Zagęszczanie włosów naturalnymi włosami – dlaczego warto?

Zagęszczanie włosów

Wykorzystanie naturalnych pasm do zagęszczania włosów to rozwiązanie znacznie bardziej kosztowne niż syntetyczne treski czy peruki. Jednak efekt i możliwości, jakie dają włosy doczepiane naturalne, z całą pewnością warte są każdej ceny. Poznań pięć powodów, dla których wybrać naturalne włosy.

Naturalne włosy doczepiane – jakość

Tak jak w wielu innych dziedzinach, także tutaj naturalne surowce są najlepsze. Chociaż prawdziwe włosy ze swojej natury nie są niezniszczalne, to właściwie pielęgnowane będą o wiele bardziej wytrzymałe niż syntetyczne. Od początku ich stosowania to właśnie peruki oraz włosy doczepiane naturalne były najbardziej cenione. I to wcale nie ze względu na ekskluzywność, ale także na to, jak są przyjemne w dotyku i trwałe w użytkowaniu. Wystarczy pomyśleć o tym, że ludzki włos ma zaskakującą siłę – może udźwignąć ciężar kilkukrotnie większy, niż mógłby udźwignąć miedziany drut o takiej samej średnicy. Sztuczne doczepki takiej wytrzymałości nie mają, ponadto mogą one blaknąć i niszczyć się bardzo szybko pod wpływem promieniowania UV. Można więc ich używać jedynie okazjonalnie, ale nie nosić na stałe.

Włosy doczepiane nie do odróżnienia od własnych

Wiele osób decyduje się na przedłużanie i zagęszczanie, aby poprawić to, czym nie dość hojnie obdarowała je natura. Ważne jest, aby doczepione pasma wyglądały dokładnie tak, jak prawdziwe, a to można osiągnąć jedynie stosując naturalne włosy doczepiane. Nawet najlepiej zrobiona syntetyczna treska nie będzie wyglądała równie realistycznie w każdym świetle, nie będzie idealna w dotyku, nie będzie się odpowiednio zachowywać na wietrze. Naturalnie gęsta fryzura zachwyt wzbudza właśnie swoją zmiennością, plastycznością, odbijaniem refleksów światła i reagowaniem na otoczenie. Efekt zagęszczenia i przedłużenia naturalnymi pasmami, jeśli tylko zabieg jest dobrze zrobiony i kolor właściwie dobrany, powinien być nie do odróżnienia od dzieła Matki Natury.

Włosy doczepiane naturalne są podatne na układanie

Skoro zachowują się i wyglądają tak jak własne, doczepiane pasma naturalnych włosów można również modelować. Wysokiej jakości europejskie włosy naturalne można zakręcać na lokówce, prostować, układać za pomocą wszelkiego rodzaju kosmetyków do stylizacji włosów. Tanie syntetyczne pasma zazwyczaj są idealnie proste lub ułożone w grube loki i nie da się zmienić ich formy poza skróceniem i upięciem. Naturalne włosy doczepiane można dowolnie wymodelować, wraz ze swoimi własnymi pasmami.

Naturalne doczepy włosów można farbować

Wiele jest opinii na ten temat, a niekiedy doczepki otrzymuje się już zafarbowane na odpowiedni, zbliżony do odcienia występującego w naturze kolor. Prawdą jest, że skoro mamy do czynienia z naturalnymi pasmami, to można je nie tylko stylizować z użyciem ciepła i kosmetyków, ale również farbować. Mając włosy doczepiane naturalne na stałe, można więc poddawać się koloryzacji. Z kolei włosy clip in można samodzielnie dopasować odcieniem do tego, co już mamy na głowie, jak i wykorzystać je kreatywnie. Naturalne włosy pozwalają na użycie nawet szalonych, kolorowych odcieni. Takie kolorowe pasemka można przypiąć pod górnymi warstwami własnych włosów w naturalnym kolorze, by uzyskać modny i zaskakujący efekt.

Naturalne włosy doczepiane nie uczulają

Pytanie o ten aspekt pada w salonach i hurtowniach fryzjerskich dosyć często. W przypadku alergików najbezpieczniejszym wyborem są włosy doczepiane z Remy-Hair.pl. Same w sobie nie powodują uczuleń. Nie zawierają potencjalnie drażniących wrażliwsze organizmy substancji chemicznych i nie stosuje się do ich produkcji agresywnych środków. Można mieć tego całkowitą pewność, gdyż traktowanie drażniącymi związkami po prostu zniszczyłoby włosy. A dzięki temu, że są bardziej miękkie i delikatne, nie powodują także mechanicznych podrażnień w miejscu ocierania się o skórę. Jedyne, co może uczulać w przypadku takiego zagęszczania włosów, to metalowe elementy wykorzystywane w trakcie przedłużania, jak i stosowane w czasie zabiegu preparaty. Należy więc poinformować fryzjera o alergiach i wspólnie wybrać metodę mocowania, która pozwoli nosić naturalne włosy doczepiane bez przeszkód.

1,506 total views, 1 views today

One thought on “Zagęszczanie włosów naturalnymi włosami – dlaczego warto?

  1. Miałam kiedyś włosy doczepiane na ringach, niestety strasznie obciążyły moje włosy naturalne, a w efekcie te zaczęły wypadać. Niestety nie polecam tej metody. Teraz noszę perukę ze Świata Peruk (mają swój sklep w Krakowie) i to była jedyna słuszna decyzja :) A moje włosy naturalne mogą w tym czasie się zregenerować i dojść do siebie

Dodaj komentarz

Why ask?