Przekrocz próg amerykańskiego więzienia dla kobiet…

Od sześciu tygodni na czele listy bestsellerów „New York Timesa”!

Spisując swoje wspomnienia z pobytu w federalnym więzieniu dla kobiet w Danbury (w stanie Connecticut), Piper Kerman nawet nie przypuszczała, jak wielką burzę wywoła nie tylko w  społeczeństwie amerykańskim, ale i poza USA.

Teraz, gdy jej historia stała się kanwą popularnego w  Stanach serialu Orange Is the New Black,  po prawdziwą, zabawną i zaskakującą historię sięgnąć mogą także Polacy.

***

Piper Kerman jeszcze do niedawna miała fantastyczne mieszkanie, kochającego faceta i obiecującą karierę przed sobą. Kiedy agenci federalni zapukali do jej drzwi z aktem oskarżenia, ledwo przypominała tę lekkomyślną, młodą kobietę, którą była tuż po ukończeniu Smith College.

 

Teraz jednak musi rozliczyć się z konsekwencjami swojego krótkiego, beztroskiego flirtu z handlem narkotykami i trafia do więzienia dla kobiet w Danbury. Jeżeli myślała, że choć w drobnym stopniu mogła przewidzieć, co ją czeka… cóż, grubo się myliła.

 

Elizabeth Gilbert, autorka Jedz, módl się, kochaj o książce Dziewczyny z Danbury. Orange Is the New Black:

„Uwielbiam tę książkę, kompletnie mnie zaskoczyła! To nie tylko spojrzenie na scenę wojny z narkotykami! Nie spodziewałam się, że Piper Kerman w tak wspaniały sposób i z takim humorem opisze miłość, współczucie i realia życia kobiet w więzieniu. To zaskakujące – te nawiązywane za kratami przyjaźnie, ukazanie delikatności społecznej… To – mówiąc wprost – pięknie opowiedziana

historia o tym, jak niewiarygodne mogą być kobiety”.

O autorce

Piper Kerman jest zastępcą szefa firmy zajmującej się komunikacją w Waszyngtonie. Pracuje z fundacjami i organizacjami non profit. Ukończyła Smith College i mieszka na Brooklynie ze swoim mężem. Kontrowersyjna książka Dziewczyny z Danbury. Orange Is the New Black, która przyniosła jej rozgłos, została napisana na podstawie jej wspomnień z odbywania kary pozbawienia wolności za handel narkotykami. W Stanach Zjednoczonych stała się początkiem wielkiej debaty publicznej na temat więzień dla kobiet.

O serialu

Na podstawie książki powstał w 2013 roku popularny serial Orange Is the New Black produkcji  NETFLIX – zainteresowanie było tak duże, że jeszcze przed premierą zaczęto planować rozpoczęcie zdjęć do drugiego sezonu.

 

Za serial odpowiada Jenji Kohan, twórczyni Trawki. Reżyserii podjęła się m.in. Jodie Foster, w  obsadzie można zaś zobaczyć znanego z American Pie Jasona Biggsa czy Laurę Prepon (m.in. Różowe lata 70.).

Produkcję pokochali zarówno widzowie jak i krytycy – Orange Is the New Black zbiera niezwykle entuzjastyczne recenzje za granicą jak również od polskich widzów.

Trailer serialu


źródło zdjęć: www.facebook.com/OITNB

 

 

 

6,866 total views, 1 views today

3 thoughts on “Przekrocz próg amerykańskiego więzienia dla kobiet…

  1. „Uwielbiam tę książkę, kompletnie mnie zaskoczyła! To nie tylko spojrzenie na scenę wojny z narkotykami! Nie spodziewałam się, że Piper Kerman w tak wspaniały sposób i z takim humorem opisze miłość, współczucie i realia życia kobiet w więzieniu. To zaskakujące – te nawiązywane za karatami przyjaźnie, ukazanie delikatności społecznej… To – mówiąc wprost – pięknie opowiedziana historia o tym, jak niewiarygodne mogą być kobiety”.

  2. Imponujący serwis. Bardzo podoba mi się szata graficzna.
    Życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu strony!

Dodaj komentarz

Why ask?