Riwiera Turecka: które kurorty warto wybrać na rodzinne wczasy?

Stała się jednym z najpopularniejszych regionów turystycznych świata. Przyciąga pięknym wybrzeżem oraz antycznymi zabytkami znajdującymi się w pobliżu wielkich kurortów. Które z nich pozwolą całej rodzinie na spędzenie wyjątkowych wczasów na terenie Riwiery Tureckiej?

 Kurorty przyjazne rodzinom

Doskonałe zagospodarowanie i piaszczyste plaże sprawiły, że Riwiera Turecka stała się regionem idealnym na wakacje rodzinne. Coraz liczniejsze hotele z pokojami rodzinnymi przyciągają atrakcjami stworzonymi z myślą specjalnie o najmłodszych turystach. Polskie animacje, place zabaw oraz baseny dla maluchów to oferta, z którą można spotkać się w wielu kurortach. Pomocnikiem dla tych, którzy chcą spędzić wczasy w Turcji z dziećmi są też znani organizatorzy turystyki, którzy na swych stronach prezentują sprawdzone oferty kurortów i hoteli przyjaznych rodzinom. Dzięki stronie www.swiatwypoczynku.pl każdy może zdobyć wiele przydatnych informacji związanych z możliwością wypoczynku na terenie Riwiery Tureckiej. Ten portal turystyczny z wycieczkami online kładzie szczególny nacisk na turystykę rodzinną, a z jego pomocy skorzystało już wiele rodzin. W których zakątkach Riwiery Tureckiej można zatem znaleźć najlepsze warunki na rodzinne wakacje nad ciepłym morzem?

Turystyczne hity Riwiery Tureckiej

Riwiera Turecka to z jednej strony najpiękniejsze plaże tego kraju, z drugiej – cenne zabytki sąsiadujące z gwarnymiAlanya_1 kurortami. W efekcie każdy kurort może się tu pochwalić szeroką ofertą, w której każdy z członków rodzinnej wyprawy znajdzie atrakcje dostosowane do swych zainteresowań. Pięknym wybrzeżem oraz bliskością starożytnych miast zachwyca Kemer – jeden z najciekawszych ośrodków wypoczynkowych nad Morzem Śródziemnym. Znanym kąpieliskiem jest również Side – niezwykłe miasto, na terenie którego czekają na turystów liczne zabytki z czasów starożytnych. Dla tych rodzin, które wypoczynek na plaży chcą połączyć z wycieczkami o przyrodniczym charakterze, atrakcyjnym miejscem pobytu może się okazać Belek. Ta piękna miejscowość nad Morzem Śródziemnym przyciąga nie tylko szeroką ofertą uprawiania sportów wodnych, lecz także pobliskim parkiem krajobrazowym. Na jego terenie można podziwiać liczne gatunki ptaków, które w naturalnym środowisku prezentują się wspaniale.

Najpopularniejszych kurortem Riwiery Tureckiej stała się jednak Alanya, której walory Świat Wypoczynku docenił już dawno. Piaszczyste plaże oraz hotele z atrakcjami dla najmłodszych sprzyjają organizacji rodzinnych wczasów w tym kurorcie. Przyciągają również liczne atrakcje w najbliższej okolicy tego miasta. Wycieczki do pobliskich jaskiń mogą okazać się wspaniałą przygodą dla najmłodszych, podobnie zresztą jak wizyta na terenie średniowiecznej twierdzy wznoszącej się nad miastem.

Piękne wybrzeża, atrakcyjne plaże oraz doskonałe zagospodarowanie to walory, dzięki którym kurorty Riwiery Tureckiej przyciągają turystów z całego świata. W tej części Turcji każdy może połączyć zwiedzanie okolicy z beztroską i bezpieczną zabawą na plaży, a atrakcje dla najmłodszych dodatkowo sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi.

2,360 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?