Najsłynniejsze trio Chorwacji: te miasta trzeba zobaczyć!

Wspaniałe plaże i piękne wyspy nie są jedynymi walorami Chorwacji. Ten kraj może się poszczycić wspaniałymi miastami, które zachwycają zabudową oraz niezwykłą historią. Oto trio, które zdobyło największe uznanie w oczach turystów. 

Chorwacja: kraj pełen atrakcji 

Chorwacja to niezwykły kraj, na terenie którego czeka moc atrakcji zarówno dla miłośników historii, jak i dla amatorów sportów wodnych. Różnorodną ofertą wypoczynku przyciąga biuro Rainbow Tours, które zainteresowało się Chorwacją już dawno, a tutaj można znaleźć wiele ciekawych propozycji zwiedzania kraju. Obok wycieczkowych rejsów oraz wypraw na tereny parków narodowych pojawia się tu również propozycja odwiedzenia trzech miast, dzięki którym Chorwacja zdobyła tak wielkie uznanie.

Dubrovnik: miasto niczym forteca 

Potężne mury obronne sprawiają, że ten gród z daleka prezentuje się niczym nadmorska forteca. To właśnie oweDubrownik umocnienia sprawiły, że Dubrovnik ze swą starówką stał się jednym z symboli Chorwacji. Spacer po murach miejskich to wielka atrakcja, wielu wrażeń dostarcza też spacer historycznymi uliczkami. Wielka fontanna Onofria, XIV-wieczny kościół franciszkański z pięknymi portalami oraz kolumna Orlanda z XV wieku to symbole miasta, które koniecznie trzeba zobaczyć. Pałac Sponza oraz słynna wieża zegarowa to kolejne cenne zabytki Dubrovnika, który nie bez powodu zyskał miano „Perły Adriatyku”. W czasie spaceru po mieście każdy może się szybko przekonać, że ta nazwa idealnie oddaje jego charakter.

Trogir i jego zabytki 

TrogirTrogir to kolejne miasto portowe, które może oczarować swymi zabytkami. Pałac Stafileo z gotyckimi oknami oraz renesansowy pałac Ćipiko są tu najcenniejszymi perełkami dawnej architektury. Wspaniale prezentuje się również średniowieczna katedra oraz Brama Lądowa. Okoliczne zatoki z pięknymi plażami sprawiają, że Trogir jest nie tylko wielką atrakcją dla miłośników historii.

 

Split: nie tylko pałac 

Kojarzony przede wszystkim z pałacem Dioklecjana Split jest kolejnym miejscem, którego w czasie podróży po Dalmacji nie można pominąć.Split Wspaniała marina i piękne plaże w okolicy sprawiają, że jest to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych w Chorwacji. Wielu turystów zagląda tu z powodu wspomnianego pałacu, jednak i miejska zabudowa ma się czym pochwalić. Świątynia Jupitera, gotycki kościół św. Franciszka oraz dawny akwedukt to kolejne perełki tego miasta. Split może też zachwycić swymi muzeami, wśród których wielkim uznaniem cieszy się Muzeum Historii Morskiej.

Najsłynniejsze trio Chorwacji to miasta, w których z piękną architekturą i niezwykłą historią można się spotkać na każdym kroku. Zwiedzenie ich zabytków każdej z nas może sprawić wiele radości i sprawić, że wizyta w tej części świata na długo pozostanie w pamięci.

 

3,114 total views, 1 views today

One thought on “Najsłynniejsze trio Chorwacji: te miasta trzeba zobaczyć!

Dodaj komentarz

Why ask?