Katarzyna CzajkaKatarzyna Czajka od niespełna czterech lat tworzy sztukę, która jest zaangażowana społecznie, a jej wrażliwość na poruszane tematy wynika z osobistych przeżyć.

Zwraca uwagę na problemy: wypalenia zawodowego, wykluczenia społecznego i zawodowego, anoreksji, ochrony środowiska, problem promocji artystów bez wzgldu na wiek.

Swoją drogę artystyczną rozpoczęła po ukończeniu 50 roku życia jako swoje drugie życie.

Otoczona rodziną i przyjaciółmi znajduje w sobie niezwykłe pokłady dobrych uczuć i kreatywności, aby pokazać sobie i innym, szczególnie kobietom, że każdy moment w życiu jest właściwy, aby zacząć coś nowego, w zgodzie ze sobą i dla innych.Katarzyna Czajka

Bawi się kształtem, barwą, światłem, a jej naturalnym materiałem jest szkło.

I w taki właśnie sposób tworzy szklane rzeźby, dzieła sztuki a zarazem przedmioty użytkowe…

Jej prace tworzone są z sercem i pasją, dlatego też tworząc wyrzuca z siebie myśli i zapisuje je w formie przesłania, ideii powstania  kolejnych kolekcji.

Manekiny Katarzyny Czajka, to dzieła, powstałe ze świadomej miłości do siebie i otoczenia. Wykonane metodą Tiffany’ego, ale w sposób nowatorski nie pozostawiają widza obojętnym. Działają na jego wrażliwość, obdarowując przestrzenią na własną interpretację, odnalezienie tego, co jest nam w danym momencie potrzebne. A może tylko po prostu wnoszą piękno i radość do każdego z serc… Takie jest największe przesłanie artystki, twórczyni niepowtarzalnego świata szklanych, świecących Manekinów.

Katarzyna Czajka
Katarzyna Czajka

Nowatorstwo i unikalna wartość sztuki Katarzyny Czajka wyraża się przede wszystkim w tym, iż zaczęła tworzyć prace trójwymiarowe, przestrzenne oraz rozświetlone.

Jej szklany Świat nie jest czarno-biały, to świat pełen barw, które nadają im swoiste piękno, oraz atmosferę tajemniczości.

Katarzyna Czajka
Katarzyna Czajka

Więcej prac można znależć na stronie www.katarzynaczajka.com

oraz na FB

 

 

 

 

5,445 total views, 3 views today

Dodaj komentarz

Why ask?