Wakacje w Argentynie- poznaj drugą twarz Ameryki Południowej.

Argentyna

Powodów, dla których warto odwiedzić Argentynę jest wiele. Chociaż, odpowiedź jest tak naprawdę dosyć prosta: miejsce to oferuje maksymalną różnorodność przyrodniczą, kulturową, oraz całą masę przychód czekających tylko na spragnionych wrażeń turystów. Miejsca, w których można znaleźć pustynie, lodowce, dżungle, góry, wybrzeże, oraz wulkany, nie są zbyt często spotykane, a jednak Argentyna może nam zaproponować każdą z tych atrakcji. To także miejsce, które idealnie nadaje się do uprawiania wędrówki, jazdy konnej, oraz sportów wodnych.

Dlaczego warto odwiedzić Argentynę?

Jedno z najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej to również wspomniana różnorodność kulturowa, która potrafi zadziwić nawet najbardziej doświadczonych turystów. Warto zagłębić się w życie lokalnych ludzi i sięgnąć znacznie dalej niż społeczności największych miast: Buenos Aires, Rosiario, czy Cordoba. Różnorodność jest również bardzo widoczna w lokalne kuchni. Pobyt nie może obejść się od spróbowania pysznych Empanadas, dań mięsnych, owoców morza, makaronów, oraz specjalnych dań lokalnych, takich jak locro, oraz humita. Nie można zapomnieć również o winach, które sławne są na całym świecie. Więcej informacji o wycieczkach można znaleźć na stronie https://logostour.pl/kraje/argentyna.

Kiedy wybrać się na podróż? 

Jedną z największych zalet wyjazdów do Argentyny jest to, że można go zorganizować o każdej porze. Kraj położony jest na bardzo dużej rozpiętości pod względem długości geograficznej, a północna część kraju leży w pobliżu zwrotnika, co sprawia, że nawet zimy są w tym regionie stosunkowo ciepłe. Jeżeli chodzi o inne pory, to cała Argentyna jest idealnym miejscem na wyjazd. Najpopularniejszymi terminami do wyjazdów są jednak końcówki jesieni oraz początki wiosny. Najcieplejszym okresem w Argentynie jest przełom stycznia i lutego. Powietrze jest wtedy bardzo wilgotne oraz gorące.

Argentyna jest nieco inna niż pozostałe miejsca w Ameryce Południowej

Dla wielu turystów nie tylko z Polski, ale całej Europy, Ameryka Południowa owiana jest niemałymi tajemnicami. Z reguły pierwsze skojarzenia są pozytywne, a dodatkowo podsycają je niemal zawsze doskonale opinie od znajomych, którzy zdecydowali się na podróż w te strony. Trzeba jednak otwarcie przyznać, że Argentyna nie reprezentuje dokładnie tego, co znajdziemy w innych krajach. To coś znacznie bardziej osobliwego i unikalnego. Na rozwój argentyńskiego społeczeństwa ogromny wpływ miały europejskie potęgi kolonialne. Podobnie jak inne kraje, największy zalew imigrantów dotknął Argentynę pod koniec XIX wieku, kiedy to do państwa przybyły liczne grupy z Hiszpanii i Włoch. Unikalna historia oraz mieszające się kultury sprawiają, że Argentyński klimat może nieco przypominać Sycylię połączoną z Ameryką Południową.

Niesamowity klimat Buenos Aires

Miastem, które znają chyba wszyscy, nie tylko planujący wyjazd do Argentyny, jest Buenos Aires. Stolica i największe centrum ekonomiczne kraju to również niespotykane nigdzie indziej życie nocne, połączenie wspaniałych alejek, oraz mieszanki amerykańsko-europejskiej architektury na każdym kroku. Aby poczuć prawdziwy smak lokalnego życia, najlepszej przejść się przez jedne z bezpieczniejszych i urokliwych ulic – Palermo, San Telmo, Montserrat, oraz San Nicolas. Poza licznymi atrakcjami, na które można natknąć się w Buenos Aires we właściwie każdym miejscu, nie można pominąć prawdziwego hitu- zakupów w jednych z najbardziej luksusowych butików, które mieszczą się w Palermo Soho. Dzielnica te cieszy się niezwykłą popularnością pośród osób pochodzących z wyższych klas społecznych oraz zagranicznych turystów. Ulice obfitują tam w liczne sklepy, gdzie możemy znaleźć najdroższe ubrania i buty od najbardziej znamienitych producentów z całego świata.

Wodospady Iguazú Falls

„Biedna Niagara!” – ponoć tymi słowami wodospady Iguazú Falls powitał Eleanor Roosevelt, gdy po raz pierwszy zjawił się w okolicy. Termin „Iguazú” oznacza „wielkie wody” w lokalnym języku Guarani. Wodospady zostały w 1984 r ogłoszone jako jeden z cudów natury UNESCO World Heritage Site. Wraz z Parkiem Narodowym Nahuel Huapi, który znajduje się w regionie Patagonii, Iguazú Falls jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych w Argentynie. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ porażające widoki oraz atrakcje turystyczne Argentyna sprawiają, że aż chciałoby się tam zostać i patrzeć na spływającą w dół wodę bez końca.

Argentyńskie wino

Wspominaliśmy już o dużej różnorodności kulturowej oraz o tym, że każdy odwiedzający powinien koniecznie spróbować argentyńskiej kuchni. Szczególną przyjemnością będzie jednak wypicie kieliszka wina pochodzącego prosto z winnicy, którą niewiele wcześniej mijało się po drodze. Argentyna jest w czołówce państw pod względem ilości produkowanego wina (dokładnie zajmuje 6 pozycję) Przyjeżdżając do Argentyny, możemy cieszyć się aromatycznymi Torrontami w Salta, klasycznym Cabernet Sauvignon na północy lub równie doskonałym Mendoza Malbec w centralnym regionie kraju. Wiele argentyńskich winiarni ma przygotowane dla turystów specjalne oferty, takie jak wycieczki, lub degustacje.

Wyjazd turystyczny do Argentyny jest doskonałą opcją dla wszystkich żadnych przygód oraz poznania nowej kultury podróżników, dlatego warto już dziś planować podróż swoich marzeń.

957 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?