Maroko – wymarzone miejsce na urlop

Maroko, kraj leżący na północno-zachodnim wybrzeżu Afryki, może poszczycić się stale rosnącą popularnością wśród turystów z całego świata. Wspaniałe usytuowanie nad wodami Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, piękne krajobrazy, tworzące fantastyczną scenerię i wymarzone warunki do wypoczynku sprawiają, że perspektywie spędzenia urlopu w Maroku bardzo trudno się oprzeć.

 

Kuszące Maroko w zasięgu ręki 

Ogromną pokusą, przyciągającą turystów do Maroka z godną podziwu skutecznością, jest także możliwość poznania niesamowitej historii tego państwa, sięgającej IV wieku p.n.e., zwiedzania cennych zabytków oraz zasmakowania w niepowtarzalnej marokańskiej kulturze i tradycjach, które kształtowały się na przestrzeni tysięcy lat i zaowocowały powstaniem przyjaznego podróżnym i tolerancyjnego społeczeństwa.


Aby nasze wojaże były satysfakcjonujące na wszystkich wspomnianych płaszczyznach, warto skorzystać z usług biura podróży. Wiele propozycji wczasów w Maroku, także w wariancie last minut, odnajdziemy na stronie http://www.fly.pl/wycieczki/maroko/. W zależności od rodzaju oferty możemy niemal dowolnie wybrać datę wyjazdu, długość pobytu, kategorię hotelu, miejsce wylotu z różnych polskich miast, a nawet zaplanować niezapomniany wyjazd z dziećmi.

 

Wokół Maroka 

Ciekawą propozycją na urlop w tym kraju jest wycieczka objazdowa, której program przewiduje wyprawę po cesarskichmeczet_Casablanca miastach Maroka. Podczas wyprawy mamy często niepowtarzalną okazję zobaczyć najpiękniejsze zakątki Maroka, których bogate dzieje trwale zapisały się na kartach historii, a zachwycające zabytki od lat wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających.

Wycieczka objazdowa najczęściej zakłada wizytę w mieście Rabat, stolicy kraju, zwiedzanie Fezu, określanego mianem duchowego i religijnego centrum Maroka oraz pobyt w Marrakeszu, tętniącym życiem kurorcie pełnym cennych obiektów zabytkowych. Uczestnicy zwykle mają również możliwość odwiedzenia Casablanki, Al Dżadidy, Meknes czy rzymskiego miasteczka Volubis.

 

Maroko stacjonarnie 

Innym rozwiązaniem są wczasy w jednym z marokańskich kurortów, leżących nad malowniczych wybrzeżem Oceanu AgadirAtlantyckiego. Jednym z najchętniej wybieranych jest Agadir, który swoją sławę zawdzięcza między innymi cudownej, słonecznej pogodzie, utrzymującej się nawet przez 300 dni w roku. Czas w Agadirze lub innej miejscowości wypoczynkowej może z powodzeniem upływać na słodkim lenistwie na plaży, rekreacji ruchowej, pielęgnowaniu sportowych pasji, a nawet zwiedzaniu okolicznych atrakcji. Taka kilkudniowa regeneracja sił może być także doskonałym zwieńczeniem wycieczki objazdowej.

Maroko nie bez powodu jest jedną z najpopularniejszych destynacji w północnej części Afryki, a niekwestionowane walory tego kraju każdego roku przyciągają tysiące turystów z najodleglejszych zakątków globu. Jednak dzięki ogromnej dostępności ofert wyjazdów oraz tanich biletów lotniczych nasze marzenie o marokańskich wakacjach może spełnić się niemal w dowolnym momencie.

 

3,878 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?