Dynia – coś więcej niż dekoracja na Halloween!

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego do wzbogacenia swojej diety – nie szukaj dalej niż dynie. Te duże pomarańczowe przysmaki są pełne beta-karotenu, tak samo jak marchew, pomidory i inne podobne kolorowe owoce i warzywa. Dynie są doskonałym źródłem witaminy C, błonnika i wapnia. Nasiona z dyni są pełne cynku i nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są nam potrzebne do utrzymania naszego zdrowia…. mało tego! Można z niej przyrządzić pyszne danie, takie jak krem z dyni z mlekiem kokosowym czy ciasto dyniowe. Dynia ponadto zawiera niewiele kalorii. Korzystanie z tego sezonowego warzywa jako źródło wartości odżywczych to wspaniały sposób na bycie w formie i dbanie o swoje kubki smakowe. Dynie są również bardzo dobrym źródłem potasu. W pyszny sposób dostarczą dziennej zalecanej dawki tego ważnego minerału. No i jeszcze jest w niej cynk, który pomaga zapobiegać osteoporozie, a także kojąco działa na zwyrodnieniowe stan kręgosłupa i bioder. Minerał ten jest również ważny w utrzymaniu zdrowia układu rozrodczego, zwłaszcza przy zachowaniu płodności i ruchliwości plemników.

Dodaj dynię do swojej diety – sprawdź czy poczujesz różnicę. Dynia powinna świecić w naszej kuchni przez cały rok, a nie tylko na Halloween – także podczas wakacji jako prosty deser. Wspominany wcześniej krem z dyni z mlekiem kokosowym czy inne pyszne wersje pysznej dyni powinny być na honorowym miejscu w świecie kulinarnym, ale także i w Twojej kuchni!

 

Dynia jest też bardzo ceniona za jej wszechstronność – sam spójrz dlaczego:

 

  • Nadaje się zarówno do słodkich, jak i pikantnych potraw,
  • Możesz dodać dynię z łatwością do swojego menu nawet kilka razy w miesiącu i przy użyciu różnych potraw i nigdy się nią nie znudzisz,
  • Spróbuj zupę z dyni, dyniowe naleśniki, dyniowe ciasto, krem z dyni z mlekiem kokosowym czy też dyniowy chleb!

 

Nie będziesz mogła bez niej żyć!

 

Kiedy już wprowadzisz dynię do swojego domowego menu, będziesz się zastanawiać, jak kiedyś mogła Twoja kuchnia funkcjonować bez tego bogatego, aromatycznego warzywa. Poczujesz się lepiej, będziesz wyglądać lepiej, a także zadbasz o dostarczanie organizmowi składników odżywczych niezbędnych do utrzymania dobrego stanu zdrowia – dla siebie i całej Twojej rodziny! Dynie pomagają utrzymać szczupłą sylwetkę, dają wapń, i mogą pomóc pokonać problemy, takie jak osteoporoza. Sam widzisz to znacznie więcej niż dekoracja!

 

1,538 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?