Prezent samodzielnie zrobiony lepszy niż kupiony?

Święta

Czas świąt to okres bardzo „prezentowy”. Koniec listopada i początek grudnia to już nie tylko czas na myślenie o podarunkach dla bliskich, ale też o ich kupowaniu, a najlepiej…ich zrobieniu . Powiesz: Łatwo powiedzieć, nie jestem artystą, więc wolę kupić coś gotowego. Dlaczego jednak nie warto odmawiać sobie przyjemności z bycia szczęśliwym podwójnie dzięki prezentom stworzonym samodzielnie?

Prezent, który cieszy podwójnie

Przecież tworzenie dla podarunku dla kogoś bliskiego to coś nieporównywalnie bardziej miłego niż tylko kupowanie gotowych rozwiązań. Przecież sami chcielibyśmy dostawać prezenty niepowtarzalne, a tego nie gwarantuje nawet najdroższy sweter, voucher, zabawka czy książka. Nie chodzi tutaj o wydziarganie na drutach swetra czy skarpet wełnianych, bo to kojarzy się nam, owszem miło, ale z babcią i mamą więc zostawmy to im. Natomiast my, nawet nie będą artystami możemy włączyć swoją kreatywność i naprawdę czerpać sporo zabawy z samego już tworzenia prezentu, który w żaden sposób nie naraża się na wtórność – wszystko to dzięki………. zdjęciom. Daj Świętemu Mikołajowi spokój i samodzielnie zrób najlepszy prezent świąteczny!

Fotografia sposobem na personalizację prezentu

Jedni tworzą zdjęcia bardziej artystyczne, a inni ograniczają się do zdjęć z urlopu czy spotkań rodzinnych. Oba rodzaje fotografii mogą się świetnie sprawdzić przy personalizacji prezentu. Np. zamiast podpisywać opakowania prezentowe, dodajmy na nie zdjęcia danego członka rodziny. W ten sposób już samo wręczanie prezentów może okazać się świetną zabawę – a to dopiero przedsmak frajdy świątecznej. W domach często najmłodszy członek rodziny z radością podchodzi pod choinkę, patrzy dla kogo dana paczka i wręcza ją. Zdarza się też, że ktoś ze starszych domowników przebiera się za Św. Mikołaja i zmieniając głos wręcza prezent dzieciom. Dorośli może już nie wierzą w Mikołaja, ale na pewno wierzą w magię Świąt Bożego Narodzenia.

Niepowtarzalne podarunki cieszą dłużej

Nie samym opakowaniem żyje człowiek, który otrzymał prezent, prawda? Przejdźmy więc do meritum, czyli zawartości. Ta oczywiście może być bardzo zróżnicowana. Od kubka ze zdjęciem wnuczka dla dziadka, przez obraz na drewnie lub płótnie z dowolną fotografią dla żony, koszulka ze śmiesznym wizerunkiem dla taty od dzieci, puzzle dla najmłodszych, których zaskoczymy tym, że po ułożeniu zobaczą swoją buzię. Tak, to wszystko możliwe jest dzięki zdjęciom. Nowoczesne technologie są dziś na tyle przystępne, że możemy zamówić takie prezenty na aplikacji mobilnej lub komputerze – po co czekać aż do Świąt skoro można spokojnie zamawiać to teraz?

Tradycja i nowoczesność na wspólnej kolacji

02a15af4.jpg

Albumy ze zdjęciami to tradycja. Gromadzimy się z bliskimi na urodzinach, różnych jubileuszach czy właśnie na wigilii podczas Świąt Bożego Narodzenia. Siadamy wtedy razem i przeglądamy albumy fotograficzne wspominając, bo każde zdjęcie to inna historia. Takie książki ze zdjęciami, a właściwie fotoksiążki możemy stworzyć przez Internet. Wcielamy się w rolę pisarza i ze zgromadzonych zdjęć tworzymy historię fotograficzną. Ta może być dowolna opowieść.

  • Dla dziadka – zgromadźmy piękne fotografie jego młodości i wędrówek, które zaliczył
  • Dla babci – zdjęcia z jej młodości uzupełnij fotografami wnuków. Na końcu obowiązkowe zdjęcie wnuków, którzy mówią jak kochają babcię (nowe technologie pozwalają też dołączyć do fotoksiążki krótki film, który zobaczysz na smartfonie!)
  • Dla żony – romantycznym gestem będzie zebranie zdjęć z waszych randek i pierwszych wspólnych wakacji
  • Dla dzieci – tu w zależności od wieku rozpiętość jest spora. Dla małego dziecka może być to bajka opowiedziana ilustracjami, zdjęciami i tekstem. Nastolatek na pewno ucieszy się ze zbioru zdjęć swojego idola czy ulubionej drużyny, a na końcu niech czeka dołączony bilet na koncert czy mecz, o którym marzył.
  • Dla męża – tu żona może zrobić fotoksiążkę kucharską z ulubionych dań męża – już nigdy nie powie, że nie wie jak zrobić pyszną grochową czy pierogi. Czytając przepisy albo doceni trud, który wkładasz w gotowaniu albo stwierdzi, że to tak łatwe, że sam może gotować i… będziesz miała więcej czasu dla siebie, gdyż może pobudzisz pasję kulinarną w mężu.

Taki prezent w postaci fotoksiążki cieszy podwójnie?

Co tam podwójnie, że podczas tworzenia i wręczenia… przecież ta przyjemność rozdziela się na wszystkich domowników, którzy podczas wigilijnej kolacji otrzymają swoje fotoksiążki. Wzajemnie poprzeglądają swoje albumy ze zdjęciami, które przygotowane zostały tylko dla nich i nie ma drugiej takiej książki jak ta, którą trzymają w dłoniach. Ten kawałek magii świąt może przygotować każdy, ale otrzymują go tylko wybrani… wybranie przez Ciebie, czyli Twoi bliscy.

Artykuł powstał we współpracy z CEWE – producentem kreatywnych fotokalendarzy, fotoobrazów, fotoprezentów i najchętniej kupowanej fotoksiążki w Europie.

Źródło zdjęcia:  ThinkstockPhotos

1,499 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?