Przegląd oferty szkieł kontaktowych różnych producentów

soczewki kontaktowe

Szkła kontaktowe każdego roku mają coraz więcej zwolenników. Wiąże się to z wygodą ich użytkowania. Kwestie wyboru odpowiednich szkieł kontaktowych powinny być konsultowane ze specjalistą. Możemy ustalić, jakie soczewki będą dla nas odpowiednie podczas wizyty u okulisty w gabinecie lekarskim, bądź skorzystać z gabinetu okulistycznego, znajdującego się w salonie optycznym.

Specjalista podpowie również jak powinno się prawidłowo dbać o pielęgnację soczewek, jak je czyścić, pomoże dobrać odpowiedni płyn, itd. Na rynku dostępnych jest wiele różnych marek soczewek kontaktowych. Poniżej przedstawimy zarys niektórych marek, które są najbardziej popularne oraz gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. Zawsze kupujmy soczewki w salonach optycznych i aptekach, aby mieć gwarancję ich oryginalności i daty ważności. Szkła kontaktowe, jako produkt medyczny podlegają ścisłej kontroli, dlatego ważne jest, aby kupować je w pewnych źródłach.

Szkła kontaktowe – co na rynku?

  • iWear

Szkła kontaktowe znajdujące się w ofercie marki, to zarówno soczewki miesięczne jak i jednodniowe. W tym przypadku kwestią wyboru jest nasza wygoda – w przypadku soczewek jednodniowych nie jest konieczna żadna pielęgnacja, bowiem wymieniamy je każdego dnia na nową parę. Natomiast soczewki miesięczne musimy czyścić wraz z pojemniczkiem dwa razy dziennie. Finansowo soczewki jednodniowe są ciut droższe od miesięcznych, natomiast nie musimy wydawać pieniędzy na żadne akcesoria pielęgnacyjne, więc ceny się wyrównują.

W ofercie dostępne są zarówno soczewki:

– Progresywne, inaczej zwane dwuogniskowymi, przeznaczone dla osób, u których pogorszyła się akomodacja oka, czyli przeważnie osób po 50. roku życia. Takie soczewki to odpowiednik „okularów do czytania”.

– Sferyczne, czyli najpopularniejsze soczewki kontaktowe, dla osób z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością.

– Toryczne, inaczej zwane cylindrycznymi. Są to soczewki dla ludzi, którzy posiadają astygmatyzm, połączony z krótko lub dalekowzrocznością. Zapewniają one ochronę oka i dobre widzenie.

  • Johnson&Johnson

Seria Acuvue oferuje klientom zarówno soczewki sferyczne, jak i toryczne z możliwością noszenia jednodniowego, jak i dwutygodniowego.

  • Ciba Vision

Marka oferuje dwie serie soczewek: Air Optix i Dailies. W ofercie znajdują się soczewki sferyczne, progresywne i toryczne. Jedna z oryginalnych ofert, to szkła kontaktowe Air Optix Night & Day Aqua, które można nosić przez wiele godzin, przy intensywnym trybie życia.

  • FreshLook

Jedne z popularniejszych soczewek, które mają w ofercie szkła kolorowe. Dostępne są w trybie noszenia jednodniowym lub miesięcznym. Oferta kolorów jest bardzo bogata, są soczewki, które podkreślają kolor, jak również takie, zmieniające go całkowicie.

 

2,035 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?