Wybierasz się do Zakopanego? Postaw na aktywność

góry zakopane

Góry są magiczne. Z tym stwierdzeniem zgodzi się wiele osób. Mają w sobie coś, co przyciąga i każe wracać. Uwielbiamy spędzać w nich czas i odpoczywać. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Zakopane – miasto bardzo przyjazne, wypełnione atrakcjami. Można skupić się na poznawaniu zabytków, barwnej kultury i tradycji, na biesiadowaniu, słodkim relaksie w termach, ale bez wątpienia przede wszystkim warto postawić na aktywność i jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu. O ile oczywiście pogoda na to pozwala.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Miasto pod Giewontem zapewnia rozmaite formy aktywności. A dodajmy, że te wyzwalają endorfiny, czyli hormony szczęścia, dzięki którym zapominamy co to stres. Pierwsze na myśl przychodzą piesze wędrówki. Rzecz jasna koniecznie trzeba znaleźć na nie czas. Jednak planując wypoczynek należy poznać też inne sposoby spędzania czasu, by umilić sobie pobyt.

Sympatią cieszą się wyprawy rowerowe. Poznawanie górskich terenów na dwóch kółkach, to super zabawa, ale też niezłe wyzwanie, szczególnie, gdy decydujemy się na pokonanie trudnych tras. Dla osób, które chciałyby pojeździć na rowerze, ale obawiają się, że ich kondycja na to nie pozwoli i szybko zrezygnują, dedykowane są pojazdy w wersji elektrycznej. Są one rewelacyjnym rozwiązaniem. Innym pomysłem jest odkrywanie górskich, uroczych zakątków na hulajnodze. Obecnie zauważamy, że już nie tylko dzieci polubiły „hulanie”, ale także dorośli. Obserwowanie otoczenia z perspektywy hulajnogi jest niesamowitą przygodą.

Miłośnicy aktywności z adrenaliną ochoczo wsiadają na quady i ruszają, pokonując błoto i wodę. Początkujący stawiają na nieskomplikowane trasy, a wprawieni kierowcy tych ryczących maszyn na bardzo trudne podjazdy, zakręty i jak największą ilość przeszkód. Zimą natomiast fani atrakcji podnoszących ciśnienie krwi, mogą udać się na przejażdżkę na skuterach śnieżnych, by podziwiać pokryte warstwą białego puchu tereny, które trzeba przyznać, są wtedy urzekające.

www.mountain.pl – serwis, który należy odwiedzić

Planowanie wymarzonego wypoczynku może być dość trudnym zajęciem. Moc atrakcji, różnorodnych ofert powoduje, że sami już nie wiemy, na co warto się zdecydować, a z czego zrezygnować. Z pomocą spieszy jednak serwis mountain.pl, gdzie wypożyczymy rowery, hulajnogi, quady, sprzęt typu – raki, czekany, rakiety śnieżne (tu szczegóły – www.mountain.pl/wypozyczalnia), kupimy bilety na wiele atrakcji takich jak m.in. wycieczki z przewodnikiem, rafting, czy kuligi.

To nie wszystko – serwis oferuje gotowe programy, dzięki którym miło i ciekawie spędzimy czas. Nie musimy więc samodzielnie łączyć poszczególnych atrakcji i konstruować szczegółowego harmonogramu, co byłoby bardzo trudne i pochłaniało sporo czasu. Korzystamy z ułożonych już programów bez obaw, że w wypoczynek wkradnie się nuda.

 

579 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?