Aleksandra Filipowska


Co jest pasją twojego życia?

Moją pasją są konkursy. Kiedyś przez przypadek natknęłam się na program o ludziach biorących udział w loteriach i różnego rodzaju konkursach i postanowiłam sama sprawdzić jak to jest. Bardzo się zdziwiłam, gdy odkryłam ile możliwości wygranych tkwi w internecie!


Czy Twoje zainteresowania są  dla Ciebie dopełnieniem codzienności,  czy może  stały się sposobem na życie, zawodem?

Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, więc można powiedzieć, że w pewnym sensie konkursy stały się sposobem na … oszczędności.
Wygrywając kosmetyki, artykuły do domu, kuchni, automatycznie mam te kilka złotych w kieszeni. Oprócz tego zdarza się, że to, co wygram, a nie jest mi niezbędne sprzedaję lub zostawiam na prezent dla bliskiej osoby. Niestety będąc w domu z maluchem, wbrew pozorom tego czasu nie mam zbyt wiele, ale gdy tylko kładziemy synka spać mam te powiedzmy 1,5 godziny dla siebie.

Jak dochodziłaś do odkrycia swojej pasji, czy stało się to nagle,  czy może  był to proces?

Wszystko zaczęło się od wspomnianego wyżej programu telewizyjnego. Po kilku dniach w necie znalazłam całą bazę konkursów i od tych kilku lat jest to strona na którą wchodzę codziennie.  Z biegiem czasu zaczęłam się wciągać, teraz wiem, w których konkursach warto brać udział, w których nie. Tam,  gdzie liczą się lajki albo czas np. jakieś gry – nie ma szans. Tam, gdzie nagroda jest jedna – też sobie odpuszczam.

Czy według Ciebie warto mieć pasję, czy lepiej skupić się na swojej  karierze,  rodzinie…?

Wydaje mi się, że posiadanie pasji, hobby jest potrzebne każdemu. Nawet krótki czas poświęcony w  tygodniu czemuś, co sprawia nam przyjemność poprawia nam humor, sprawia, że łatwiej przetrwać nam np. ciężkie chwile w pracy, bo wiemy, że potem będzie coś fajnego. Oprócz tego chyba każda pasja w pewien sposób nas rozwija, wzbogaca naszą wiedzę,  zwiększa grono znajomych itd.

Jak Twoi najbliżsi, przyjmują to, że czasem poświęcasz czas tylko  swoim  zainteresowaniom?

Mój mąż czasem narzeka, że laptop jest w domu na moją wyłączność, a on musi się prosić ;). Jednak i on ma hobby, któremu poświęca wolny czas, więc z pewnością mnie rozumie.

 

Dla Kobiecych Pasji  Aleksandra Filipowska

2,126 total views, 2 views today

Dodaj komentarz

Why ask?