Wietnam: niezwykły kraj i jego atrakcje

Trudna historia oraz piękne krajobrazy sprawiają, że Wietnam jest krajem wyjątkowym. Podróż po terenie tego państwa może stać się wspaniałą przygodą dla każdego, kto ceni sobie różnorodność oraz możliwość podziwiania unikalnych obiektów. Czym zachwyca Wietnam? 

Azjatycka przygoda dla każdego 

Dzięki coraz lepszym połączeniom lotniczym, każda z nas ma szansę skorzystać z wyjątkowej propozycji poznania Azji. Krajem, na terenie którego czeka moc niezwykłych wrażeń, jest Wietnam. Cieszy się on coraz większym uznaniem, szczególnie w oczach tych turystów, którzy mieli okazję poznać już bardziej znane zakątki Azji. Znajdujący się niegdyś na marginesie turystycznych zainteresowań, zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę w turystyce. Dziś wycieczki do Wietnamu umożliwia biuro podróży, takie jak Rainbow Tours, dla którego egzotyczne kierunki są wyzwaniem i szansą na spełnienie oczekiwań ciekawych świata podróżników. Jakimi atrakcjami Wietnam podbił serca turystów?

Z wizytą w Sajgonie 

Dawny Sajgon, czyli współczesny Ho Chi Minh, to najważniejsze miasto Wietnamu, które z pewnością zasługuje Delta Mekonguna uwagę. Dawna kolonia francuska, do 1975 roku pełniąca rolę stolicy kraju, z osady rybackiej szybko przemieniła się w ważny ośrodek gospodarczy. Nie brak tu ciekawych atrakcji dla turystów, których zachwyca przede wszystkim kolonialna architektura. Miłośników historii do zwiedzenia miasta zachęca z kolei ciekawe Muzeum Amerykańskich Zbrodni Wojennych, dzięki któremu można zapoznać się z najnowszą i najtrudniejszą zarazem historią kraju.

Śladami partyzantów 

Tragiczna historia Wietnamu sprawia, że pamiątki związane z wojną i działalnością partyzantów zajmują tu bardzo ważne miejsce. W okolicach Sajgonu można zobaczyć wiele obiektów, które przypominają o stoczonych tu walkach. Partyzanckie tunele Cu Chi to jeden z najważniejszych obiektów, które pozwalają poszerzać wiedzę na temat działalności Viet Congu oraz technik, które stosowali partyzanci w walce z obcymi wojskami.

Delta Mekongu: rejs po Rzece Dziewięciu Smoków 

Delta MekonguRejsy po tej rzece, najdłuższej w Azji Południowo-Wschodniej i jednej z najpotężniejszych na świecie, to wyjątkowa przygoda. Liczne kanały prowadzące pomiędzy polami ryżowymi oraz pływające targi to wielkie atrakcje dla turystów, którym marzy się orientalna przygoda. Zachwycają również domy, budowane tuż nad brzegami rzeki lub ponad powierzchnią wody. Ta malownicza kraina to obszar, który nie bez powodu uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w całej Azji.

Kuszący tajemniczymi tunelami, pływającymi targami i piękną architekturą Wietnam to raj dla turystek, które chcą przeżyć jedyną w swoim rodzaju przygodę. Wspaniałe krajobrazy i bogaty świat przyrody są tu dodatkowymi atrakcjami, dzięki którym wizyta w tej części Azji zmienia się w niezwykłe doświadczenie.

2,370 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?