Już jutro premiera kinowa 18 maja – Bóg nie umarł. Światło w ciemności.

Bóg nie umarł

Niezwykły film jak najbardziej wpisujący się w naszą rzeczywistość. Po obejrzeniu przedpremierowego pokazu zdecydowanie polecamy.

Wokół kościoła Św. Jakuba narasta coraz więcej sporów. Przeciwnikom wiary przeszkadza fakt, że świątynia stoi na terenie uniwersytetu. Gdy pewnej nocy pożar pustoszy kościół, władze uczelni postanawiają wykorzystać okazję, by usunąć parafię ze swojego terenu. Wielebny Dave zmaga się z pogróżkami i szykanami. Mimo poparcia parafian, zaczyna rozważać przeniesienie świątyni. Prawdziwe wątpliwości w jego sercu zasieje pojawienie się jego dawno niewidzianego brata, który niespodziewanie włączy się w konflikt wokół kościoła. Gorzkie wspomnienia powrócą, otworzą się dawne rany. Bracia będą musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami z przeszłości.

„W naszym społeczeństwie i kulturze mamy teraz dużo ciemności” – wyjaśnia David A.R. White, który powraca do roli Dave’a i ponownie produkuje film. „Jest dużo gniewu; dużo walki. Nie można włączyć wiadomości nawet przez sekundę, żeby nie zobaczyć czegoś, co głęboko niepokoi. To jest czas w naszym społeczeństwie, kiedy wydaje się, że mamy tak wiele napięć – mamy lewicę, mamy prawicę i nikt nie może się z nikim zgodzić. Ten film to potwierdza. To film o nadziei, o miłości, o uzdrowieniu i ostatecznie o przebaczeniu.

Obsada:

  •  Jennifer Taylor („Z ust do ust”, „Kariera frajera”, „Dwóch i pół” – serial)
  •  John Corbett („Moje wielkie greckie wesele”, „Igraszki losu”, „Mama na obcasach”)
  •  Tatum O’Neal („Papierowy księżyc” – OSCAR, „Dziewczyna warta grzechu”)
  •  David A.R. White („Bóg nie umarł”, „Więzy krwi”)

1,554 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?