Nikt, tylko my – Laure Van Rensburg

nikt tylko my

To miała być idealna podróż tylko we dwoje. Tyle że żadne z nich nie jest tym, za kogo się podaje… „Nikt, tylko my” to trzymający w napięciu thriller psychologiczny, który od samego początku wciąga czytelnika w wir dramatycznych wydarzeń. Atmosfera gęstnieje tu ze strony na stronę, a dynamiczne tempo, które serwuje Laure Van Rensburg, sprawia, że nie ma nawet chwili na ustabilizowanie tętna i złapanie oddechu. Tematem przewodnim całej historii jest zemsta, a ta – jak wiadomo – najlepiej smakuje na zimno. Premiera  8 czerwca! 

Szanowany profesor literatury Steven Harding wspólnie ze swoją dziewczyną, dwudziestotrzyletnią studentką Ellie Masterson, wybierają się na romantyczny weekend nad Zatoką Chesapeake. Marzy im się chwila wytchnienia od gwaru miasta – poza tym z dala od wścibskich spojrzeń planują uczcić udany związek. Są razem od pół roku, ale to będzie dopiero ich pierwszy wyjazd tylko we dwoje, więc chcą, by był wyjątkowy. 

Na szczęście Ellie zadbała o każdy szczegół, by ten spędzony wspólnie weekend na długo zapadł im w pamięć – wynajęła luksusowy dom w pięknych okolicznościach przyrody i, co najważniejsze, na zupełnym odludziu. Nikt i nic nie powinno im przeszkadzać. 

Początkowo wszystko układa się idealnie – spacer po lesie, czułe gesty przy kominku zakończone udanym seksem, romantyczna kolacja. Wkrótce jednak ten wspaniale zapowiadający się wypad za miasto przybierze nieoczekiwany obrót… Rozpocznie się mordercza zabawa w kotka i myszkę. Czy któreś z nich wyjdzie z niej zwycięsko? 

Dom na pustkowiu, w nim dwoje ludzi, zawieja śnieżna, brak zasięgu i historia, która sprawi, że czytelnikom włosy zjeżą się na karku. „Nikt, tylko my” to dynamiczny, nastrojowy i niesamowicie emocjonujący thriller psychologiczny, który zaczyna się od trzęsienia ziemi i nie zwalnia tempa aż do samego końca. Laure Van Rensburg fantastycznie operuje suspensem, po mistrzowsku budując napięcie niczym wprawna autorka dreszczowców, a przecież ta powieść jest dopiero pierwszą w jej dorobku. Na uznanie zasługują również dopracowane w najdrobniejszych szczegółach kreacje bohaterów – zarówno Ellie, jak i Steven to postaci niezwykle złożone i frapujące. Czytelnik będzie czerpał prawdziwą przyjemność z odkrywania mrocznych tajemnic, których oboje strzegą. 

Rekomendacje zagranicznych autorów i mediów

„Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że ta powieść zapiera dech w piersiach – trzymający w napięciu, genialnie napisany thriller o zemście”. ― Katie Lowe, autorka książki „Furie”

„Intensywny i niepokojący thriller ze znakomicie wykreowanymi bohaterami”. ― Allie Reynolds, autorka książki „Rozgrywka” 

„Niepokojący i szalenie wciągający – trzyma czytelnika jak w imadle”. ― Will Dean, autor książki „Martwa cisza”

„Niesłychanie brutalny, błyskotliwy i surowy thriller psychologiczny”.― Philippa East, autorka książki „Białe, małe kłamstewka”

„Znakomite połączenie Misery z filmem Malcolm i Marie. Oszałamiający, przyprawiający o zawroty głowy thriller o zemście”. ― Holly Seddon, autorka książki „Czarna lista” 
Laure Van Rensburg francuska pisarka na stałe mieszkająca w Wielkiej Brytanii, autorka  licznych opowiadań, które pojawiały się w magazynach online i antologiach. Thriller „Nikt, tylko my” to jej debiut literacki. Prawa do jego wydania zostały sprzedane do 14 krajów. Więcej informacji o autorce i jej książkach można znaleźć na stronie: www.laurevanrensburg.com.

Tytuł: „Nikt, tylko my”
Autorka: Laure Van Rensburg
Premiera: 8.06.2022 r.
Przekład: Anna Rajca
Liczba stron: 352
Wydawnictwo MUZA SA

 

329 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?