Piękno spojrzenia: jak nadać oczom niezwykły wyraz?

eyeliner2Piękne oczy i wyraziste spojrzenie mogą stać się największą bronią każdej kobiety. Jak podkreślić piękno oczu i sprawić, by przyciągały one uwagę?

 

W walce o piękne oczy

Piękne oczy są największym atutem każdej kobiety. Jeśli jeszcze dodatkowo podkreśli się ich urodę, można liczyć na wspaniałe rezultaty. Umiejętnie nałożone cienie do powiek pozwalają nadać oczom piękny kształt oraz zaakcentować ich naturalną barwę. Tusz do rzęs to kolejny sojusznik w walce o piękne oczy. Podkręcone rzęsy, długie i gęste mają niezwykłą moc przyciągania. Jeśli siła tych kosmetyków zostanie dodatkowo wzmocniona kreską, można sprawić oszałamiające wrażenie.

Kreska: prosta sprawa, moc problemów

Choć wykonanie kreski wokół oczu wydaje się prostą sprawą, dla wielu pań to właśnie ona jest najbardziej problematycznym elementem codziennego makijażu. Dlaczego? Podstawa to wybór kosmetyków, które stosowane są do jej wykonania. Prosta w aplikacji i tania kredka może się sprawdzić w przypadku dolnej powieki, jednak powieka górna wymaga bardziej delikatnego rozwiązania. Skóra jest tu szczególnie wrażliwa, a twarda kredka może okazać się dla niej zbyt wielkim wyzwaniem. Na szczęście w wykonaniu perfekcyjnej kreski bez narażania skóry na podrażnienia pozwalają eyelinery. To specjalne kosmetyki do makijażu oczu w formie płynu lub żelu, które pozwalają na szybkie i efektywne podkreślenie piękna spojrzenia. Ciekawe barwy oraz pędzelek ułatwiający wykonanie nienagannej kreski to cechy, którymi wyróżnia się eyeliner oferowany przez L’Oreal. Jak wykorzystać taki kosmetyk w możliwie jak najlepszy sposób?

 

Jak wykonać perfekcyjną kreskę?

Pierwsze kreski są zazwyczaj dalekie od perfekcji. Kluczem do sukcesu jest wprawa oraz systematyczny trening, dzięki którym można ozdobić powiekę perfekcyjną kreskę za pomocą kilku śmiałych pociągnięć pędzelkiem.  Kosmetyk taki nakłada się wzdłuż linii rzęs. Najpierw maluje się kreskę od zewnętrznego kącika do środka powieki, następnie – od środka powieki do kącika. Wydłużeniem takiej kreski jest tzw. „strzałka”, która odchodzi w górę z zewnętrznego kącika oka. Po jej połączeniu z linią rzęs powstaje trójkącik, dzięki któremu kreska „unosi” kąciki oczu w górę. Efekt? Hipnotyzujące spojrzenie, któremu trudno się oprzeć.

Perfekcyjna kreska, będąca efektem ćwiczeń, to ważne wykończenie makijażu oczu. Dzięki niej można ożywić spojrzenie i skutecznie wzmocnić działanie takich kosmetyków, jak tusz do rzęs oraz cienie do powiek.

2,261 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?