Największe atrakcje Paryża

Wiele osób, szczególnie kobiet i zakochanych, marzy o udaniu się na wycieczkę do Paryża. Stolica Francji postrzegana jest przede wszystkim jako najbardziej romantyczne miasto świata oraz dom mody, sztuki i kultury. Wiele pań marzy, aby choć raz w życiu zrobić zakupy w paryskich butikach. Paryż oferuje swoim gościom cudowną atmosferę, wiele pięknych miejsc oraz szereg wspaniałych atrakcji. Nic więc dziwnego, że przyciąga do siebie turystów z całego świata.

Wybierając się na wycieczkę do Paryża, warto przygotować się na przeżycie dni pełnych wrażeń oraz wielu magicznych chwil. Przede wszystkim koniecznie trzeba zobaczyć słynny symbol miasta, którym jest Wieża Eiffla. Można wjechać windą na szczyt tej wyjątkowej budowli i z ostatniego poziomu podziwiać piękną panoramę Paryża.

Katedra-Notre-DameKolejnym miejscem godnym uwagi znajdującym się w samym sercu stolicy Francji jest Katedra Notre-Dame. Ta gotycka świątynia zachwyca turystów pięknymi zdobieniami rzeźbionymi w kamieniu oraz malowniczymi witrażami. Warto również wspomnieć, że to właśnie w niej znajduje się jeden z największych i najbardziej znanych dzwonów na świecie. Następnym miejscem przyciągających rzeszę turystów jest Luwr, który w swoich zbiorach zawiera dzieła z różnych części świata. Zwiedzanie tego muzeum jest nie lada gratką nie tylko dla miłośników sztuki, ale także dla zwykłych turystów, które chcą na żywo zobaczyć najsłynniejsze światowe arcydzieła takie jak rzeźbę „Wenus z Milo” czy obraz Leonarda da Vinci „Mona Lisa”. Z Luwru warto udać się na znajdujące się nieopodal Pola Elizejskie – to jedna z najpiękniejszych alei Luwrświata, skupiająca wiele ekskluzywnych sklepów, które są rajem dla każdej kobiety.

Udając się na wycieczkę do Paryża, nie sposób też nie skosztować specjałów francuskiej kuchni ani nie wybrać się na wieczorny spacer magicznymi alejkami miasta. Liczne atrakcje czekające na turystów w Paryżu pozwalają na to, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie i ze swojej wymarzonej podróży mógł przywieźć mnóstwo wspaniałych wspomnień.

4,565 total views, 2 views today

Dodaj komentarz

Why ask?