Co musisz wiedzieć, by skutecznie walczyć z katarem?

sposoby na katar

Katar to jedna z najczęściej pojawiających się dolegliwości, zwłaszcza w okresie jesieni oraz zimy. Zdarza się, że towarzyszy mu ból gardła oraz gorączka. Okazuje się jednak, że wbrew powszechnym opiniom, istnieje wiele skutecznych sposobów walki, dzięki którym można znacząco zredukować nieprzyjemne objaw. Co w takim razie trzeba koniecznie wiedzieć o leczeniu nieżytu nosa?

Ogromne znaczenie ma dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Dzięki temu, wydzielina, jaka jest produkowana przez nos się rozrzedza, łatwiej oczyścić jamy nosowe, co upraszcza oddychanie. Najlepiej jeśli w tym czasie będzie się również spożywało gorące dania. Idealny jest chociażby tradycyjny rosół. Kanapki z pietruszką, szczypiorkiem, cebulą oraz z czosnkiem – naturalnym antybiotykiem, również będą doskonałą propozycją na kolację lub przekąskę podczas przeziębienia.

Warto także wzbogacić swoją dietę o produkty bogate w witaminę C, opcjonalnie zażywać ją w formie tabletek. Niestety, nie ma możliwości zlikwidowania nieżytu nosa w ten sposób, jednak witamina C wpływa bezpośrednio na pracę naczyń krwionośnych. Jest w stanie je uszczelnić, co znacząco redukuje obrzęk nosa i ewentualne zaczerwienienia. Jako domowe panaceum na katar i przeziębienie można zastosować również grzane wino, z dodatkiem miodu oraz goździków. Wydzielinę z nosa koniecznie trzeba regularnie wydmuchiwać. W tym celu niezbędne są chusteczki jednorazowe. Dzięki temu, wirusów wywołujących infekcję, nie „wdmuchuje się” z powrotem do dróg oddechowych. Higiena w tym względzie ma ogromne znaczenie. Podrażnione stosowaniem chusteczek płatki nosa warto odpowiednio zabezpieczyć, najlepiej poprzez stosowanie specjalnego kremu ochronnego lub maści z dodatkiem witamin.

Doskonałe efekty w czasie leczenia kataru i przeziębienia daje również moczenie nóg w gorącej wodzie z dodatkiem soli. Po skończonym zabiegu można zaaplikować na nie dodatkowo popularną maść kamforową. Oczywiście, niezbędne jest przebywanie w ciepłym pomieszczeniu, najlepiej w łóżku i ograniczenie aktywności fizycznej.

 

2,210 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?