Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban – zawsze modny klasyk!

okulary-przeciwsloneczne ray-ban

Firma Ray-Ban ma ponad 75 lat doświadczenia w przemyśle optycznym. Wszystko zaczęło się w latach dwudziestych, kiedy to firma podjęła się stworzenia okularów dla amerykańskich pilotów. To początek historii marki, która szybko zyskała status kultowej. Do dzisiaj słowo Ray-Ban jest synonimem stylowego dodatku, który dotrzymuje kroku klasycznym i najnowszym trendom. Jeśli szukasz ponadczasowych okularów, które będą zawsze modne, zdecydowanie musisz wypróbować Ray-Bany. Co warto o nich wiedzieć?

Okulary słoneczne to nie tylko ochrona przed niekorzystnym dla oka ultrafioletem. Przemysł optyczny to dziś mekka łowców trendów i markowych akcesoriów, które w szafach fashionistek zajmują równie eksponowane miejsce, co biżuteria, torebki czy buty. Producenci okularów prześcigają się w pomysłach, by dotrzeć do swoich odbiorców. Od lat zaszczytny tytuł zawsze modnych okularów przypada marce Ray-Ban. To uniwersalne okulary, które pozostają symbolem wyrafinowania. Są wybierane przez ludzi, którzy kochają wolność i stawiają na ponadczasowy styl.

Kilka słów o historii okularów Ray-Ban

Piloci amerykańskiej armii podczas lotów na dużych wysokościach byli oślepiani przez słońce. To nie tylko zaburzało pole widzenia i utrudniało manewrowanie samolotem, ale prowadziło również do różnych dolegliwości oczu. Z tego powodu wojskowi zwrócili się do firmy Bausch&Lamb ze zleceniem stworzenia specjalnych okularów, które przeciwdziałałyby tym problemom – wyjaśnia przedstawiciel firmy 1242.eu.

W 1936 roku powstał prototyp okularów z zielonymi szkłami, który po wejściu do masowej produkcji z miejsca stał się hitem. Szersza klientela poznała go pod nazwą Aviator. Fala popularności osiągnęła swoje apogeum po premierze filmu Top Gun, kiedy sprzedaż tego modelu wzrosła o 40%. Cechą charakterystyczną Ray-Ban Aviator są metalowe oprawki i obły kształt soczewek.

Okulary Ray-Ban są najlepiej sprzedającymi się modelami okularów przeciwsłonecznych na świecie. Oprócz wspomnianego modelu Aviator dużym powodzeniem cieszy się też model Wayfarer. To wyjątkowe okulary, które pasują każdemu. Ich proste oprawki są dość masywne i idealnie wpasowują się we wciąż modny hipsterski trend. Te dwa modele – Aviator i Wayfarer – śmiało można nazwać kultowymi – dodaje nasze ekspert z 1242.eu.

Tajemnica popularności kultowych okularów Ray-Ban

Wiele modeli pojawiło się także w najpopularniejszych produkcjach filmowych np.: Blues Brothers, Rain Man czy serialu Miami Vice. Do oszałamiającej popularności marki przyczyniło się też grono jej wyjątkowych fanów. W okularach marki Ray-Ban widywani byli tacy celebryci jak: John F. Kennedy, James Dean, Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn.

Siłą marki Ray-Ban są zawsze modne klasyki, które od czasu do czasu pojawiają się w odświeżonej wersji. Marka śledzi trendy i wprowadza do oferty nowości, które z miejsca stają się hitami. I tak wśród okularów Ray-Ban znajdziemy modele z podwójnym mostkiem, super modne pastelowe oprawki czy też duże okrągłe oprawy przypominające okulary z lat 60-tych. Nie brakuje też zgodnych z trendami mocnych barw i cienkich metalowych zauszników.

Tajemnicą popularności okularów Ray-Ban jest umiejętność odczytywania potrzeb klientów, doskonała jakość i wizerunek, który trafia do ludzi na całym świecie. Swoje okulary przeciwsłoneczne znajdą tu kobiety i mężczyźni poszukujący sprawdzonej klasyki. Firma nie zapomina  o osobach, które, wybierając okulary przeciwsłoneczne, poszukują najnowszych modowych trendów, a także o najmłodszej grupie klientów, czyli dzieciach.

Kolekcja dla juniorów łączy w sobie wszystkie atrybuty marki: komfort noszenia, wyjątkową stylistykę, maksymalną ochronę oczu. Posiada nawet wszystkie typowe napisy Ray-Ban. Podobnie jak modele dla dorosłych użytkowników, okulary dziecięce Ray-Ban uosabiają jedyny w swoim rodzaju styl charakterystyczny dla marki. Zachęcają do własnych poszukiwań, pokonywania ograniczeń, zdobywania świata. Nietrudno przewidzieć, że ta sama maksyma będzie im przyświecać i w dorosłym życiu – oczywiście z kultowymi okularami Ray-Ban na nosie.

2,163 total views, 2 views today

Dodaj komentarz

Why ask?