Jak skutecznie usunąć włoski z okolic bikini?

dziewczyna w bikiniDość popularny problem, z którym zmierzyła się praktycznie każda kobieta, a jednak rozwiązanie wcale nie jest takie proste. Porównajmy kilka znanych sposobów depilacji okolic intymnych.

Czy istnieje idealna metoda depilacji? Na pewno nie, ale możemy spróbować choć trochę zbliżyć się do ideału. Przy wyborze najlepszej opcji warto posługiwać się konkretnymi kryteriami, takimi jak: czas trwania zabiegu, cena, trwałość efektów

Golenie maszynką

Co prawda jest to szybki sposób, a na dodatek ten mały kawałek plastiku zmieści się w każdej kosmetyczce. Niestety pojawia się tu kilka problemów. Po pierwsze, nie można liczyć na dokładne pozbycie się włosków z okolic intymnych. Po drugie, nie ma mowy o trwałości, a to przecież główny cel. Po dwóch dniach od ogolenia włoski odrastają i trzeba powtarzać całą operację. Również pod względem finansowym popularna maszynka nie wypada najlepiej. Wydawałoby się, że to tylko niepozorne dwa złote, ale w przeciągu miesiąca kupujemy kilka lub nawet kilkanaście takich „jednorazówek”.

Depilator

Na pewno jest to metoda dla odważnych – okolice bikini są bardzo delikatne i unerwione, a depilator usuwa włoski po kolei, co przysparza sporo bólu. Sama procedura jest żmudna i długotrwała. Jeśli chodzi o dokładność, to urządzenie nie wypada najlepiej ze względu na swój kształt. Gdy jednak zdoła się przeskoczyć powyższe czynniki, rezultaty są godne pochwały – zaczerwienie znika na drugi bądź trzeci dzień, a włoski nie odrastają przez kilka tygodni.

Depilacja woskiem

To bez wątpienia skuteczna metoda. Można wybrać się w tym celu do kosmetyczki lub, dzięki dostępnym na rynku produktom do samodzielnego użycia, spróbować w zaciszu własnych czterech ścian. Skuteczna depilacja bikini, na przykład plastrami Veet, to jeden z najlepszych pomysłów na trwałe pozbycie się włosków. Jest praktycznie bezbolesna, ponieważ usuwamy duże partie za jednym razem. Również cenowo wypada bardzo korzystnie w porównaniu do pozostałych metod. 

Depilacja laserowa

Głównym problemem tej metody są koszty – ponad pięćset złotych za jedną sesją to cena, na którą nie każda kobieta może sobie pozwolić. Zabiegi bywają bolesne i potrzebny jest specjalista, najlepiej lekarz medycyny estetycznej. W przypadku ciemnych i grubych włosków skuteczność tej metody jest wysoka – do 85% owłosienia zostaje trwale usunięte. Natomiast osobom z włoskami jaśniejszymi i cieńszymi depilacji laserowej się nie poleca ze względu na słabe rezultaty. Przy wyborze tej opcji trzeba również pamiętać o zadbaniu o bezpieczeństwo skóry przed i po zabiegu – zapominamy o opalaniu się i przyjmowaniu wybranych suplementów.

Na pewno każda metoda ma swoje zwolenniczki i przeciwniczki, jednak nawet zagorzałe fanki maszynki czy depilatora powinny czasem zastanowić się nad inną opcją usuwania owłosienia. Rynek kosmetyczny rozwija się bardzo szybko, dlatego warto co jakiś czas sprawdzić, czy może wśród nowości nie znajdziemy czegoś idealnego dla siebie.

 

2,275 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?