Włosy farbowane pod specjalną opieką

VichyWiosna. Nie trzeba nikogo przekonywać, że ta pora roku dodaje chęci do życia i może nastrajać do zmian. Wiele pań decyduje się wtedy, żeby np. zmienić kolor włosów. W dzisiejszych czasach nie jest to skomplikowany ani mocno nadwyrężający kondycję włosów zabieg, o ile zaopatrzysz się wcześniej w odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne.

 

Eksperci podkreślają, że jeśli decydujesz się na zmianę koloru włosów, musisz liczyć się z tym, że ich kondycja ulegnie pogorszeniu. Dlatego warto tego typu zabiegi wykonywać w salonie fryzjerskim. Zwłaszcza jeśli zamierzasz dokonać koloryzacyjnej rewolucji i np. z brunetki przeistoczyć się w blondynkę. Taki zabieg będzie wymagał m.in. dekoloryzacji, której nie należy wykonywać w domu.

Poza tym warto odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w kosmetyki, które nie tylko odpowiednio zregenerują nasze włosy, ale także sprawią, że nowy kolor utrzyma się dłużej. Eksperci twierdzą, że dobrze w pielęgnacji włosów farbowanych sprawdzą się produkty na bazie keratyny, która jest naturalnym budulcem włosa. Odpowiedniej dawki nawilżenia dostarczą z kolei preparaty, które w swoim składzie mają np. wyciąg z awokado, masło karite czy też bardzo popularny ostatnio olejek arganowy.

Uwaga! Wypadają

Jeśli po zabiegu farbowania twoje włosy są bardzo uwrażliwione, fryzjer może zalecić wzmożoną kurację regenerującą, która może polegać np. na częstszym stosowaniu masek. Teoretycznie, maski powinno się stosować maksymalnie dwa razy w tygodniu. Są to bowiem produkty, które mają silniejsze działanie niż odżywki. Warto pamiętać, że w przypadku kosmetyków takich jak odżywki czy maski, oprócz składu liczy się również sposób aplikacji. Wiele pań popełnia błąd i rozpoczyna aplikację produktów od skóry głowy. Tymczasem, zarówno odżywkę, jak i maskę, powinno się nakładać tylko na długości włosów. Jeśli takie produkty będziesz wcierać w skórę głowy, nie tylko nie odżywisz włosów, ale również doprowadzisz do ich przetłuszczenia.

Niektóre panie po zabiegu farbowania narzekają, że włosy zaczęły im nadmiernie wypadać. W takich sytuacjach pomóc może preparat na porost włosów Vichy. Stosowany regularnie sprawi, że pozbędziesz się tego wstydliwego problemu, a twoja fryzura odzyska dawną objętość.

 

2,861 total views, 1 views today

One thought on “Włosy farbowane pod specjalną opieką

Dodaj komentarz

Why ask?