KONKURS z e-book’ami w tle

Dla Czytelniczek Kobiecych Pasji mamy trzy egzemplarze e-booka „Performens” Karoliny Wilczyńskiej, przekazane przez autorkę dla laureatów naszego konkursu. Format odpowiedni do urządzenia posiadanego przez osobę,  która wygra.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy w kilku zdaniach napisać: dlaczego warto sięgnąć po e-book w komentarzach.

Zwycięzcami  zostaną  autorzy trzech  najciekawszych  wypowiedzi w ocenie Redakcji Kobiecych Pasji.

Rozstrzygnięcie konkursu 30 czerwca 2012r.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia.

5,016 total views, 1 views today

8 thoughts on “KONKURS z e-book’ami w tle

  1. Warto sięgnąć po e-book przede wszystkim ze względu na cenę. Jako, że koszt wydania książki cyfrowej jest niższy to automatycznie przekłada się to jej znacznie niższą cenę. Inną zaletą jest też to iż ebook nie zajmuje miejsca na półce. Książka elektroniczna jest też bardzo mobilna – można ją przenosić między urządzeniami, przesyłać pocztą elektroniczną, można też wydrukować sobie gdy ktoś zatęskni za papierem – jej fragment lub całą… Dużym atutem jest również łatwość wyszukiwania w nich fragmentów informacji. Wystarczy (podobnie jak np. w Wordzie) skorzystać z funkcji szukaj.

  2. A ja jestem zwolenniczką tradycyjnych książek, tych „z krwi i kości”. Mimo, że bez komputera, internetu i innych elektronicznych gadżetów nie wyobrażam sobie życia to jednak książka jest dla mnie taką odskocznią od dnia codziennego, jest zaproszeniem do innego świata. No i niestety – e-booki z całą tą swoją praktyczną stroną, nie mają dla mnie tego czegoś, nie mają duszy. Usiąść w fotelu, dotykać kartki, raz chropowate, raz gładkie i przede wszystkim poczuć zapach papieru… żadne elektroniczne urządzenie tego nie zastąpi.

  3. Jako ,że dużo czasu spędzam za kółkiem swojego auta i nie zawsze znajduję czas na książkę, ratunkiem są dla mnie e-booki . Dzięki temu jestem na bieżąco z nowościami wydawniczymi, a e-book umila mi czas podczas jazdy. Jest niezawodny podczas stania w korku czy wieczornej jeździe . Czasami stoję pod domem kilkanaście minut, by odsłuchać do końca e-booka i to jest jego jedyną wadą. :)

  4. Dzięki e-bookowi mogłabym nie tylko czytać ksiązki i kobiece czasopisma zawsze i wszędzie, ale również zaglądać do internetu. E-book nie zajmuje zbyt dużo miejsca w przeciwieństwie do formy papierowej. Po części zgadzam się ze zwolenniczką czytania książek posiadjących „żywe” okładki, które moożna dotknąć, ale w wielu wypadkach e-book nie zastąpi książki, a wręcz będzie bardziej przydatny np. w podróży czy jak ktoś się zgubi.

  5. E-book to cudowny towarzysz samotnych biegomarszów po osiedlowym parku powierzchni chusteczki do nosa, powtarzanego codziennie gotowania i oprzątania przestrzeni życiowej, długich godzin spędzanych w korkach, który pozwala na przeniesienie się do innego świata, na oderwanie się od szarej rzeczywistości i na znalezienie chwili dla siebie w każdych okolicznościach.

  6. witam kiedys chcialamn dac ksiazeczke synkowi kolezanki po moim synu ktory juz ma 17 lat powiedziala nie badz starswiecka teraz jest DvD tylko ksiazke wezmiesz wszedzie i niemusisz miec pradu i internetu zeby ja poczytac kiedy chcesz
    pozdrawiam

  7. E-book to lżejsza odmiana książki. Dla mola książkowego takiego jak ja, ma to istotne znaczenie, zwłaszcza w czasie wyjazdów. Jeśli planuję dwutygodniowe wczasy, koniecznie muszę się zaopatrzyć w literaturę, którą muszę czytać na plaży. Jedna tradycyjna książka wystarcza na jedno popołudnie na plaży. Przy dwutygodniowym urlopie… ach, walizka książek jest potrzebna! Na szczęście są e-booki i czytniki. Dzięki temu wystarczy wsunąć do torebki czytnik i mieć zapewniony kontakt z książką przez cały okres urlopu, bez obawy o przerost bagażu!

  8. E-booki to super sprawa! W jednym małym urządzeniu, które spokojnie mieści się nawet w niewielkiej torebce czy saszetce mieści się calkiem spora biblioteczka, którą zawsze mamy pod ręką. W dłuższej podrózy, w dojadach do pracy możemy wykorzystac czas na lekturę. Przy tym oszczędzamy papier, możemy szybko i łatwo zakupić te nowoczesne „ksiązki” i dodac do naszych zbiorów. Oczywiście nic nie zastąpi tego zpapchu nowej książki i kontaktu z papierową wersją ale ile one zajmuja miejsca a często po jednokrotnym przeczytaniu stoja sobie na pólce i nie wracamy do nich.Świat idzie do przodu i w czytelnictwie też przyszła pora na zmiany.Polecam e-booki!

Dodaj komentarz

Why ask?