Co wybrać do filtrowania wody? Butelkę, bidon, czy może dzbanek? Doradzamy!

filtrowanie wody

Wszystkie działania mające na celu zmniejszenie produkowania plastikowych opakowań są warte rozwagi.

Nasza planeta tonie w sztucznych odpadach, dlatego picie przefiltrowanej wody z kranu jest doskonałym sposobem, aby zmniejszyć generowanie opakowań plastikowych. Jak spopularyzować picie wody z kranu i zachęcić do tego jak największą liczbę osób?

Filtrowanie wody – co będzie najlepsze?

Mamy coraz większą ofertę przygotowaną dla osób, które są zainteresowane filtrowaniem wody z kranu. W skład oferty wchodzą:

  • dzbanki do filtrowania z wymiennym węglowym wkładem, które są nieodzownym wyposażeniem każdej kuchni. Trzeba pamiętać, że umożliwiają one regularne filtrowanie wody z kranu oraz wykorzystywanie jej do picia i gotowania. Jedynym mankamentem może być czas, jaki musimy poczekać na przefiltrowanie się wody, jednak nie trwa to bardzo długo.
  • butelka filtrująca i bidon z filtrem – stanowi bardziej mobilne rozwiązanie. Dodatkowo butelka i bidon są bardziej poręczne. Możemy je zabrać ze sobą i używać podczas całego aktywnego dnia w domu i w pracy. W zależności od pojemności butelkę możemy schować w torebce, a bidon świetnie sprawdzi się podczas uprawiania sportu.
  • kubek z filtrem – jest to pojemnik posiadający uszko jak standardowy kubek. Dodatkowo ma słomkę zamiast ustnika, jest zatem wygodny i idealnie wyprofilowany do trzymania. Bardzo dobrze się je użytkuje w miejscu pracy, czy w naszym domu.

Są to te najbardziej popularne rozwiązania. Jeśli interesują nas te bardziej profesjonalne, możemy zamontować w domu stację uzdatniania wody, co wpłynie na fakt, że nasza woda zostanie zmiękczona i w pełni oczyszczona. Wtedy mamy pewność, że nie tylko woda, którą pijemy, jest oczyszczona, ale również ta, w której się myjemy, pierzemy i zmywamy.

Butelka filtrująca – jak ją wybrać?

Butelka do wody z filtrem to bardzo popularny asortyment. W zależności od naszych predyspozycji możemy wybrać produkt w oparciu o kilka cech kluczowych. Jedną z ważniejszych kwestii będzie pojemność butelki. Najczęściej wiele butelek to butelki półlitrowe, które idealnie mieszczą się do torebek, czy plecaków i nie obciążają go zbytnio. Dodatkową kwestią jest rodzaj i kształt produktu. W zależności od naszych predyspozycji możemy wybrać butelkę, bidon z filtrem, czy kubek. Wszystko zależy od wygody i naszego stylu życia. Innym ważnym czynnikiem stanowiącym o wyborze jest cena. W zależności od marki i pojemności, ceny kształtują się od 30 złotych. Warto, aby wraz za wyższą ceną, szła jej wyższa jakość. Jeśli wybieramy samą butelkę, warto sprawdzić koszt i rodzaj filtrów, jaki będzie do niej pasować. Może zdarzyć się tak, że zakupimy tanią butelkę, a koszty filtrów będą drogie. Wybierzmy ofertę optymalną dla siebie i naszej zasobności. Możemy zwrócić też uwagę na atesty i certyfikaty, jakie posiada butelka i jakość wykonania. Są to ważne kwestię, gdyż chodzi o nasze zdrowie. Wszystko zależy od naszych indywidualnych predyspozycji. Butelka na wodę powinna być przede wszystkim wygodna, funkcjonalna i prawidłowo filtrująca.

 

Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów merytorycznych dostępnych na stronie: MocSokow.pl

1,503 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?