Jak przechowywać lakiery hybrydowe? O tym musisz pamiętać!

lakier hybrydowy

Kochasz manicure hybrydowy? Dzięki niemu czujesz się zadbana, piękna i niezwykle kobieca? Dowiedz się, jak dbać o swoją kolekcję lakierów, by cieszyć się ich doskonałą jakością przez długi czas. Sprawdź, gdzie najlepiej przechowywać lakiery i jakich błędów unikać podczas ich użytkowania.

Gdzie trzymać lakiery hybrydowe?

Pastele, neony, a może lakiery z drobinkami? Wszystkie lakiery do manicure hybrydowego przechowuj we właściwych warunkach, które przedłużą ich trwałość i nie wystawią ich na przedwczesne przeterminowanie. O czym musisz pamiętać?

  1. Znajdź suche i chłodne miejsce – lakiery nie lubią nadmiernego światła ani zbyt dużej wilgotności. Jeśli do tej pory trzymałaś swoją kolekcję na półce w łazience, lepiej zmień przyzwyczajenia – przenieś je do chłodnej sypialni lub salonu i ustaw na półce w zacienionym miejscu. Pamiętaj, że lakiery hybrydowe utwardzają się pod wpływem promieniowania UV
  2. Chroń produkty przed przegrzaniem – w naszym klimacie lakierom raczej nie grozi przegrzanie – oczywiście, jeśli nie trzymasz ich na parapecie w upalny dzień. Jeśli jednak temperatury są wyjątkowo wysokie lub zabierasz swoją kolekcję na wakacje, możesz pomyśleć o trzymaniu buteleczek w lodówce.
  3. Ustaw buteleczki pionowo – luźno rozrzucone lakiery w kosmetyczce to raczej nie jest dobry pomysł – ustaw je na półce, biurku lub znajdź specjalne pudełko z przegródkami – dzięki temu zminimalizujesz ryzyko, że któraś buteleczka spadnie i się rozbije.
  4. Nie ustawiaj lakierów zbyt blisko lampy UV – szczególnie początkującym stylistkom zdarza się czasem podczas wykonywania zabiegu ustawić buteleczkę z lakierem, bazą lub topem na blacie, podczas gdy lampa pracuje. Może to niestety prowadzić do zniszczenia produktu, dlatego pamiętaj o tym, by zawsze trzymać swoje lakiery z dala od pracującej lampy.
  5. Sprawdzaj datę ważności – Każdy produkt kosmetyczny posiada na opakowaniu datę ważności. Zwykle zwracamy na nią uwagę przy zakupie, a potem po prostu o niej zapominamy. Warto co kilka miesięcy jednak zrobić przegląd swojej kolekcji i pozbyć się przeterminowanych produktów – tracą one trwałość i mogą zrujnować nawet starannie przygotowany manicure hybrydowy – przypomina ekspertka marki hi hybrid.
  6. Zawsze dokładnie zakręcaj buteleczkę z produktem – po skończonym manicure uporządkuj stanowisko pracy i odłóż wszystkie produkty na miejsce. Upewnij się przy tym, czy buteleczki są dobrze zakręcone – w ten sposób uchronisz lakiery przed wysychaniem i gęstnieniem.

Lakiery hybrydowe – gdzie je przechowywać?

 lakiery hybrydowe

Gdy zaczynamy przygodę z hybrydami, przechowywanie lakierów nie wydaje się problemem, z czasem jednak, kiedy nasza kolekcja się rozrasta, zaczynamy poszukiwać sensownych organizerów, które uporządkują nasze miejsce pracy i ułatwią znalezienie konkretnego produktu. Możemy skorzystać z różnorodnych gotowych rozwiązań – szkatułek, pudełek, puszek albo wykonać samodzielnie spersonalizowany organizer, który stanie się też ozdobą naszej sypialni – wyjaśnia ekspertka marki hi hybrid.

Choć powyższe zasady mogą początkowo wydawać Ci się oczywiste, to jednak czasem pośpiech czy roztargnienie mogą spowodować, że niedokładnie dokręcisz buteleczkę z lakierem lub postawisz top zbyt blisko lampy podczas wykonywania manicure – i gotowe. Po takiej wpadce może się okazać, że produkty nadają się jedynie do kosza. Znajdź swoje sposoby na przechowywanie lakierów, pilników i innych akcesoriów, podziel się nimi z koleżankami i zainspiruj je do zmian – może też zechcą odkryć fascynujący świat hybryd?

4,369 total views, 1 views today

2 thoughts on “Jak przechowywać lakiery hybrydowe? O tym musisz pamiętać!

  1. Bardzo fajny i przydatny artykuł. Ja maluję paznokcie ekspresowymi lakierami hybrydowymi OluschaKiss i też tradycyjnymi hybrydami. Mam ich w sumie ponad 30, mąż zbudował specjalnie dla lakierów śliczną półkę. Nie mogę się nacieszyć moimi skarbami! pozdrawiam wszystkie lakieromaniaczki;)

Dodaj komentarz

Why ask?