Dlaczego warto zainwestować w solidny ekspres do kawy?

kawa

Wiele lat męczyłam się z niskiej jakości kawą. Popularna „zalewajka” może była jedynym wyborem w czasach PRL-u. Dzisiaj jednak to już nie tylko niemodne, ale i niesmaczne. Moje życie odmieniło się, gdy kupiłam swój pierwszy, solidny ekspres do kawy. Z czego jestem najbardziej zadowolona?

Szybko i bezproblemowo

Rano ludzie są z reguły zabiegani i na nic nie mają czasu. Ja mam tak samo. Uwielbiam jednak wypić kubek gorącej i aromatycznej kawy. Dzięki niej mój dzień od razu staje się lepszy. Mam więcej energii do działania i łatwiej mi się obudzić, nawet po nie do końca przespanej nocy. Kawa sypana, którą piłam wcześniej wymagała jednak czasu. Najpierw trzeba było zagotować wodę w czajniku, potem ją zalać, a na końcu jeszcze poczekać na opadnięcie fusów, które finalnie i tak kleiły mi się do zębów. W efekcie byłam poirytowana już od samego rana i jeszcze spóźniałam się do pracy. Solidny ekspres do kawy wszystko jednak zmienił. Teraz kawę mogę przyrządzić jednym wciśnięciem przycisku. Wiele modeli ekspresów ma nawet wbudowany programator, dzięki któremu ekspres sam włączy się o wybranej godzinie. Prawdziwy cud!

Z niepowtarzalnym aromatem

No i trzeba podkreślić, że kawa z solidnego ekspresu ma zupełnie inny smak. W domu posiadam wysokiej jakości ekspres ciśnieniowy. On odpowiednio podgrzewa wodę i przepuszcza ją przez ziarna, korzystając z wysokiego ciśnienia. Dzięki temu kawa nie jest ani za słaba, ani za mocna, a do tego ma bardzo intensywny smak i aromat. Taka kawa potrafi obudzić i zachęcić do działania. Poza tym ekspres do kawy umożliwia ustawienie preferowanej mocy i wielkości kawy. Dzięki temu każdy domownik może przygotować dla siebie kawę swoich marzeń. No i jeszcze kwestia spieniania mleka. Ekspres do kawy w wersji ciśnieniowej przygotuje nie tylko pyszne espresso albo americano, ale również cappuccino, flat white oraz latte. Wybór jest w tym zakresie absolutnie nieograniczony. Niektóre modele posiadają specjalny zbiornik na mleko, a inne po prostu dodatkowy spieniacz.

Niezawodny i wytrzymały

Solidny ekspres do kawy to również dobre rozwiązanie dla prawdziwych kawoszy. Wysokiej jakości sprzęt jest niezawodny i wytrzymały. Może zrobić tysiące kaw… i nawet nie dostać zadyszki. Ekspresy ciśnieniowe psują się rzadko, a nawet jeżeli istnieje w nich jakaś wada, najczęściej można skorzystać z wygodnej gwarancji. W dużych miastach działają też specjalne serwisy, które taką naprawę wykonają niemalże od ręki. Ja ufam mojemu ekspresowi i cieszę się, że zdecydowałam się na taki zakup. Gorąco polecam każdy ekspres do kawy ze sklepu Konesso.pl.

 

829 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?