Wakacji ciąg dalszy – teraz egzotyczne wczasy !

Większości z nas wakacje automatycznie kojarzą się z wypoczynkiem w miesiącach lipcu i sierpniu – no, może jeszcze w czerwcu, a miłośniczkom wyjazdów last minute – także i we wrześniu. Ale chyba najwyższa pora zmienić te wakacyjne przyzwyczajenia, bo przecież na całym świecie czeka na nas multum destynacji egzotycznych, które, ze względu na położenie w strefie klimatów zwrotnikowych bądź równikowych, najlepiej jest odwiedzić właśnie w okresie posezonowym.


Zapierające dech w piersiach krajobrazy i egzotyczne kultury

Kierunki egzotyczne kuszą unikatowymi krajobrazami i prawdziwie magiczną atmosferą, na którą składają się mieszanki różnych kultur i religii. W dalekich, egzotycznych krajach, czy to Azji Południowo – Wschodniej, czy też Ameryki Środkowej, przyroda mieni się feerią soczystych barw, zapachy potraw są silne i wyraziste, a ludzie charakteryzują się niezwykłą wręcz otwartością i życzliwością. Gdzie zatem powinnyśmy się wybrać na wymarzone, egzotyczne wczasy? Zdajmy się tu na ekspertów i zobaczmy, co w tym względzie poleca nam portal turystyczny Fostertravel.pl:

Tajlandia

Tajlandia w tym kraju turystów na każdym kroku pozdrawia się uśmiechem, choć trzeba wiedzieć, że Tajowie rozróżniają aż 13 rodzajów uśmiechu i że w związku z tym możemy się tu też natknąć na uśmiech wyrażający smutek. W Tajlandii magnetyczny urok ma przede wszystkim stolica kraju – Bangkok – miasto o wielu obliczach, w którym silne zapachy kadzideł z buddyjskich i hinduistycznych świątyń unoszą się nad ruchliwymi ulicami, zawładniętymi przez rozklekotane tuk tuki i ryczące motocykle.

 

wietnam-Delta-Mekong

Wietnam – w tym państwie każdy skrawek ziemi kryje jakąś tajemnicę i każdy zachwyca czymś wyjątkowym. W Wietnamie Południowym urzeknie nas ogromna Delta Mekongu i wzniesione na bambusowych tratwach domy mieszkalne. W Wietnamie Środkowym oczarują nas z kolei Góry Marmurowe i ukryte w ich grotach, hinduskie sanktuaria, a w Wietnamie Północnym – rozległa Zatoka Ha Long, ze spektakularnie wystającymi ponad wodę, wapiennymi ostańcami.

 

Kenia – to kraj, który z pewnością można nazwać królestwem dzikich zwierząt. Safari w kenijskich parkach narodowych i rezerwatach przyrody – np. w Parku Narodowym Amboseli albo w Rezerwacie Narodowym Masai Mara, daje możliwość obcowania z dzikimi zwierzętami w ich naturalnym środowisku. Niezapomniane wrażenie robi też w Kenii wizyta w tradycyjnej wiosce półkoczowniczego ludu Masajów.

dominikana

Dominikana – to przepiękne rajskie plaże, niezapomniane widoki, eleganckie hotele. Kto raz odwiedził to miejsce, chce wracać tam każdego roku. W ojczyźnie merengue i bachaty, zabytki architektury kolonialnej przeplatają się z cudami natury – w Santo Domingo wznosi się na przykład rezydencja Alcazar de Colon, zbudowana przez syna Krzysztofa Kolumba – Diego, a przy granicy z Haiti rozciąga się Jezioro Enriquillo – największy, słonowodny akwen na Karaibach. Sporo tajemnic skrywają też jaskinie Arena i Linea, w których prekolumbijscy Indianie Taino pozostawili liczne malowidła.

 

Błogi relaks na rajskich plażach

Nic tak bardzo nie kojarzy się z egzotyką jak długie, pokryte śnieżnobiałym piaskiem plaże, nad którymi pochylają się rozłożyste palmy i które oblewają wody oceanu mieniącego się wszystkimi odcieniami błękitu. Wypoczynek na rajskich plażach Karaibów, Indii czy Wschodniej Afryki przynosi ukojenie nerwów i pozwala na chwilę zapomnieć o gonitwie współczesnego świata. W kwestii wyboru najciekawszych, egzotycznych kierunków wczasowych, ponownie zdajmy się na opinię ekspertów Fostertravel.pl.

resort-na-GOA

 Goa– w tym niewielkim stanie na zachodnim wybrzeżu Indii czas po prostu się zatrzymał –  w Goa wciąż zobaczyć można o poranku rybaków o ogorzałych twarzach, którzy mozolnie wyciągają na brzeg sieci wypełnione owocami morza i wciąż można tu znaleźć zupełnie dziewicze zakątki, w których wypoczynkowi towarzyszy jedynie szum kokosowych palm i jednostajny odgłos morza.

Cayo Coco – na tej bajecznej, kubańskiej wyspie, wchodzącej w skład archipelagu ZanzibarOgrodów Króla, nasze zmysły bombardowane są intensywnymi bodźcami – tutaj zieleń lasów namorzynowych przeplata się z wyjątkową bielą piasku, drinki na bazie rumu i mleczka kokosowego stanowią rozkosz dla podniebienia, a dobywające się z nadmorskich barów dźwięki salsy i merengue sprawiają, że ciało samo garnie się do tańca.

Zanzibar – na tej należącej do Tanzanii wyspie można delektować się aromatem cynamonowców i drzew goździkowych, cieszyć się przez cały dzień tropikalnym słońcem i napawać wzrok turkusem wód oceanu. Poza tym w niedużej odległości od brzegu można podziwiać bajeczne formacje koralowe oraz żerujące w ich okolicach barakudy, zielone żółwie morskie i płaszczki.

Wraz z końcem lata wcale nie musimy żegnać się z wakacjami. Dlatego może właśnie w tym roku, zamiast przyglądać się jesiennej szarudze, zafundujemy sobie ciąg dalszy wakacji w jakimś prawdziwie egzotycznym miejscu?

3,643 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?