Jak powinny odżywiać się osoby z problemami skórnymi?

odżywianie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak odpowiednie odżywianie może wpłynąć na wygląd skóry. Dieta jest szczególnie ważna dla osób z problemami skórnymi. Jest ona w stanie znacznie poprawić jej kondycję.

Zupy

Zbawiennie na skórę działają różnego rodzaju zupy. Są one bogate w sole mineralne, niektóre witaminy i wodę. Tak więc nie tylko są w stanie poprzez witaminy i niezbędne składniki odżywiać skórę, ale również dzięki dużej ilości zawartej w nich wody oczyszczają ją. Warto jedynie pamiętać o tym, że negatywnie na skórę mogą wpłynąć warzywa psiankowate. Dlatego też powinno się unikać stosowania w zupach pomidorów, papryki, czy ziemniaków. Ostatnie z wymienionych można zastąpić odpowiednim makaronem, albo batatami.

Warzywa i owoce

Bardzo ważne przy pielęgnacji skóry jest dostarczanie jej odpowiedniej dawki witamin i minerałów. Dlatego też niezbędne jest stosowanie w diecie dużej ilości warzyw i owoców. Zawierają one najwięcej z wymienionych składników. Można je spożywać w formie różnego rodzaju sałatek, albo dodawać do dań głównych. Jedzenie ich jest dozwolone tak naprawdę w każdej możliwej postaci.

Mięso

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że tłuste mięso wpływa bardzo negatywnie na skórę. Dlatego tez powinno się całkowicie zrezygnować ze smażenia na oleju. Nie powinno się spożywać tłustej wołowiny albo wieprzowiny. Smażenie, czy pieczenie w dużych ilościach oleju warto zamienić na gotowanie na parze, czy duszenie. Ponadto ogólnie powinno się zmniejszyć ilość spożywanego mięsa w swojej diecie. W ten sposób potrawy mięsne nie będą wpływały negatywnie na skórę.

Ryby

W przeciwieństwie do mięsa, ryby działają bardzo pozytywnie na skórę człowieka. Przy czym w tym przypadku im tłustsze ryby się spożywa, tym lepiej będą wpływać na organizm. Posiadają one bardzo duże ilości kwasów omega-3, które odżywiają skórę, a także wpływają na nią regenerująco. W każdym tygodniu powinno się spożywać co najmniej dwa posiłki, w których skład wchodzą właśnie ryby.

Woda

W diecie osób z problemami skórnymi nie powinno zabraknąć wody w czystej postaci. Nie tylko nawilża ona skórę od środka, ale również oczyszcza cały organizm. Do niej można dodać zawsze cytrynę, albo listek mięty, aby nieco zmienić jej smak. Pozytywnie wpływają na skórę również różnego rodzaju soki i zielona herbata. Jednak warto pamiętać o tym, że nie są one w stanie zastąpić czystej wody. Powinno się jej wypijać około dwa litry dziennie, albo więcej.

Cukier

Osoby, które mają poważne problemy skórne muszą unikać produktów zawierających bardzo duże ilości cukrów. Wpływają one bardzo negatywnie nie tylko na skórę, ale również na cały organizm człowieka. Dlatego też osoby z problemami skórnymi powinny się wystrzegać wszelkiego rodzaju słodyczy i innych produktów. Również słodzenie herbaty nie jest najlepszym pomysłem. W tym przypadku cukier można bez problemu zastąpić miodem. W ten sposób można odżywiać się bardziej zdrowo. Jedynie cukry zawarte w naturalnych owocach mogą wpływać dobrze na organizm.

Artykuł powstał przy współpracy z febumed.pl

2,081 total views, 1 views today

2 thoughts on “Jak powinny odżywiać się osoby z problemami skórnymi?

Dodaj komentarz

Why ask?