Czy sprzątanie może zmienić życie?

„Magia sprzątania” opanowała cały świat. Książki Marie Kondo podbiły listy bestsellerów i zmieniły życie wielu osób, również w Polsce.  Z rad japońskiej specjalistki od sprzątania korzysta m.in. Sigourney Weaver, a dziś metoda KonMari znów pomaga uporządkować życie. To wszystko za sprawą serialu produkcji Netflix „Sprzątanie z Marie Kondo”.

Marie Kondo łamie znane zasady robienia porządków, wprowadza prawdziwą rewolucję. „Zacznij powoli i wyrzucaj jeden element dziennie” to pierwszy sposób, przed którym przestrzega autorka. Według niej wszystko powinno odbyć się szybko i za jednym razem. Kluczem do sukcesu jest porządkowanie w prawidłowej kolejności oraz zatrzymanie tylko tych rzeczy, które sprawiają radość. Potem przez resztę życia wystarczy podejmować decyzję, co chce się zatrzymać, a co wyrzucić.

Metoda KonMari to nie tylko przepis na uporządkowanie przestrzeni mieszkalnej. Czytelnicy „Magii sprzątania” podkreślają, że porządek, jaki zaprowadzili wokół siebie zmienił również inne sfery ich życia: osiągnęli sukcesy zawodowe oraz zyskali motywację do wprowadzenia zmian we własnym życiu. Sekret tkwi w poznaniu zasad, według których dokonuje się wyboru i otaczaniu się jedynie takimi rzeczami, które budzą pozytywne emocje. Ubrania powinny być traktowane z szacunkiem, bo służą swojemu właścicielowi, książki na półkach ułożone tak, by sięgać najpierw po te, z których się na bieżąco korzysta lub ich czytanie sprawia przyjemność. Z czasem te zasady zaczyna się odnosić m.in. do relacji z bliskimi.

Do tej pory na polskim rynku, nakładem wydawnictwa Muza, ukazały się trzy książki autorstwa Marie Kondo: „Magia sprzątania”, „Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce” oraz „Manga sprzątania” – metoda KonMari w wersji komiksowej.

Marie Kondo – w wieku pięciu lat zaczęła czytać czasopisma dla gospodyń domowych, pokochała ład i piękno dobrze zorganizowanych wnętrz, które widoczne były na zdjęciach. Od piętnastego roku życia na poważnie zajmuje się porządkowaniem. Zaczęła od własnego pokoju, a następnie przeszła do pokojów rodzeństwa. Dzisiaj z sukcesem prowadzi własną działalność w Tokio, pomagając klientom przemieniać zagracone domy w piękne miejsca, pełne spokoju i inspiracji.

 

 

925 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?