Z miłości do zwierząt – podziel się 1 % podatku

ryś_1% podatku_PIT_program

Jeśli los zwierząt nie jest ci obojętny, ratuj zagrożone wyginięciem gatunki. Istnieje prosty sposób na okazanie swojej miłości. Wystarczy, że podzielisz się podatkiem przy okazji składania rozliczenia PIT. W ten prosty i zupełnie niekosztowny sposób przyczynisz się do ratowania zwierząt.

To oczywiste, że jako samotny wojownik nie jesteś w stanie zmienić świata. Możesz jednak przyłączyć się do szlachetnych akcji organizowanych przez fundacje wspierające przyrodę. m.in. WWF. Jest to organizacja działająca na rzecz środowiska naturalnego. Jej misję stanowi ratowanie zagrożonych wyginięciem zwierząt, ochrona lasów przed wycinką oraz wód przed zanieczyszczeniem.

Zwierzęta wołają o ratunek

Zwierzęta potrzebują ludzkiej pomocy, bo same nie mogą zaalarmować, gdy dzieje im się krzywda. Tymczasem niektóre gatunki bardzo źle znoszą postęp cywilizacyjny, który odciska na nich piętno. Dochodzi do sytuacji, w których wiele zwierząt narażonych jest na całkowite wymarcie, ponieważ nie mają warunków do prawidłowego rozwoju i rozrodu. Są też stale atakowane przez człowieka, który widzi w nich wyłącznie korzyści dla siebie.

Dlatego warto przyłączyć się do szczytnych akcji i stać się darczyńcą na rzecz organizacji chroniących środowisko naturalne. Tym bardziej że to nic nie kosztuje. Nie musisz wydawać ani jednej dodatkowej złotówki – wystarczy, że jesteś podatnikiem.

Podziel się podatkiem i wesprzyj OPP

Jeśli wykonujesz rozliczenie PIT online lub poprzez program PIT, drukujesz deklarację, możesz podzielić się podatkiem z wybraną organizacją pożytku publicznego. Dotyczy to wszystkich osób fizycznych, które:

  •  wpłacają zaliczki na podatek dochodowy, rozliczając się na zasadach ogólnych,
  •  rozliczają się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  •  prowadzą działalność gospodarczą i płacą podatek liniowy (19%),
  •  rozliczają przychody ryczałtowe, np. ze zbycia nieruchomości, kapitałów pieniężnych czy praw majątkowych – zgodnie z ustawą PIT.

Wypełniając więc roczne zeznanie podatkowe (PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-28, PIT-38) i uzupełniając rubrykę „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”, możesz wesprzeć wybraną fundację.

Pobierz program PIT, by przekazać 1%

Chcąc przekazać 1% podatku, nie ma potrzeby, by złożyć rozliczenie PIT online. Warto jednak skorzystać z internetowego kreatora deklaracji lub przynajmniej pobrać program PIT ze strony wybranej organizacji pożytku publicznego. A to dlatego, że proces wypełniania formularza zostanie uproszczony do minimum.

Pamiętaj, że chęć przekazania 1% podatku wiąże się z koniecznością wpisania prawidłowego numeru KRS fundacji. Musisz więc go odszukać i uzupełnić rubrykę w deklaracji podatkowej. Jeśli natomiast pobierasz program PIT bezpośrednio od fundacji, wszystkie dane OPP pojawiają się automatycznie.

1,808 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?