Konkurs „Miłość jest jak…”

KONKURS

Lubicie miłosne historie z tajemnicą w tle? Intrygi, wartką akcję i piękne krajobrazy? Jeżeli tak, „Pejzaż we mgle” Katarzyny Redmerskiej jest właśnie dla Was. Powieść wzrusza i urzeka klimatem.

Dla Czytelniczek Kobiecych Pasji mamy niespodziankę, dwa egzemplarze „Pejzażu we mgle”. Wystarczy dokończyć zdanie: „Miłość jest jak…”. Autorki najciekawszej odpowiedzi w ocenie redakcji zostaną  szczęśliwymi posiadaczkami tej właśnie książki.

Rozstrzygnięcie konkursu 06 grudnia 2018 r. zwycięzcy zostaną opublikowane na stronie.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia.

2,030 total views, 1 views today

41 thoughts on “Konkurs „Miłość jest jak…”

 1. Miłość jest jak pieczenie ciasta, bo znamy przepis, wiemy jakich składników użyć i jaki powinien być efekt końcowy, ale czasami mimo starań po prostu nie wychodzi.

 2. Miłość jest jak na­sion­ko leśne, z wiat­rem szyb­ko le­ci, ale gdy drze­wem w ser­cu wy­rośnie, to tyl­ko chy­ba ra­zem z ser­cem wyr­wać je można.

 3. Miłość jest jak krzak róży. Zaczyna się od małego pędu, którego nie znamy. Boimy się, że będzie to kolejny chwast, nie do wyplewienia, w ogrodzie naszego życia. Roślina rośnie coraz bardziej, a my jesteśmy coraz bardziej ciekawi i zachwyceni, ale też przerażeni. Pojawiają się pierwsze pąki. One są tak przyjemne dla oka! Dają ciepło gdzieś w naszym wnętrzu i wywołują uśmiech na twarzy. Chcemy się pochwalić naszą różą. Bo na pewno nikt nie ma takiej samej. Bo ta jest nasza. Moja i jego. Pomimo lat, róża rośnie. Z czasem zapominamy ją podlać lub nawieźć i w ostatniej chwili ratujemy ją od uschnięcia. Chwasty dookoła niej znikają, tak jak i inne rośliny. Aż w końcu zostaje nam tylko ona. A my się z niej cieszymy, bo jest najpiękniejszym kwiatem na świecie.Po jakimś czasie usycha, gdy nie ma już dla kogo żyć. Ale wciąż jest najważniejszym kwiatem w życiu.

 4. Miłość jest jak chleb. Jest takie powiedzenie „Bez chleba i soli zła miłość”, a ja myślę, że wcale jej nie ma. Chleb jest niby zwykły, powszednieje z czasem, ale to pokarm, bez którego trudno wyobrazić sobie życie; tak samo jak bez miłości. Trzeba piec chleb i ten zakwas na niego dorabiać co jakiś czas; tak samo z miłością- trzeba ją odświeżać w kontekście pielęgnacji. Po latach czasami mówi się, że w małżeństwach zostaje tylko przywiązanie, ale to miłość je scementowała. Czasami chleb też wychodzi z zakalcem z tego samego zaczynu więc wzbogacamy zaczyn i pieczemy dalej. Tak jak i miłość.

 5. Miłość jest jak pogoda. Nigdy nie wiesz, jaka będzie jutro. Co się wydarzy. Co się zmieni. Czasem uderza promieniami Słońca i rozświetla uśmiech, a czasem nadchodzi fala deszczowych łez. Nigdy nie możesz być pewnym do końca, czy wychodząc z domu, zabrałeś odpowiednie ubrania. Zmienna, nieprzewidywalna.

 6. Miłość jest jak BURZA.Przychodzi znienacka w nieoczekiwanym momencie.Czasami jest łagodna bez większych gromów,lub taka która obraca wszystko w popiół…

 7. Miłość jest jak „komunia dusz” – to bycie naprawdę blisko, lecz w poczuciu, że autonomia wciąż jest zachowana, troska, ale nie zbyteczne zadawanie trudnych pytań, pomoc i opieka, ale nie wyręczanie, wskazówka, ale nie gotowy przepis bez możliwości manewru.

 8. Miłość jest jak siła napędowa w naszym życiu; relacja trudna do stworzenia – wymaga wielu wyrzeczeń, pracy nad sobą, szczerości i otwartości, jednakże jeżeli uda się ją zbudować i scementować – jest piękna i prawdziwa.

 9. Miłość jest jak relacja, która jest niezbędnym warunkiem osiągnięcia szczęścia, jest jak umiejętność dostrzegania rzeczy na pozór niedostrzeganych, jak życie pełne pasji i spełnionych marzeń, jak wiatr we włosach, deszcz na skroniach i słońce na policzkach. Jest jak spojrzenie przepełnione życzliwością do każdego, usta układające się w czuły uśmiech, delikatne gesty pełne troski, zwinne ruchy i głos pełen wirujących drobinek śmiechu i radości.

 10. Miłość jest jak ptak; trzeba pozwolić jej odfrunąć. Zamknięta w klatce – marnieje i traci pióra, a ostatecznie nawet zdolność wzbijania się w powietrze. Małżeństwo to rozstania i powroty, które pozwalają nam wzajemnie doceniać łączące nas uczucie; każde z nas rozpościera skrzydła, lecz zawsze wraca do wspólnego gniazda.

 11. Miłość jest jak kolor.
  Czerwień wcale nie jest oczywista i wcale nie jest jednym kolorem. Miłość zaczyna się odcieniem pięknego różu, idealnego, radosnego, jak świat widziany przez różowe okulary. Wtedy wszystko jest piękne, radosny, nie ma w związku skaz, a ukochany czy ukochana nie mają wad. Później miłość nabiera mocy, bo łączy w sobie codzienne życie dwojga kochających się ludzi i staje się intensywną czerwienią. Gdy płomienie przygasają, ona traci na swej jaskrawości, trochę się starzeje, gdzieniegdzie ubrudzi niejednym kryzysem, kłótnią i problemami by stać się czerwienią w odcieniu bordo…

 12. Miłość jest jak… Przepaść. Biegniesz, biegniesz i nagle wpadasz w nią znienacka i nic już nie jest pod Twoją kontrolą. Lecisz – nie mając pewności czy uniosą cię delikatne obłoki czy zaliczysz bolesne bliskie spotkanie trzeciego stopnia z betonem. Wiesz tylko, że już za późno, aby wrócić na bezpieczny brzeg, bo nie należysz już tylko do siebie.Lecisz więc bezwolnie, targana mnóstwem emocji. Jak skończy się ten lot? Czas pokaże…

 13. Miłość jest jak trunek…najpierw jak szampan, szybko uderza do głowy, pózniej jak wino, czym starsza tym lepsza, a na końcu jak whisky – dopiero przyprószona siwizną potrafisz w pełni docenić jej smak.

 14. miłość jest jak powietrze, niezbędna do życia, ale jednocześnie złożona z tak wielu pierwiastków, nic tylko wzdychać…ach miłości najdroższa!

 15. Miłość jest jak kobieta. Delikatna i taka piękna w swej wrażliwości, ale jednak gdy trzeba, potrafi być zdeterminowana i walczyć jak lwica – o swoje szczęście. Czasem zmienna i humorzasta, ale dzięki temu wyjątkowa, cenna jak skarb. Bywa, że niektórzy jej nie doceniają, a w momencie gdy jej zabraknie….serce łamie się na milion kawałków. Dlatego trzeba o nią dbać, jak o kruchą gwiazdę, która – gdy tylko jej na to pozwolimy – rozbłyśnie dającym nadzieję światłem.

 16. Miłość jest jak promyk słońca, ktory ogrzewa nawet w najchlodniejszy poranek, rozjaśnia najciemniejsze chmury i daje nadzieję na lepsze dni.

 17. Miłość jest jak… podróż pociągiem. Czekamy, kiedy nadjedzie. Wsiadając na początkowej stacji spotykamy osoby, z którymi myślimy pędzić przez życie. Niektórzy pojadą z nami do końca, inni wysiądą za wcześnie. Czas ucieka, wsiadają kolejne osoby i zajmują miejsca w naszym przedziale. Przybywa przyjaciół, powiększa się rodzina. Jedziemy wspólnie, ale czasem nas dopada ból i cierpienie, rany, nawet zdrada. Wtedy nasz pociąg się wykoleja….

 18. Miłość jest jak grawitacja.
  Dotyczy każdego.
  Jest wszędzie.
  Gdzieniegdzie jest większa, gdzieniegdzie mniejsza.
  Czasem wydaje się jak z innej planety.
  Na codzień o niej zapominamy, nie myślimy i nie mówimy o niej. Ale ona zawsze jest. Naturalnie naturalna.
  Bez niej bylibyśmy tylko istotami unoszącymi się gdzieś w przestrzeni bez konkretnego celu.
  Nie zauważamy, że jest wspólnym mianownikiem każdego człowieka.
  Rzadko zdajemy sobie sprawę z jej siły. Najbardziej odczuwamy jej działanie podczas upadku. Obwiniamy wtedy wszystkich dookoła zamiast swojej nieostrożności. Najważniejsze jest jednak, aby potrafić się podnieść i pójść dalej.
  Upadek nigdy nie musi oznaczać końca. Bo tam gdzie kończy się życie, nie musi kończyć się miłość.

 19. Miłość jest jak czekoladowy cukierek kawowy. Na początku lśniąca, zachęcająca, tajemnicza tak jak papierek. Później staje się bardziej jednokomorowy, jednak nie jednorodna. Raz jest słodka jak czekolada, innym razem gorzkawa jak nadzienie kawowe, ale cały czas smaczna i pobudzająca :)

 20. Miłość jest jak ogień- może z nieposkromioną mocą ogarnąć każdego i rozpalić w sercu iskrę, która dzięki naszym staraniom nigdy nie zgaśnie i ogrzeje nasze życie. Ogień uczucia rozpala dziką namiętność, która może szybko zgasnąć. Jednak dopóty, dopóki tli się w sercu ogień i dbamy, by nigdy nie zgasł, przetrwamy wszystko.

 21. Miłość jest jak promienie słońca, napełnia energią i szczęściem.
  Czasami jednak miłość jest jak nóż szefa kuchni, odcina to co piękne i zmienia słodycz w gorycz.

 22. Miłość jest jak największy życia dar,
  Wypełnia życie nasze radością, sens mu nadaje.
  Miłość jest jak taniec bosą stopą na rosie łąki zielonej,
  Jest jak odrobina promyka słońca, na niebie zachmurzony.
  Miłość jest jak woda, wśród suszy stuleci,
  Jest jak dla długo wyczekujących narodziny dzieci.
  Miłość to radość, to nadzieje,
  Kto zazna miłości ten w życiu ciągle się śmieje…

 23. Miłość jest jak gorący prysznic, który obywa zmęczone ciało, pozwala pozbyć się problemów i zrelaksować, ale nigdy nie wiesz, czy ktoś nie zakręci wody, albo przyjemny ciepły strumień nie zamieni się w lodowaty rwący wodospad.

 24. Miłość jest jak nowe buty. Na początku ciężko jest je rozchodzić, a potem tak idealnie pasują, że pomimo innych, lepszych, ładniejszych te są po prostu takie nasze, idealnie do nas pasujące.

 25. Miłość jest jak kwiat gdy się o niego odpowiednio zatroszczymy potrafi , kwitnąć i odwdzięczyć się nam swoim pięknem.
  Lecz gdy zapomnimy o pielęgnacji i wodzie usycha. Tak sama dzieje się z miłością, trzeba o nią dbać mimo wszystko, gdyż ulotna jest.

 26. Miłość jest jak nowe buty. Przymierzamy je i wydają się wygodne. Kupujemy je, bo nam się podobają. Ale to czy są wygodne na dłuższą metę i czy faktycznie posłużą nam przez lata, dowiadujemy się z upływem czasu.

 27. Miłość jest jak … niewidzialna lina, która z czasem coraz bardziej się zacieśnia, zbliżając do siebie dwójkę ludzi, którzy nim się obejrzą liny potrzebować nie będą, bo to niezwykłe uczucie samo będzie ich do siebie przyciągać. :)

 28. Miłość jest jak niedziela, na którą się czeka z nadzieją wiele dni.
  A gdy przyjdzie, w głowę zachodzisz co z nią zrobić.

 29. Miłość jest jak … bycie razem, być zgodni w każdej sprawie i też wspólnie decydować o przyszłości.

 30. Miłość jest jak 365 dni zwanych potocznie rokiem. Bywa kolorowa i radosna jak wiosna. Innymi razy ciepła a nawet gorąca jak lato. Z kolei jak jesień zdarza się być melancholijna acz romantyczna. Ale i zdarza się być jak zima czyli chłodna bądź zimna. Z tą tylko różnicą że kolejność występowania w miłości tych etapów niekoniecznie pokrywa się z tą w roku.

Dodaj komentarz

Why ask?