JARMARK AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ

Wrzesień wracamy z wakacji do swoich normalnych zajęć, za nami zostaną letnie wyjazdy a z nami wspomnienia. Miesiące powakacyjne  to czas wielu ciekawych wydarzeń, teraz właśnie będzie się działo :),  mamy dla naszych czytelników informację,  kolejny patronat.

POLECAMY

JARMARK AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ , który odbędzie się 7 października 2012 r. w MDK Batory w Chorzowie, to pomysł i wspólne działanie Aleksandry Kajewskiej „Luna-Art” i MDK „Batory”.
Powstał w 2011 roku jako młodszy brat Jarmarku Rzeczy Ładnych, który od 2006 roku skupia indywidualnych twórców rekodzieła. Narodził się , ponieważ ludzie nie tylko chcą kupować rękodzieło, ale tez sami je tworzyć.
Możliwość spróbowania jakiejś techniki kończy się albo pasją i chęcią dalszej nauki, albo poznaniem pracy (często ciężkiej) od kuchni, co wiąże się z większym szacunkiem i uznaniem dla twórcy.

W czasie Jarmarku można skorzystać z warsztatów w różnych technikach, uczestniczyć w pokazach tworzenia ozdób, można kupić materiały i narzędzia potrzebne do różnego rodzaju twórczości oraz prace gotowe. Dodatkowa atrakcją są imprezy artystyczne dzieci i młodzieży.

Pierwsza edycja w 2011 roku to kilkadziesiąt stoisk z pokazami i warsztatami. Do niektórych miejsc przez długi czas nie można się było
dopchać i tworzyły się kolejki. Osoby zainteresowane warsztatami przechodziły od stoiska do stoiska, zgodnie z wypisanym programem zajęć.

Uważamy, że zachęcanie ludzi do twórczego spędzania czasu ma pozytywne znaczenie dla wszystkich grup wiekowych, młodsi mają okazję rozwijać kreatywność i twórcze myślenie, a starsi mają okazję do spotkań z różnymi pasjonatami, poznawania nowych zainteresowań, odkrywania i prezentowania swoich talentów.

Zapraszamy na stronę *www.rzeczy-ladne.eu* , gdzie można poznać szczegóły
naszej działalności.

1,973 total views, 1 views today

One thought on “JARMARK AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ

  1. Tak jak w zeszłym roku również i w tym odbędą Śląskie Warsztaty Artystyczne Katowice 2011 się w dniach 26 – 29 stycznia od godziny 16 w Klubie „Marchołt” w Katowicach przy ul. Warszawskiej 37. UDZIAŁ BEZPŁATNY! Zajęcia i wykłady muzyczne prowadzone będą przez znanych muzyków oraz profesjonalistów związanych z muzyką, jak: Leszek Winder, Ewa Uryga, Darek Ziółek, Mirosław Rzepa, Michał „Gier” Giercuszkiewicz, Jan Skrzek, Andrzej Matysik, i inni. Warsztaty zwieńczy „Koncert finałowy”, który odbędzie się w „Marchołcie” 29 stycznia o godzinie 18. Chęć udziału należy zgłaszać osobiście lub telefonicznie w klubie Marchołt Katowice ul. Warszawska 37 tel. 032 253 07 38, lub bezpośrednio u koordynatora projektu: Mirosław Rzepa (607 576 575). Projekt powstaje przy wsparciu Miasta Katowic. Organizatorzy zapraszają, a my polecamy, i już teraz informujemy, że podobne warsztaty odbędą się między 8 a 12 lutego w Chorzowie. Więcej szczegółów podamy niebawem! Info podano za pismem Twój Blues.

Dodaj komentarz

Why ask?