Jak zrobić płyn do dezynfekcji w domu?

płyn do dezynfekcji

Przedstawiamy Wam przepis na zrobienie samemu płynu do dezynfekcji. Płynów tego typu w sklepach jest w tej chwili bardzo mało, a jeśli już się pojawią to ich cena jest bardzo wysoka. Koszt naszego płynu na 100 ml to około 5 zł.

Do wykonania płynu do dezynfekcji potrzebujemy

  • Spirytus nieratyfikowany 95%. Ważne, żeby zwrócić uwagę, jakie stężenie ma spirytus, często sprzedawane są o stężeniu 70%, a taki już sam w sobie jest gotowy do dezynfekcji.
  • Potrzebujemy również żel aloesowy, bądź jakiegokolwiek żel nawilżający do skóry. Ja wybrałam ten od Skin79.
  • Pojemnik do przechowywania naszego płynu. Jeśli nie chcemy wychodzić z domu i szukać takiego pojemnika to warto sprawdzić, czy nie kończy nam się mgiełka do ciała, albo przypadkiem nie został nam pojemnik z podróży. Możemy także użyć spryskiwacza do kwiatków.
  • Lejek i miarka w ml, do odmierzania składników.

Jak przygotować płyn do dezynfekcji?

Proporcje do przygotowanie żelu na 100 ml to:

  • 85 ml spirytusu
  • 15 ml żelu aloesowego.

Pamiętajmy, jeśli łączymy składniki na tak zwane oko, ważne jest żeby spirytusu nie było mniej, niż 85% bo inaczej płyn dezynfekujący nie będzie działał.

Analogicznie możecie dodać również olejki eteryczne.

Jeśli nie macie w domu żelu aloesowego ani olejków, można w tej samej proporcji dodać wody. Tylko wtedy warto po dezynfekcji nasmarować ręce kremem, gdyż spirytus bardzo wysusza skórę.

Agnieszka Kowalczyk

baner-reklamowy_średnie

441 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?