3 pytania do Mariety Żukowskiej

Marieta-Żukowska

Marieta Żukowska to jedna z najzdolniejszych polskich aktorek młodego pokolenia. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej w Łodzi, ukończyła także średnią szkolę muzyczną w klasie skrzypiec. Laureatka kilkunastu nagród teatralnych między innymi Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu w Brnie. W kinie debiutowała w filmie „Bezmiar sprawiedliwości” w reż. Wiesława Saniewskiego. Nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2008 za rolę w filmie „Nieruchomy Poruszyciel” Łukasza Barczyka. Pracowała z najlepszymi polskimi reżyserami m.in. z Wojciechem Smarzowskim, Gregiem Zglińskim, Mariuszem Grzegorzkiem. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej. 

 

Gra Pani w filmach, spektaklach, serialach. Czy 4-minutowy shortcom „Dwoje we troje” to dla Pani nowe doświadczenie? 

Marieta Żukowska: Bardzo lubię scenariusze „Dwoje we troje” –  są zabawne i mają świetną puentę. Najważniejsze w nich jest to, że świat dziecka bardzo często obłaskawia absurdy świata dorosłych. Uwielbiam grać to, że moja serialowa córka często jest sprytniejsza i bardziej pomysłowa od innych ważnych dorosłych. Przy tym projekcie spotkali się ludzie o podobnej chemii, bardzo lubię z nimi pracować. Każdy odcinek jest dla mnie łamigłówką jak go zagrać i jednocześnie radością pracy z tymi ludźmi.

 

Słynie Pani z dobrego stylu i pomysłowych stylizacji. Jak czuła się Pani w bankowym uniformie, w którym widywaliśmy Panią ostatnio w „Dwoje we troje”? 

Marieta Żukowska: Ten uniform to pewnego rodzaju komunikat mojej bohaterki – „teraz jestem w pracy”. Kostium zawsze pomaga aktorowi stać się postacią bardziej, mocniej, prawdziwiej. To jedna z pierwszych rzeczy jakich się uczymy na studiach. Zdjęcie kostiumu pomaga też aktorowi wyjść z roli, to ważne szczególnie przy trudnych i długo trwających pracach nad rolą.

 

W życiu prywatnym jest Pani mamą kilkuletniej Poli. Czy własne doświadczenia macierzyńskie pozwoliły Pani lepiej zbudować w serialu postać Michelle, która jest mamą 10-letniej Dusi? 

Marieta Żukowska: Gdybym nie była matką pewnie trudniej byłoby mi grać matkę ze wszystkim emocjami jakie się z tym wiążą. Mam cudowną możliwość doświadczania tego na co dzień, na pewno pomaga mi to w pracy.  

 

***

Opis miniserialu

Michelle to specjalistka ds. finansów i bankowości, która wskutek wydarzeń życiowych, po ponad 20 latach wraca z 10-letnią córką Dusią do swojego rodzinnego miasta. Michelle podejmuje pracę w lokalnym oddziale swojego banku, w którym poznaje wieloletniego pracownika Michała. Od pierwszego spotkania Michał
i Michelle mają się ku sobie, ale nie chcą przekraczać zawodowych granic. 10-letnia Dusia ma nadzieję, że stworzona dla siebie para, kiedyś da za wygraną i nawiąże bliższą relację. Jej celne obserwacje i „dziecinnie” proste sposoby na rozwiązanie problemów pozwalają na zaskakującą weryfikację postaw dorosłych. Całej sytuacji przygląda się również ekscentryczny Dyrektor oddziału.

Dwoje we Troje to miniserial komediowy, który w ciepły, familijny sposób opowiada o codziennym życiu trójki bohaterów – Michelle, Michała i Dusi – przez pryzmat ich relacji prywatnych i zawodowych. Reżyserem produkcji jest ceniony twórca komediowy – Tomasz Konecki, a autorami scenariuszy m.in. twórcy hitu „Listy do M. 2” – Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski.  Miniserial składa się z 26 odcinków (4 min każdy).

2,148 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?