Jak urozmaicić stylizację do biura?

stylizacja do biura

Pracujesz w dużej firmie, w której panuje rygorystyczny dresscode? Zastanawiasz się, jak urozmaicić swój „uniform”, nie budząc żadnych kontrowersji? Masz już dosyć prostej koszuli wciągniętej w spódnicę ołówkową? Jest kilka sposobów na urozmaicenie nudnej biurowej stylizacji. Przekonaj się sama, że czasem potrzeba tak niewiele, by całkowicie zmienić swój wygląd.

Dodatki

Lubisz biżuterię? Świetnie, ponieważ wystarczy drobna bransoletka i kolczyki, by z szarej myszki zmienić się w stylową kobietę biznesu. Jeśli z kolei nie masz przebitych uszu a klipsy nie są dla Ciebie, wystarczy ładna broszka przyczepiona do żakietu, koszuli czy swetra. Dzisiaj biżuterii jest tak dużo, że nie trzeba się ograniczać. Wiadomo, że do biura raczej nie założyć ogromnych korali w różnych barwach czy innych dodatków, przez które będziesz przypominać góralkę lub hipiskę. Ale w biżuterii tak naprawdę nie potrzeba wiele. Wystarczy kilka małych świecidełek i już nie będziesz czuła się jak więzień dresscode’u.

Okrycie wierzchnie

Poza biżuterią i innymi dodatkami, warto pamiętać o okryciach wierzchnich. W końcu marynarka nie musi być zakładana wyłącznie w celu ocieplenia się, czy zakrycia nagich ramion. Okrycie wierzchnie może być także częścią urozmaicającą całość stylizacji. Aby jednak tak się stało, konieczne jest użycie wysokiej jakości tkaniny na żakiet lub marynarkę. Może być to gładki materiał lub wzorzysty. Do biura doskonale sprawdzają się paski, kropki, kratki i delikatne wzory kwiatowe. Sama będziesz wiedzieć najlepiej, w czym będziesz mogła pokazać się w biurze, w którym pracujesz a który wzór lub fason absolutnie odpada.

Dobrze uszyte ubrania

Nie jest to żaden problem, by udać się do sklepu i kupić nową koszulę. Jednak to, jak leży taka koszula to osobny temat. Jeśli nie posiadasz wymiarów, które zostały odwzorowane w rozmiarze S,M,L czy XL, prawdopodobnie irytujesz się, gdy widzisz, że coś się marszczy, coś spłaszcza i coś odstaje. W tym wypadku nie ma lepszego rozwiązania niż szycie pod wymiar. Udaj się do swojej ulubionej krawcowej i zaufaj jej – tylko tak Twoja szafa wypełni się stylową odzieżą biurową.

5,175 total views, 2 views today

Dodaj komentarz

Why ask?