Recenzja powieści „Livria. Kraina artystów” Anna Zawada

W marcu tego roku ukazał się pierwszy tom powieści przygodowej „Livria. Kraina artystów”, jest to pierwszy krok na ścieżce prowadzącej do spełnienia marzeń autorki Anny Zawady jej historię już niedługo opublikujemy na naszym portalu a teraz recenzja książki.

***

Livria to świat, w którym przeszłość i teraźniejszość stale się przeplatają. W mrocznym zamczysku energie minionych epok wciąż żyją, a adepci ze świata zewnętrznego bombardowani są tą nową rzeczywistością na każdym kroku. Zamek Meldiora, w którym przed wiekami urządzono Szkołę Mistrzów, kryje mnóstwo tajemnic i jest prawdziwą kopalnią wiedzy.

Janek Zegarlicki, główny bohater powieści, posiada wyjątkowy talent, pierwiastek odziedziczony po przodkach – buntownikach z Livrii. To dzięki wrodzonym zdolnościom zostaje przyjęty do elitarnej szkoły, w której spodziewa się rozkwitnąć jako pisarz. Nie podejrzewa jednak, że wszystko ma drugie dno, a w Livrii nic nie jest tym, czym się wydaje, zaś wyzierająca z każdego kąta przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Janek, rzucony w sam środek nierozwiązanych spraw i tajemnic skrywanych na pożółkłych kartkach woluminów, mimowolnie staje się istotną częścią tego świata… Ale wróćmy do początku, gdy jeszcze niczego nie podejrzewa, a Szkoła Mistrzów wydaje się być spełnieniem marzeń. Właśnie wtedy pojawia się ona – Lena – przepiękna dziewczyna z Sali Śniących…

 

Doskonała książka dla spragnionych wrażeń nastolatków, a także wszystkich, którzy uwielbiają współczesne baśnie, jakimi są powieści fantasy.

2,681 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?