Dom Kultury ZACISZE zaprasza

 

Działania artystycznych ośrodka w nowym sezonie kulturalnym 2012/2013.

 

Akademia „Dotknij sztuki” to akademia twórczego rozwoju. Program Akademii adresowany jest do dzieci w wieku 2,5-6 lat i ich rodziców. Dzieci w atmosferze zabawy tworzą swoje dzieła, rozwijają się ruchowo, poznają rówieśników. Zajęcia w naszej Akademii rozbudzają ich twórczą aktywność i potencjał.

Zapraszamy na przygodę ze sztuką. Zajęcia są przede wszystkim szansą na rozwijanie zainteresowań dziecka – to okazja, żeby wspierać kilkulatka w poszukiwaniu talentów, które w nim drzemią, wzmacniać w nim wiarę we własne możliwości. Zajęcia pomagają też rozwijać w dzieciach kreatywność i wytrwałość w realizacji zadania, są jednocześnie formą wspólnego spędzania czasu z rodzicami w sobotnie przedpołudnie.

Twórczość plastyczna to jeden z istotnych komponentów ogólnego rozwoju dziecka. Proces tworzenia przyczynia się do rozwoju percepcyjnego dziecka, uczy dostrzegać otaczający świat i postrzegać go wszystkimi zmysłami. Wpływa również pozytywnie na jego rozwój emocjonalny. Zajęcia plastyczne rozwijają wyobraźnię, intuicję i ekspresję emocji. Tworząc dziecko ujawnia jak myśli, czuje i widzi. „Paletę cudów” czyli zabawy plastyczne prowadzi dr Majka Kiesner absolwentka ASP w Warszawie, obecnie adiunkt w Instytucie Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Lucyna Kraśkiewicz absolwentka tej samej uczelni na kierunku Edukacja Artystyczna oraz Anna Bartoszek dyplomowany pedagog w zakresie pedagogiki z plastyką (Akademia Podlaska). Nasi instruktorzy mają mnóstwo pomysłów i stale poszukują inspiracji. Uwrażliwiają dzieci na sztukę i piękno.

„Przestrzeń rytmu” to cykl zajęć w formie atrakcyjnych zabaw tanecznych, rytmicznych i muzycznych. Ich celem jest rozwijanie kreatywności ruchowej właściwej maluszkom, możliwości fizycznych dzieci, a także pełne wykorzystanie ich energii oraz ciągłe stymulowanie wyobraźni ruchowej. Dzieci rozwijają wrażliwość na muzykę, oswajają przestrzeń, a poprzez ruch uczą się wyrażać swoje emocje, pomysły i wyobrażenia. Zajęcia taneczne prowadzi Zbyszek Darda artysta baletu i nauczyciel tańca. Zajęcia taneczne z dziećmi prowadzi od 19 lat. Stworzył autorski program zajęć, oparty na rozumieniu tkwiących w dziecku potrzeb ruchu i aktywności. W swojej pracy wykorzystuje różnorodne techniki taneczne. Rytmikę prowadzi Kasia Kania absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na wydziale edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej w specjalności rytmika. Od 2006 roku pracuje z dziećmi wyzwalając w nich wrażliwość na muzykę.

„Świat emocji” to moduł zajęć edukacyjno-rozwojowych, mający na celu wsparcie emocjonalnego rozwoju dziecka, nawiązanie głębszej relacji wewnątrzrodzinnej, rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci. Warsztaty obejmują zabawy, które wprowadzą dziecko w świat emocji. Zajęcia mają na celu rozwinąć w dziecku jego wiedzę na temat swoich uczuć. Warsztaty poprowadzi Ewelina Romanowska pedagog, animator, trener kontroli emocji i umiejętności społecznych (TZA) z wieloletnim doświadczeniem, miłośniczka metody W. Sherborne i M. Montessori. Pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym.

 

Program Akademii obejmuje dwa semestry (18 spotkań):

I semestr: 22 IX, 13 X, 27 X, 17 XI, 24 XI, 1 XII, 15 XII, 5 I, 19 I;

II semestr: 16 II, 23 II, 9 III, 23 III, 6 IV, 20 IV, 11 V, 18 V, 8 VI.

 

I grupa – wiek dzieci: 2,5-3,2 roku, zajęcia w godzinach 9.30-11.10;

II grupa – wiek dzieci: 3,3-4,5 roku, zajęcia w godzinach 10.00-11.40;

III grupa – wiek dzieci: 4,6-5,5 roku, zajęcia w godzinach 10.00-11.40.

Jedno spotkanie obejmuje zajęcia: „Paleta cudów”, „Przestrzeń rytmu” i „Świat emocji”.

 

Opłata za semestr: 170 zł/dziecko.

 

W tym sezonie w ramach Akademii powstanie nowa grupa: „Mam 6 lat”. Będzie to moduł dwóch form zajęć raz w miesiącu: zajęcia w ramach „świata emocji” (30’) oraz warsztaty plastyczne „artystyczny archipelag” (45’). Program tej grupy został opracowany z myślą o sześciolatkach. Tematy zajęć zaskoczą i zainteresują. Będzie to malarstwo emocjonalne, barwne mandale, zainteresowanie naturą poprzez realizacje w konwencji sztuki ziemi, pobudzanie twórczego myślenia poprzez asamblaże i formy przestrzenne. Brzmi poważnie, ale będzie też dużo zabawy.

Terminy zajęć:

I semestr: 22 IX, 13 X, 17 XI, 1 XII, 19 I; II semestr: 23 II, 9 III, 6 IV, 20 IV, 18 V, 8 VI; zajęcia w godzinach 11.15-12.35.

Opłata za semestr: 90 zł.

 

Koordynator Akademii: Katarzyna Tumiłowicz-Piotrowska akademia@zacisze.waw.pl

 

Absolutną nowością będzie Akademia Rodzica. Zapraszamy na spotkania warsztatowe.

Nie ma rodziców idealnych, ale są rodzice, którzy chcą radzić sobie z dzieckiem jeszcze skuteczniej niż dotychczas. Pedagog i nauczyciel wychowania przedszkolnego podczas warsztatów podpowie rodzicom jak radzić sobie z codziennymi problemami: np. jak poskromić złośnika? Zastanowimy się także, jakie błędy popełniają najczęściej naprawdę dobrzy rodzice. Celem jest dążenie do budowania relacji z dzieckiem tak, by miało w rodzicach przyjaciela i doradcę na całe życie.

Terminy: 22 IX, 13 X, 17 XI, 1 XII, 19 I; 23 II, 9 III, 6 IV, 20 IV, 18 V; zajęcia w godzinach 11.50-12.35.

Opłata za semestr: 50 zł – rodzice z Akademii „Dotknij sztuki”, 75 zł – pozostali rodzice.

 

 

 

2,235 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?