Blond mulatka, ciemna albinoska – czy to się może udać?

dziewczyna

Kobiety uwielbiają eksperymentować z wyglądem. W poszukiwaniu swojego stylu sięgają po bardzo odważne sposoby na zmianę wizerunku. Czasem tylko zapominają, że typ urody jest bazą i wyznacznikiem ich prób.

Włosy i paznokcie, czyli co kobiety malują najczęściej

To, co kobiety zmieniają najczęściej i najchętniej, to kolor włosów i lakieru do paznokci. Dlaczego? Bo zmiany te uważane są za najmniej trwałe i najłatwiej odwracalne. Szczególnie lakier do paznokci – można go zmieniać nawet kilka razy dziennie. Co prawda nie pozostanie to bez wpływu na płytkę paznokciową, ale umówmy się – paznokcie odrastają stosunkowo szybko. Można im dodatkowo pomóc suplementami diety, które przy okazji wzmocnią i przyspieszą wzrost włosów.

Kolor włosów zmieniamy na dłużej niż kolor paznokci, ale przy pomocy dobrej fryzjerki, także możemy trochę poeksperymentować. Jednak trzeba pamiętać, że o ile kolor paznokci to kwestia fantazji (czasem też garderoby i makijażu) to z kolorem włosów sprawa ma się nieco inaczej. Zanim zdecydujemy się na trwałą zmianę, Warto pamiętać, że kolor włosów a typ urody, to nie mit, ale prawda. W skrócie – nie każdy kolor włosów pasuje każdej kobiecie.

Jak z mulatki zrobić blondynkę

Wyobraźmy sobie Hiszpankę, która nagle zapragnie być blondynką. Oczywiście technicznie jest to do zrobienia, ale ciemne oczy, ciemne brwi i rzęsy, ciemna cera, szerokie, pełne usta a do tego jasne, skandynawskie włosy – to nie ma prawa się udać. Nawet przy założeniu, że odważne stylizacje są w modzie, to osoba o ciemnej karnacji musi bardzo dobrze się zastanowić, zanim zdecyduje się rozjaśnić włosy. Oprócz włosów trzeba koniecznie rozjaśnić brwi i rzęsy, niekoniecznie na blond, bo blada oprawa oczu także wypada… blado, ale zamiast czerni powinien pojawić się brąz. Z kolorem oczu jest nieco trudniej, ale przy pomocy soczewek koloryzujących i to da się zrobić. Cery nie rozjaśnimy, ale przecież blondynka też ma prawo być opalona.

Jak z blondynki zrobić brunetkę

O wiele łatwiej jest przyciemnić wizerunek niż go rozjaśnić. Kobieta o urodzie skandynawskiej bez trudu przyciemni włosy i oprawę oczu. Nie jest tajemnicą, że z technicznego punktu widzenia, farbowanie jasnych włosów na ciemne przebiega łatwiej niż w drugą stronę. Rzadziej też zdarzają się przykre niespodzianki związane z nieudanym koloryzowaniem.

Rudy to nie wyrok

Sporo kobiet zmienia kolor włosów na rudy lub rudokasztanowy. Na ten zabieg mogą sobie pozwolić praktycznie wszystkie panie. Natomiast dużo trudniej jest zmienić wygląd kobietom o bladej, piegowatej cerze i rudych włosach. Ich jasna, niemal przezroczysta cera praktycznie nie pasuje do innych włosów niż rude. Co nie znaczy, że panie o takiej karnacji nie mogą trochę poeksperymentować z wyglądem. Prawdopodobnie to właśnie dla nich przemysł kosmetyczny stworzył oryginalne kolory farb – odcienie różu, czerwieni, a nawet zieleni. I to właśnie zieleń na włosach będzie najbardziej pasowała kobietom rudym z natury. Co prawda prekursorka takiej stylizacji – Ania z Zielonego Wzgórza – po osiągnięciu tego niezamierzonego efektu, całkowicie obcięła włosy, ale od tego czasu sporo się zmieniło i dziś kobieta z włosami w kolorze wiosennej zieleni nie wzbudzi u nikogo niesmaku.

Wnioski nasuwają się same – chociaż przefarbować włosy jest niezwykle łatwo, trzeba robić to z głową. I to dosłownie, reszta głowy musi pasować do koloru włosów. Inaczej zamiast efektu WOW osiągniemy efekt kiczu i tandet. I mimo tego, że kicz w niektórych środowiskach nazywany jest odważną stylizacją, to lepiej go unikać.

 

 

3,215 total views, 2 views today

Dodaj komentarz

Why ask?