ABC kosmetyków do stylizacji włosów

pielęgnacja włosówKiedyś do dyspozycji było niewiele środków do stylizacji. Skromna oferta obejmowała piankę i żel (który wyparł brylantynę i pomadę) jednak najpopularniejszym produktem pozostawał lakier do włosów. Obecnie mamy tak bogaty wybór różnych specyfików, że czasem nie wiemy nawet, do czego dany produkt służy. Spróbujmy usystematyzować te najczęściej wybierane. 

Żele do włosów

Są to niezwykle popularne kosmetyki do włosów, głównie dzięki męskiej części konsumentów. Idealne do modelowania, układania i utrwalania krótkich fryzur we wszystkich najmodniejszych stylach. Produkt rozcieramy w dłoniach i nakładamy na podsuszone włosy układając je tak, jak tylko tego chcemy.

Pianki do włosów

Mają przeróżne zastosowania w zależności od obietnic producenta. Są to kosmetyki wybierane przeważnie przez kobiety w celu nadania fryzurze objętości. Niewielką kulkę pianki wyciskamy na dłonie i wgniatamy w wilgotne włosy, które następnie suszymy, nadając im jednocześnie pożądany kształt.

Wosk fryzjerski 

Tego kosmetyku nie stosujemy do modelowania fryzury, ale do jej wykończenia. Odrobina wosku pięknie podkreśli tzw. pazurki i inne postrzępione cięcia. Aplikujemy go tylko na końcówki.

Guma do włosów

Jest to kosmetyk idealny do kreatywnej stylizacji włosów. Najpierw produkt rozgrzewamy w dłoniach i… klaszczemy. Nagłe klaśnięcie sprawia, że między dłońmi robi się pajęczynka i to ją nakładamy na włosy. Następnie wgniatamy w pasma dodatkowo je modelując. Włosy są miękkie i lśniące, a fryzura utrwalona na wiele godzin.

Lakiery do włosów

Mają zróżnicowaną moc utrwalenia fryzury i różne dodatkowe właściwości. Jedne nabłyszczają, inne obsypują włosy brokatem, jeszcze inne chronią je przed promieniowaniem UV. A czy szkodzą? Dużo zależy od tego, jakiej marki kosmetyki do włosów wybieramy –  dotyczy to także lakierów. Jedne będą działać fatalnie, a inne preparaty, takie jak kosmetyki do włosów L’Oreal, będą je dodatkowo pielęgnować, np. lakier Elnett De Lux do włosów suchych i zniszczonych.

Pamiętajmy, lakier do włosów to wykończenie fryzury, ostatni akcent. I choć okazjonalnie można go użyć do modelowania, na dłuższą metę jest to ryzykowne. Każdy kosmetyk do stylizacji ma swoje zastosowanie i najlepiej działa wtedy, gdy jest używany zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

1,966 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?