Bycie fit jest w modzie

dieta

W Polsce z każdym dniem przybywa miłośników sportu i zdrowego żywienia. Dzięki mediom możemy śledzić najnowsze trendy i podążać za wytycznym znanych trenerów czy dietetyków i zmieniać swoje życie. Zaczynamy buntować się przeciwko życiu w pospiechu i niewłaściwym zachowaniom, które nie sprzyjają zachowaniu zdrowia. Stawiamy na racjonalne odżywianie, aktywny wypoczynek i wolne tempo życia.

Chociaż przetworzonej żywności jest coraz więcej na naszym rynku, nie oznacza to, że wzrosło zainteresowanie jej kupnem. W większych miastach obserwuje się wręcz odwrotne zjawisko. Społeczeństwo baczniej przygląda się asortymentowi dostępnemu w sklepach i wybierając produkt stawia przede wszystkim na jego jakość i wartość odżywczą. Wyklucza z diety niezdrowe, naszpikowane dodatkami gotowe przetwory, gdyż zdaje sobie sprawę, że ich spożywanie nie sprzyja zdrowiu. Częściej dokonujemy zakupów na lokalnym targu czy markecie ze zdrową żywnością. Nie karmimy się byle czym. Dbamy o dietę niemal na każdym kroku. Moda dotknęła także inną sferę naszego życia – aktywność fizyczną. Dziś, jeśli nie uprawiasz sportu nie jesteś na czasie. Wymówką nie jest już dłużej wiek czy kontuzja fizyczna. Starsze osoby chętnie spacerują, uprawiają nordic-walking lub relaksują się na basenie. Osoby mniej sprawne lub czasowo unieruchomione także nie pozostają w tyle, rehabilitują się i wracają do formy. W tej całej modzie na szczęście nie chodzi wyłącznie o bycie trendy. To przede wszystkim ukłon w stronę naszego zdrowia. Bowiem właściwa dieta i regularny ruch to sprzymierzeńcy zgrabnej sylwetki, świetnego samopoczucia i lepszej jakości życia.

zdrowa-dieta

W podjęciu aktywności fizycznej pomocni są osobiści trenerzy. Jeśli jednak nie posiadamy wystarczających środków na własnego edukatora możemy zasięgnąć porady w Internecie, obejrzeć video sportowca, który radzi jak ćwiczyć lub samodzielnie kontrolować swój trening za pomocą aplikacji na smartfona. Z telefonem biega już niemal każdy. Chcemy śledzić postępy, znać przebyty dystans i móc oszacować liczbę spalonych kalorii. Wszystko po to aby bardzie świadomie i efektywnie trenować.

Odpowiedzią na wzrost zainteresowana zdrowym odżywianiem jest wiele inicjatyw. To nie tylko nowe restauracje oferujące alternatywne menu dla alergików, osób na diecie bezglutenowej czy wegan. Na przeciw modzie wychodzą także najnowsze technologie. Jednymi z lepszych rozwiązań dla wszystkich pragnących korzystnych zmian w życiu są dietetyczne aplikacje dla użytkowników smartfonów. Coraz popularniejszą, także wysoko ocenianą jest aplikacja DietMap. Program stworzony przez najlepszych programistów i we współpracy z dietetykami klinicznymi oferuje zbilansowaną dietę odchudzającą, narzędzia służące zarządzaniu dietą i pomagające dopasować ją do swoich preferencji. To idealne rozwiązane zarówno dla pasjonatów zdrowego żywienia, osób pragnących schudnąć oraz wielbicieli nowych technologii.

 

Najnowsze trendy na zdrowy styl życia to jeden z nielicznych przypadków, w których moda idzie w parze z praktycznymi rozwiązaniami. Odpowiednie żywienie, ruch i dbanie o formę to sprzymierzeńcy zdrowia. Warto zatem podążać za najnowszymi trendami i skorzystać z rozwiązań ułatwiających to zadanie.

2,253 total views, 1 views today

One thought on “Bycie fit jest w modzie

Dodaj komentarz

Why ask?