewskiej i Izabeli Szolc.

Wystarczy w komentarzach dokończyć zdanie: „Kobieta która mnie inspiruje…”.

Autorki najciekawszej wypowiedzi w ocenie redakcji zostaną  szczęśliwymi posiadaczkami tej właśnie książki.

Rozstrzygnięcie  konkursu 24 marzec 2019r

Ogłoszenie wyników 25 marzec 2019r

 

Recenzja powieści „Skok w króliczą norę”

Wchodzenie w dorosłość to w życiu człowieka jedno z największych wyzwań. Przekonują się o tym cztery przyjaciółki wychowane w robotniczej Łodzi. Nagle rozwiewają się ich złudzenia, młodzieńcze marzenia odchodzą w zapomnienie, a wolność i niezależność, których tak bardzo pragnęły jako nastolatki, w dorosłym życiu przestają sprawiać przyjemność. Jak udźwignąć ciężar coraz większej odpowiedzialności? Odpowiedź na to pytanie przynosi powieść Adrianny Michalewskiej i Izabeli Szolc. „Skok w króliczą norę” to kolejna część poczytnej sagi o łódzkich dziewczynach. Premiera już 20 marca.

Pierwsza dekada XXI wieku. Rosnąca w siłę kapitalistyczna Polska. Świat, w którym nic nie jest tylko czarne albo tylko białe. Amelia rozpacza po nieudanym związku i utracie pracy. Doskwierają jej skomplikowane relacje z matką, brak bliskości oraz nieustanne pragnienie posiadania dziecka. Paulina tropem wielu rodaków postanawia wyemigrować na Wyspy, by zadbać o stabilną sytuację finansową. Monika samotnie wychowuje dorastającą córkę, a postępująca choroba matki sprawia, że wycieńczona miota się między szpitalem a pracą. Izie tylko pozornie udaje się zbudować kochającą rodzinę – niewierny mąż despota, dla którego przemoc ekonomiczna jest sposobem na utrzymanie przy sobie żony, oraz konieczność tkwienia w toksycznym związku dla dobra dzieci coraz częściej popychają ją w stronę alkoholu. W głębi duszy żadna z kobiet nie jest szczęśliwa. Dzieli je wszystko: pochodzenie, status materialny i życiowe wybory. Łączy – przyjaźń, która okazuje się ostatnią deską ratunku w bezwzględnym świecie dorosłych.

Niegdyś zbuntowane nastolatki, które w wyniku bolesnego zderzenia z  rzeczywistością zostały zmuszone do porzucenia swych idealistycznych oczekiwań, dziś są czterdziestoletnimi kobietami. Mają rodziny, dzieci i… te same problemy, z którymi borykały się u progu dojrzałości. Bezrobocie, samotność, kłopoty finansowe, niespełniona miłość, brak perspektyw i pomysłu na siebie. Mimo upływu lat nadal ciągną się za nimi błędy z przeszłości i dotkliwe konsekwencje niewłaściwych wyborów.

„Skok w króliczą norę” to trzecia – po powieściach „Dziewczyny chcą się zabawić” oraz „Nie takie całkiem dorosłe” – część sagi o łódzkich dziewczynach. Opowiedziana dowcipnie, z dużą dozą ironii, przepełniona emocjami historia wielkich marzeń oraz jeszcze większych rozczarowań. Niepewna sytuacja gospodarczo-polityczna, nieudane małżeństwo, rozpad rodziny, pogoń za pieniędzmi, strach przed samotnością, dzieci powielające błędy rodziców.  Izabela Szolc i Adrianna Michalewska uderzają w czułą strunę emocji swoich czytelniczek, a ich saga to prywatne dramaty ukazane na tle odradzającej się Polski. Całość dopełnia przepiękny portret robotniczej Łodzi.

Adrianna Michalewska – rówieśniczka swoich literackich bohaterek. Doktor filologii polskiej, lubi antyki i włoską kuchnię. Wychowała się na robotniczym osiedlu. W życiu była sekretarką, pracowała w wytwórni filmowej i w firmie handlowej w Danii. Zawodowo zajmuje się literaturą współczesną, pracuje jako redaktor i recenzent powieści popularnych. Zadebiutowała opowiadaniem w zbiorze „Zaułki zbrodni” w 2011 roku. „Skok w króliczą norę” to jej trzecia książka.

Izabela Szolc – pisarka. Autorka kilkunastu powieści i zbiorów opowiadań m.in. „Śmierć w hotelu Haffner” (2015), „Żona rzeźnika” (2013). Opowiadania drukowała również w antologiach i magazynach literackich. Powieści „Martwy punkt” i „Cichy zabójca” zostały wydane przez Prospero Verlag, zyskując uznanie niemieckich krytyków i czytelników. Książka „Żona rzeźnika” została nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. W roku 2016 scenariusz serialu „Niebo” wygrał I edycję NOS TVP w kategorii „wieczorny serial sensacyjny”.

3,107 total views, 1 views today

20 thoughts on “Konkurs z okazji Dnia Kobiet

 1. Kobieta, która mnie inspiruje, to ta, dzięki której pomysłom sama nabieram ochoty na życie… Dania. Duży dom, lekko zagracony. Wszędzie dookoła popielniczki i całe
  mnóstwo notesów i kalendarzy. I ona, jedna z moich ulubionych bohaterek
  – siedzi naprzeciwko i z uporem maniaka przegląda te sprzed
  kilkudziesięciu lat by znaleźć upragnioną informację. Alicja. Cała ona.
  Zaraz potem zadzwoni telefon z obwieszczeniem, że jej przyjaciółka
  zrobiła jej niespodziankę i postanowiła ją odwiedzić. I przywiezie
  gościa – mnie. Ach, gdybym tak mogła spędzić choć jeden dzień w
  towarzystwie Joanny i Alicji. Joanny Chmielewskiej rzecz jasna. We
  własnej i nie własnej osobie Gdyby jeszcze do towarzystwa dziwnym
  zbiegiem okoliczności dołączył inspektor Muldgaard ze swoim specyficznym
  słownictwem…
  Tak. Od wielu, wielu lat jestem pod jej wrażeniem. Jej i jej książek.
  Zawsze w centrum wydarzeń, zawsze uwikłana w morderstwo, zabójstwo,
  porwanie czy inne kryminalne historie. Sięgam po sprawdzone pozycje,
  otwieram w konkretnym miejscu i już w chwil kilka wraca mi dobry humor.
  Mogłabym przytoczyć setki ulubionych fragmentów, powiedzonek,
  spostrzeżeń, które jak dla mnie są istnym balsamem dla ducha tudzież
  dzięki nim nabieram odpowiedniego dystansu, tak potrzebnego w życiu…
  Zakochana jestem niemal w każdej jej książce, a
  doceniłam je tym bardziej, gdy przeczytałam kilka tomów jej
  autobiografii, gdzie dostrzegłam źródło wielu jej pomysłów na książki.
  Jak dla mnie jest ona wzorem i inspiracją w takim zwykłym życiu.
  Można się wiele od niej nauczyć –
  czerpania radości z życia, umiejętności postrzegania własnych przygód i
  przeżyć od tej dobrej, interesującej strony, nabierania dystansu do
  problemów, życia czy osób nam w nim towarzyszących…

 2. Kobieta, która od zawsze i do dziś mnie inspiruje – bez wątpienia jest nią Pani Ewa Błaszczyk – założycielka fundacji Akogo?. Fundacja ta pomaga ciężko chorym dzieciom po urazach mózgu i to właśnie, dzięki niej wybudowano klinikę Budzik. Kobieta, którą każdy powinien naśladować, kobieta, która przeświadczona własnymi tragediami, chce pomagać innym i to robi. Ma w sobie niewątpliwie charyzmę, jest silną kobietą, która robi tyle dobrego dla innych mimo swoich własnych utrapień. Jej postawa wobec innych potrzebującym dodaje mi siły. Podziwiam ją za to jaka jest, bo takie kobiety trzeba podziwiać, szanować, naśladować i wspierać. Jednym słowem – ta kobieta mnie inspiruje i cieszę się, że dzięki niej tyle dobrego mogło się wydarzyć i trzymam kciuki za więcej

 3. Kobieta która mnie inspiruje jest to Martyna Wojciechowska dlatego ponieważ udowadnia że bez względu na pochodzenie można pomagać innym , nie odwraca się od problemów tyko je porusza , nie wstydzi się ubóstwa innych , nie boi się przebywać wśród różnego rodzaju zagrożenia .Podziwiam ja pod każdym względem powinna być dla nie jednego wzorem

 4. Kobieta, która mnie inspiruje to bezdyskusyjnie moja mama. Jest osobą skromną i nielubiącą robić wokół siebie szumu, niemniej jednak zawsze wszędzie jej pełno, jest pełna chęci do życia i co najważniejsze świetnie zorganizowana.
  Nie miała w życiu łatwej pracy, gdyż pracuje w domu pomocy społecznej z osobami chorymi psychicznie, jako pielęgniarka. Ponadto świetnie zawsze radziła sobie z prowadzeniem domu. Było czysto, schludnie, a każdego dnia przygotowany dla rodziny ciepły, domowy obiad. Świetnie radziła sobie z wychowaniem mnie oraz mojej siostry, za co jesteśmy jej niezmiernie wdzięczne. Teraz niestety została sama, ale nadal radzi sobie świetnie, choć niezmiernie brakuje jej taty. Szuka sobie dodatkowych zajęć, z chęcią zajmuje się swoją wnuczką, bo jak do dnia dzisiejszego ma jedną.
  Jest cudowną kobietą, która zawsze w zanadrzu ma dobrą radę i potrafi wysłuchać. To właśnie ona jest moją największą inspiracją. W przyszłości chciałabym być taką matką, babcią i teściową jak jest moja mama.

 5. Kobieta, która mnie inspiruje to Martyna Wojciechowska! Odważna, rządna świata i wrażeń, nie znająca słowa NIEMOŻLIWE. Wg Niej wszystko jest możliwe i uwielbiam brać z tej kobiety przykład :)

 6. Kobieta, która mnie inspiruje… to każda kobieta, którą spotykam na swojej drodze. Każda z nas ma swoją historię i przeszłość, każda ma marzenia i swoją wizję lepszej przyszłości. Spotykamy się tu i teraz, ukształtowane przez nasze doświadczenia, ale ciągle jeszcze z głową pełną planów na jutro, przyszły tydzień, miesiąc i rok. I każdy taki kontakt to wymiana wyjątkowych poglądów i wiedzy – więc nie oceniam, patrzę z dystansu, niosę w sobie to głęboko zakorzenione przekonanie, że każda spotkana osoba może nauczyć mnie czegoś nowego. I z takim otwartym umysłem po prostu słucham i chłonę, bo tych fenomenalnych kobiecych historii i spotkań nie mam nigdy dość.

 7. Kobieta która mnie inspiruje to moja teściowa! Jest osobą, która wiele w życiu przeszła, a mimo wszystko – nie załamuje się i wciąż z nadzieją patrzy w przyszłość. Nawet, jak ma zły dzień, to nie daje tego po sobie poznać i mówi, że po każdej burzy wychodzi słońce! Życzę jej wszystkiego, co najlepsze i pragnę brać zawsze z niej przykład i inspirację!

 8. Jest jedna kobieta, która mnie inspiruje, kobieta, która całe życie udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dla wolności i niezależności poświęciła całe życie – ze szczęściem rodzinnym na czele.- Martyna Wojciechowska.to dziennikarka, prezenterka, podróżniczka i przede wszystkim mama, która bardzo imponuje mi swoją determinacją w dążeniu do celu. Jest w 100% zaangażowana w to co robi a co najważniejsze jest niezwykle wrażliwa na krzywdę i losy ludzi, których spotyka na swojej drodze. Robi to co kocha, ma wiele pasji, a przy tym realizuje się jako mama. Udziela się w wielu akcjach, potrafi wiele zdziałać, jest odważna, ma swój cel i odnosi sukcesy. Osiągnęła w swoim życiu więcej niż niejeden mężczyzna…Jest kobietą sukcesu, może się realizować w tym co kocha, a to jest ważna wartość jaka jest w życiu. Robić to co się kocha, mając z tego satysfakcję i pieniądze. Jest kobietą – mądrą, inteligentną, ciekawą, wrażliwą i otwartą. Realizuje się jako kobieta, mama i człowiek. Udowadnia,że warto mieć marzenia, cele i realizować je dla siebie przede wszystkim.
  Wiem,że nigdy nie będę taka jak ona, ale jej postawa podnosi mnie na duchu i dodaje sił w momentach zwątpienia.

 9. Kobieta która mnie inspiruje…to Michalina Wisłocka. Wojowała uparcie o kulturę uczuć i seksu. Tak wiele powiedziała nam o kobietach, w których rękach leży kształt miłości i kultura życia uczuciowego rodziny. Jej „Sztuka kochania”, to sposób jak budować dzień po dniu przez całe życie swoją miłość, która jest bardzo istotna w naszym życiu. Jak sama pisze, „Kochanie” to piękne polskie słowo, które określa ciepły, serdeczny, pełen przyjażni i harmonii seksualnej kontakt dwojga bliskich sobie ludzi”. Niezwykła to była kobieta…

 10. Mamusia Danusia:)
  Jest dziewczyną
  z wesołą miną, która poznaje ten dziwny świat już parę ładnych lat.
  I tak o sobie może mówić cytuję:
  Energii mi nie brakuje,
  sporo czasem podróżuję.
  Lubię wesołą zabawę
  bardziej niż mocną kawę.
  Otwarta jestem na ludzi,
  chcę pomóc każdemu w trudzie.
  Moim marzeniem jest,
  by ludziom żyło się the best.
  Umiem się bawić ze wszystkimi,
  przy każdej muzyce.
  Nade wszystko jednak chcę
  brać od życia jak najwięcej.
  Nadzieję mam, że to co złe
  szybko na dobre
  odmieni się.
  Wierzcie mi,
  przyznaję Wam skrycie,
  że bardzo kocham życie!!!!

 11. rena Kwiatkowska! Zdecydowanie moja ulubiona polska aktorka, która nie tylko w filmie udowodniła, że żadnej pracy się nie boi. Pracowała jako łączniczka, kucharka, żołnierz. Nie bała się prac dorywczych, które trudno zliczyć. Aktorstwo zawsze było dla niej ważne i poświęcała mu się w pełni, niezależnie od tego, czy występy miały miejsce na deskach teatru, czy w konspiracji w piwnicy.
  Ponad 100 ról telewizyjnych, teatralnych to dobytek, którego mogliby jej pozazdrościć inni wielcy aktorzy. Mimo dużej sławy, zawsze pozostawała skromna, roześmiana i ciągle nad sobą pracowała, a to dla mnie największa inspiracja

 12. Kobieta, która mnie inspiruje jest nieidealna.
  [ KOBIETA ]

  Tak właściwie to Ona niczym szczególnym się nie wyróżnia.
  Ma włosy w kolorze słońca i jest raczej niewysoka. Nie za ładna, ani za brzydka. Nie walczy, kiedy walczyć powinna. Często szuka chociaż nie zawsze znajduje.
  Lubi podróże. Ciemną czekoladę z miętą i zapach cynamonu.
  Kocha morze o każdej porze roku i poniedziałki o każdej porze dnia.
  Ceni drobne gesty.
  Kolekcjonuje dobre wspomnienia.
  Może dlatego stara się żyć tak, żeby ich zawsze wiele mieć. Czasem zapomina, o czym pamiętać miała i pamięta, kiedy zapomnieć powinna.
  Często niezdecydowana.
  Pełna pragnień i drobnych chciejstw.
  Radości i wątpliwości.
  Tęskni, kocha i śpiewa na głos w samochodzie.

  Płacze w kinie i kościele na ślubach i chrztach.
  Jakież, więc było moje zdziwienie, kiedy pewnego dnia zauważyłam, że łączy nas szczera przyjaźń. A ja zaglądam jej przez ramię, kiedy pisze i okrywam kocem, bo właśnie zasnęła nad książką.
  Prawie trzymam za rękę i pozwałam wypłakać się na ramieniu, gdy jej naprawdę bardzo źle.
  Pilnuję, żeby nie zgubiła biletu w podróży i nie zboczyła z drogi, kiedy sie zamyśli.
  Słucham z nią płyt, których już prawie nikt nie słucha.
  Piję kawę w kącie ulubionej kawiarni i zapisuję w złotym zeszycie ciągle nowe marzenie. Zerkam w lustro, gdy u fryzjera ścina włosy. I tańczę boso w kuchni, gdy słodzi herbatę miodem do tej samej muzyki od lat.
  Podsuwam czerwony, kiedy znów sięga po zielony.
  Ratuję, kiedy się boi i gubi. Wspieram, gdy mówi, że na pewno sobie nie poradzi i jestem pewna, że będzie dobrze, gdy ona myśli, że może być już tylko źle.
  Cieszę się, gdy jak dziewczynka przesypuje między palcami ciepły piasek na plaży. Kiedy się bawi słowami, dotyka rękami gliny, układa tulipany w wazonie.
  Jestem dumna, gdy w burzy stoi w korku. Znajduje to czego szukała, chociaż jakiś nieznajomy głos podpowiada – jeżeli to możliwe zawróć. Celebruję małe zwycięstwa i pomagam wyciągać wnioski z porażek. Namawiam do rzeczy nowych. Pozwalam na błędy i niedoskonałość.
  Ja kobieta, bo wszystko czego potrzebujemy mamy głęboko w sobie…

 13. Kobieta, która mnie inspiruje to moja bratnia dusza – Basia! Kiedy moja przyjaciółka pierwszy raz powiedziała mi, że chce zostać programistą myślałam, że żartuje i zwyczajnie zaczęłam się śmiać. Oj, wtedy nie wiedziałam jaka byłam głupia! Basia, bo tak nazywa się ta niezwykle inteligentna kobieta, dziś świetnie radzi sobie nawet z najbardziej wymagającym kodem i dorównuje w pracy niejednemu programiście z wieloletnim doświadczeniem. Zdecydowanie ma dziewczyna talent! Wiecie dlaczego jestem z niej tak dumna? Bo nie poddała się, kiedy inni mówili, że to nie dla niej. Ona o tym marzyła. I koniec kropka. Czy istnieje coś takiego jak zawód tylko dla mężczyzny? Kierownik budowy, strażak czy właśnie programista? Dla mnie to głupota. Dlaczego my, kobiety mamy być w czymś gorsze? Przecież dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. I cieszę się, że mam tą swoją Basię. Bo ona codziennie przypomina mi, że jak się czegoś bardzo chce i jeśli naprawdę się do tego dąży, to nic nas nie zatrzyma! Bo kobiety rządzą. 😉

 14. Kobietą która mnie inspiruje jest Meryl Streep! Cytując Audrey Hepburn: „Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsce gdzie mieszka miłość.” . Dla mnie, bezapelacyjnie taką kobietą jest Meryl Streep! Kobieta spełniona we wszystkich aspektach życia. Niezwykle skromna i szczera w poglądach życiowych. Ujmującą w propagowaniu staromodnych dziś wartości rodzinnych. Niemalże w każdym wywiadzie, zaznacza wartość jaką stanowi dla niej rodzina. Nam kobietom, potrzebny jest autorytet w pełni akceptującej siebie KOBIETY. Która będąc na świeczniku Hollywood, nie wstydzi oznak upływającego czasu, świadomie rezygnując z nieustannych poprawek chirurgii plastycznej. Z niejednokrotnie nadanym tytułem „najgorzej ubranej Amerykanki”, stale i niezmiennie związuje włosy frotką, zakłada obszerne koszule i wygodne jeansy. Jasno dając tym do zrozumienia, iż nasz życiowy zawód nie musi od razu obligować do jednej konkretnej postawy. Niezwykle szlachetna. Ubrania, buty i torebki, jakie otrzymała po zakończeniu zdjęć w filmie „Diabeł ubiera się u Prady” zlicytowała na rzecz ofiar huraganu Katrina, gdyż byłoby „szaleństwem” zatrzymanie rzeczy o wartości dziesięciu tysięcy dolarów. Bardzo ciepła w odbiorze, niczym bliska przyjaciółka. Wprawia mnie w zachwyt każda odegrana przez nią rola i niemal każdy wywiad który miałam okazję przeczytać. Zakończę jednym z piękniejszych cytatów aktorki: „Niech nikt nie pozbawia mnie zmarszczek z czoła uzyskanych przez zachwyt nad pięknem życia, ani tych z moich warg, które pokazują, ile się śmiałam i ile całowałam, ani worków pod oczami – w nich jest pamięć o tym, ile płakałam. Należą do mnie i są piękne”

 15. Kobieta, która mnie inspiruje… dopiero się urodzi. To moja córka, która jeszcze w łonie swojej matki powoduje, że działam nieszablonowo, podejmuję najważniejsze decyzje w moim życiu oraz tworzę nowe możliwości dla naszej rodziny :)

 16. Kobieta która mnie inspiruje…to moja babcia, mój chodzący po tej Ziemi Anioł, który uczy mnie, by kochać świat, ludzi, cieszyć się każdym dniem i zawsze ale to zawsze bezinteresownie pomagać potrzebującym.

 17. Ko ieta która od lat mnie inspiruje to Martyna Wojciechowska. Odważna, lubiąca wyzwania, niezależna i wiedząca czego od życia chce kobieta to rzadkość. Dlatego swoim zapałem i walecznoscia porywa we mnie resztki bądź coraz częściej myślę, że zaczatki mojej energii :)

 18. Kobieta która mnie inspiruje to moja córka Anna, bo to perfekcyjna kobieta.

  P-erfekcyjna w każdej dziedzinie
  E-widentnie z dokładności swej słynie
  R-egularnie swoje ciało pielęgnuje
  F-antazyjne zabiegi na włosach stosuje
  E-legancko się maluje, piękno w sobie odkrywa
  K-ażdego mężczyznę wyglądem zdobywa
  C-odziennie dąży do celu wytrwale
  Y-es! Mimo przeciwności nie poddaje się wcale
  J-est kreatywna, swoje marzenia realizuje
  N-a wszystko czas znajduje
  A-bsolutnie łapie szczęścia chwile

  K-olorowe i tak piękne jak motyle
  O-gląda świat przez okulary różowe
  B-ezwzględnie prowadzi życie zdrowe
  I-swoje dobre serce innym ofiaruje
  E-widentnie uśmiechem wszystkich czaruje
  T-o ona potrafi kochać, marzyć i śnić
  A-bsolutnie perfekcyjnym blaskiem duszy i ciała lśnić

  Ona każdego dnia mój szary świat koloruje,
  milion uśmiechów na twarzy wywołuje,
  z Nią podróżuję do krainy marzeń,
  gdzie czuję moc pozytywnych wrażeń:
  jest dużo uśmiechu pełnego słońca,
  rzeka optymizmu, która płynie bez końca,
  las szczęścia, który nie wyginie,
  tęcza pokoju, która nigdy nie zginie,
  góra miłości, która wysoko się wznosi,
  chmura radości, która do nieba unosi,
  są gwiazdy pełne blasku, które spadają
  i wypowiedziane życzenia spełniają.
  Z nią słoneczny jest każdy dzień
  i wszelkie smutki idą w cień.
  Życiowa rola, w której czuję się najpiękniej to zostanie mamą,
  aby w swoim życiu nigdy nie być samą.
  Piękne i niepowtarzalne to uczucie mamą być!
  Ze swoimi pociechami razem żyć!
  Każda mama o swoje dzieci dba,
  zawsze moc dobrego dla nich ma!
  Już od momentu urodzenia,
  mama ma wielką misję do spełnienia!
  Wtedy ta więź powstaje
  i dużo radości nam daje!
  Wielkie zrozumienie i serce dać dzieciom trzeba,
  aby dotknęły bram nieba.
  Swoją miłość im okazuje,
  bierze pod swoje skrzydła, z wielką troską się nimi opiekuje!
  Widząc jak dorastają łezka szczęścia w jej oku się kręci
  i nawet największy trud jej nie zniechęci!
  Patrząc jak dzieci rosną duma ją rozpiera
  one wypełniają czas radością i nigdy samotność nie doskwiera.
  Wzajemny wyraz uczuć i wdzięczności obie strony okazują sobie niezmiennie
  nawet najmniejszym gestem przy każdej okazji codziennie.
  Bo miłość i zrozumienie jest ważną sprawą,
  a zaufanie w relacji rodzic-dziecko jest podstawą.
  Gdy dziecko zrobi choćby pierwszy krok w swoim życiu
  to będzie duma mamę rozpierała i jej radość nie pozostanie w ukryciu.
  Serce matki się raduje,
  gdy widzi szeroki uśmiech dziecka i szczęśliwe się czuje!
  Ta więź jest tak silna i bezgraniczna,
  prawdziwa, niepowtarzalna, wręcz magiczna!
  Cudownie jest być mamą i spędzać z dziećmi czas
  i mieć świadomość tego, że cały trud nie poszedł w las!
  Wspólne chwile są wyjątkowe,
  bo wtedy życie ma sens i staje się kolorowe!
  Moja córka Anna to moja bohaterka, bo od momentu kiedy się urodziła,
  całe życie o 180 stopni zmieniła.
  Gdy wzięłam ją na ręce całym sercem ja pokochałam,
  w końcu dzięki Niej mamą się stałam.
  Całe swoje serce na każdym kroku mi okazuje,
  dzięki Niej jestem spełniona, mogę kochać i kochana się czuję.
  Gdy po policzku łzy spływały mocno mnie przytulała,
  w szczęściu i nieszczęściu zawsze przy mnie trwała.
  Za jej szeroki uśmiech mimo przeciwności losu i dobre słowo,
  za to, że mnie motywuje, nigdy się nie poddaję idąc przed siebie z podniesioną głową.
  To z nią dzielę się nawet drobnymi sukcesami,
  małymi i dużymi niepowodzeniami.
  jest pozytywnie zakręconą osobą, wszędzie się odnajduje,
  wspólnie się śmiejemy i bawimy – znów dziecko we mnie wstępuje.
  Buzia jej się nie zamyka, dużo gada
  i śmieszne historie opowiada.
  Pełna dobrego humoru pozytywną energią tryska,
  zawsze zakłada na nos różowe okulary, bo to życiowa optymistka.
  Dużo czasu ze sobą spędzamy, stare dobre czasy wspominamy
  i mimo różnicy wieku o wszystkim rozmawiamy, a niekiedy nawet wojnę na poduszki urządzamy.
  Bo moja córka to przyjaciółka realna,
  jest lekiem na całe zło, po prostu kobieta fenomenalna.
  Jej mogę wszystko powierzyć w sekrecie,
  bo jest najwspanialszą córką na świecie!
  Nasza więź jest prawdziwa i magiczna,
  piękna, tak fantastyczna.
  Dzięki Niej moje życie radości i kolorów nabrało,
  po prostu lepsze się stało!

 19. Kobieta która mnie inspiruje,
  to moja mama, ona zawsze jest moim autorytetem, to właśnie ją naśladuję.
  Każdego dnia całe swoje serce mi daje.
  Jest moim słońcem na niebie, sprawia, że uśmiechać się nie przestaję.
  Jest niczym dobra wróżka, świat czaruje,
  hokus pokus szarą rzeczywistość w mig koloruje.
  Zawsze murem za mną stoi,
  nawet największy ból ukoi.
  Pyszne obiadki codziennie gotuje,
  sukienki mi szyje, pięknie maluje.
  Jest moją przyjaciółką najlepszą na świecie,
  bezgranicznie jej ufam, mogę wszystko powierzyć w sekrecie.
  Moja mama zawsze pozytywną energią tryska,
  przy niej czuję ciepło domowego ogniska.
  Wspólnie chwile ze sobą spędzamy
  i najpiękniejsze momenty naszego życia wspominamy.
  Dzięki niej czas się zatrzymuje
  i wciąż dzieckiem się czuję.
  To ona największy dar jakim jest życie mi dała,
  od pierwszej chwili całym sercem pokochała.
  Nasza więź jest wyjątkowa i magiczna,
  bo wielka, prawdziwa i tak bezgraniczna.
  Wzajemna miłość i zrozumienie jest ważną sprawą,
  a zaufanie w naszej relacji jest podstawą.
  To wszystko okazujemy sobie niezmiennie przy każdej sposobności,
  nawet najmniejszym gestem w tej zwykłej codzienności.
  Nasza więź kwitnie przez długie lata
  i będzie trwała do końca świata!
  Za to, że przy mnie była zawsze i wszędzie,
  najważniejszą osobą w moim sercu będzie!
  Kocham Cię Mamo moja miła!
  Ty dałaś mi życie, Ty mnie urodziłaś.
  To z Tobą pierwsze kroki stawiałam
  i pierwsze słowa wypowiadałam.
  Całe życie mnie wychowywałaś
  i najważniejsze wartości przekazałaś.
  Dziękuję Ci za to, że przez ten cały czas się o mnie troszczyłaś,
  jesteś przy mnie i nigdy mnie nie opuściłaś.
  W każdej potrzebie
  mogę liczyć właśnie na Ciebie.
  Ty jedna zawsze mnie wysłuchasz,
  bo jesteś jak bratnia dusza.
  Twój uśmiech i dobre słowo, gdy mam gorsze dni
  sprawiają, że znika smutek i łzy.
  To Ty nauczyłaś mnie, aby dążyć do celu wytrwale
  i nie poddawać się wcale!
  Aby nigdy się nie poddawać i walczyć do końca,
  cieszyć się z każdej rzeczy i szeroko się uśmiechać i być pełnym słońca!
  Aby iść przez życie i siłę w sobie odkrywać,
  wszelkie przeszkody pokonywać i najwyższe szczyty zdobywać!
  Każdego dnia swoje serce mi dajesz,
  dzięki Tobie słońce na niebie świecić nie przestaje.
  Ty jedna zawsze mnie doskonale rozumiesz
  i wszystko wybaczyć umiesz.
  Miłości do drugiego człowieka mnie nauczyłaś
  i jako prawdziwa mama się spełniłaś.
  Mamo, za to wszystko bardzo Cię kocham i z całego serca Ci dziękuję,
  bo Ty na wszystko co najlepsze zasługujesz!
  Przez całe życie robiłaś dla mnie tak wiele,
  jesteś moim prawdziwym przyjacielem!
  Za to, że jesteś sobą, nikogo nie kreujesz,
  jesteś ciepła, otwarta i wyrozumiała, wszystkich wielką miłością obdarowujesz.
  Za przepis który codziennie serwuje
  i każdego nim częstuje:
  1 kilogram myślenia pozytywnego,
  1 łyżka uśmiechu słonecznego,
  szczypta dobrego nastroju i radości,
  10 kilo serdeczności
  2 szklanki pozytywnej energii wsypuje
  Naturalnie jest sobą i nikogo nie kreuje,
  a dodatkowo odrobinę wdzięku, czaru, uroku, subtelności i seksapilu dokłada
  i całe dobre serce wkłada.
  Mamo, jesteś jak słońce na niebie,
  piękna, ciepła i zawsze radosna – nie miałoby sensu życie bez Ciebie.
  Jesteś jak tęcza na niebie po burzy niezmiennie,
  bo zawsze poprawiasz mi humor, kolorujesz szarą rzeczywistość i sprawiasz, że uśmiecham się codziennie.
  Niczym dobra wróżka miłością zbawiasz świat i dzięki Tobie czuję się dzieckiem nawet mimo upływu lat.
  Dziękuję Ci za to, że jesteś taka słodka, niezwykła i wyjątkowa,
  po prostu mama jedyna w swoim rodzaju, mama odlotowa!
  To wszystko kochana Mamo bardzo w Tobie cenię
  i na żadną inną mamę w życiu nie zamienię!
  Bo powiem Ci coś w sekrecie:
  „Jesteś dla mnie najwspanialszą mamą na świecie!”.

 20. Kobieta która mnie inspiruje to żona Teresa.

  Ż-ywiołowa i radosna
  O-twarta, pełna ciepła niczym wiosna
  N-iesamowicie wielką miłość każdego dnia mi daje
  A-bsolutnie nigdy się nie poddaje

  T-o ona zawsze mnie rozumie
  E-widentnie wszystko wybaczyć umie
  R-zeczywistość szarą uśmiechem koloruje
  E-nergii pełna każdy sekret głęboko w sercu zachowuje
  S-maku moje życie z Nią nabrało
  A-bsolutnie magiczne niczym bajka się stało!

  Moja żona jest dla mnie kwintesencją kobiecości,
  która w życiu dała mi tyle miłości.
  Dwójkę dzieci podarowała
  i mój świat pokolorowała.
  Moja ukochana żono jesteś moim promyczkiem słońca na niebie,
  nie istnieje życie bez Ciebie!
  Uśmiech na mojej twarzy wywołujesz,
  szybsze bicie serca powodujesz!
  Każda z Tobą spędzona chwila
  zamienia mnie w motyla!
  Jesteśmy duetem zgranym,
  pod każdym względem dopasowanym,
  idealnie się uzupełniamy,
  w smutku i radości razem trwamy!
  Gdy śpiewasz swoje ulubione piosenki humor mi się poprawia
  i uśmiech na twarzy pojawia!
  Za to, że jesteś zawsze i wszędzie,
  radość towarzyszyć mi będzie!

Dodaj komentarz

Why ask?