Makijaż permanentny- zalety, jak zrobić?

makijaż permanentny

Chyba żadna z pań, nie jest specjalnie zadowolona z tego, że musi wstawać co najmniej pół godziny wcześniej, by mieć czas na wykonanie perfekcyjnego makijażu. Przecież te drogocenne 30 minut, z samego rana, a wiele lepiej byłoby poświęcić na sen. W tym momencie, jednym z lepszych rozwiązań może okazać się makijaż permanentny, który będzie wyglądał tak samo, każdego dnia po przebudzeniu. Jakie są jego zalety i jak go wykonać?

Zalety makijażu permanentnego

Nie wyolbrzymiając, można powiedzieć, że ten typ makijażu, ma wiele pozytywów. Jest to bez wątpienia jedna, z lepszych alternatyw dla pań, których tempo życia jest niezwykle wysokie, więc znalezienie czasu na codzienny makijaż, praktycznie graniczy z cudem. Z zalet tego make up’u skorzystają także wszystkie te panie, które cenią sobie długi i spokojny sen, a wstawanie odpowiednio wcześnie, by wyszykować się do pracy czy do szkoły, jest dla nich prawdziwym wyzwaniem. Makijaż permanentny to makijaż stały, wobec tego do wyjścia jesteś gotowa zaraz po przebudzeniu się, bez niepotrzebnej gonitwy po mieszkaniu i poszukiwaniu swoich ulubionych kosmetyków. Jedną z większych zalet tego typu makijażu, jest także to, że pomoże on wyrównać asymetrie w okolicy ust, czy nawet brwi. Pora obalić także mit, który mówi iż makijaż permanentny pozostanie z nami na zawsze. Otóż wiele osób, błędnie utożsamia go z tatuażem. Nic bardziej mylnego, z czasem pigment pod skórą zanika, a to oznacza, że po 2-4 latach, możesz całkowicie zmienić jego wygląd, a także pokusić się o zupełnie nowy. Ostatnią już zaleta makijażu permanentnego jest bez wątpienia to, że nie należy specjalnie przygotowywać skóry przed zabiegiem. Po prostu, wchodzimy do gabinetu, a po chwili wychodzimy z niego, z makijażem, który będzie perfekcyjny każdego dnia po przebudzeniu się.

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

W pierwszej kolejności, należy być świadomym, że makijaż permanentny to zabieg. Jego przebieg będzie się więc różnił w zależności od części twarzy. Nie mniej jednak, na samym początku przez klientkę i specjalistę dobierany jest odpowiedni barwnik, pasujący do urody, karnacji i koloru włosów. Następnie lingeristka- czyli osoba wyspecjalizowana w wykonywaniu makijażu permanentnego, rysuje odpowiednie kontury ust, brwi czy kreski na powiece, tak by klientka mogła zobaczyć możliwy efekt. Wówczas rozpoczyna się zabieg. W zależności od części twarzy, wygląda on następująco:

  • makijaż permanentny ust- za pomocą cieniutkiej igły z barwnikiem, następuje implementacja pigmentu pod skórę. Dzięki makijażowi permanentnemu ust, możemy nadać im odpowiedni kształt, wyrównać asymetrię, a także nadać im intensywniejszy kolor, dzięki czemu z rana, nie będzie gorączkowo poszukiwać szminki i konturówki. Dodatkowo można wykonać rozświetlenie łuku kupidyna, przez co optycznie powiększymy usta.
  • makijaż permanentny oczu- zwykle jest to wprowadzenie tuszu pod skórę na powiece górnej- imitacja eyelinera, na powiece dolnej lub na obu powiekach. Kreski te pogrubiają linię rzęs, dzięki czemu wydadzą się one optycznie gęściejsze.
  • makijaż permanentny brwi brwi stanowią ramy naszej twarzy, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie podkreślenie i nadanie im kształtu, dopasowanego do twarzy. Za pomocą barwnika wprowadzonego pod skórę, bardzo łatwo można wypełnić przestrzenie między włoskami, a także wyrównać asymetrię. Dodatkowo można nadać brwiom intensywniejszego koloru, co dodatkowo podkreśli oczy. Makijaż permanentny, wykonany metodą piórkową, dodatkowo będzie imitował włoski zgodnie z kierunkiem ich naturalnego wzrostu.

Makijaż permanentny jest więc rozwiązaniem dla wszystkich zapracowanych i zabieganych kobiet, które cenią sobie dodatkowe minuty snu każdego ranka. Dzięki temu, nie będą się one więcej musiały martwić, że ich ulubione kosmetyki zniknęły gdzieś na dnie kosmetyczki, a także będą one mogły

Opracowano przy współpracy z fryzjerwokulski.pl

2,300 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?