Innowacje bankowe w działalności gospodarczej

bank działalność gospodarcza

Czym jest konto obrotowe?

Każde przedsiębiorstwo posiada określone środki finansowe przechowywane na swoim rachunku bankowym. Konto obrotowe pozwala na ich okresowe zwiększenie w celu sfinansowania bieżących potrzeb czy też inwestycji rozwojowych w sprzyjającej sytuacji rynkowej. Kiedy firma potrzebuje dodatkowych środków, konto obrotowe daje możliwość rozszerzenia funduszy. Działa na zasadzie debetu w ramach rachunku bankowego przedsiębiorcy. Różni się od zwykłego kredytu gotówkowego czy też kredytu na zakup konkretnych przedmiotów tym, że nie wymaga uciążliwych procedur, a koszty ponoszone są jedynie za okres faktycznego wykorzystania środków finansowych.

Kto może z niego skorzystać?

Konto obrotowe to produkt kierowany do przedsiębiorców. To oni najpierw ponoszą koszty związane z realizacją usługi lub zakupem produktów, a zapłatę otrzymują dopiero po kilkunastu dniach od wystawienia rachunku lub faktury. Takie osoby potrzebują bufora finansowego, który pozwoli im przetrwać na rynku. To właśnie dla nich powstał wyżej opisany, nowoczesny produkt bankowy. Wśród tanich i elastycznych ofert na rynku znajduje się konto obrotowe Idea Banku http://www.ideabank.pl/darmowy-debet . Jego dodatkowe zalety to bezpieczeństwo i wygoda, przekładająca się między innymi na możliwość załatwienia większości formalności drogą internetową.

Produkty bankowe w 2014 roku

Wartość zobowiązań bankowych dla przedsiębiorstw w Polsce stale rośnie. Obecnie jest już warta paręset miliardów złotych. Również w mijającym roku banki odnotowały wzrost zainteresowania i popytu na innowacyjne rozwiązania w produktach finansowych. Wiele wskazuje na to, że w 2014 staną się one jeszcze popularniejsze wśród małych i średnich przedsiębiorstw ze względu na korzystną prognozę gospodarczą na nadchodzący rok. Poprawiły się oceny ryzyka przyszłej sytuacji gospodarczej oraz ryzyka poszczególnych branż. Z kolei zainteresowanie produktami finansowymi ze strony dużych przedsiębiorstw zgodnie z oczekiwaniami banków ma dotyczyć głównie zobowiązań krótkoterminowych.

3,343 total views, 1 views today

3 thoughts on “Innowacje bankowe w działalności gospodarczej

  1. Korzystałam ostatnio z konta obrotowego dla swojego przedsiębiorstwa. Wygodą dla mnie bylo że prawie wszystko mogłam załatwić przez internet.

  2. Konto obrotowe to bardzo przydatne rozwiązanie bez dodatkowych komplikacji i formalności. Dobrze że banki proponują takie ułatwiające firmom funkcjonowanie rozwiązania.

  3. Każdy normalny przedsiębiorca nie finansuje inwestycji za gotówkę. To zwyczajne wyrzucanie grosza w błoto. Kredyt to kwestia wpisania go w koszty a tym samy całkiem całkiem przyzwoitych oszczędności.

Dodaj komentarz

Why ask?