X Jubileuszowe Jazzowe Spotkania Filmowe

DOM KULTURY KADR W DZIELNICY MOKOTÓW M. ST. WARSZAWY

 

Zaprasza na

X Jubileuszowe Jazzowe Spotkania Filmowe

26.10.2013r. (sobota) godz. 18.00

Koncert – Michał Wróblewski – solo piano

Słowo wstępne – filmoznawca, krytyk filmowy -Andrzej Bukowiecki

Projekcja filmu „Dom bez okienStanisława Jędryka

 

Michał Wróblewski. Pianista jazzowy, kompozytor pochodzący z Gorzowa Wlkp. Absolwent wydziału jazzu AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W grudniu 2010 r. zadebiutował ze swoim własnym Trio, zdobywając I nagrodę na konkursie młodych zespołów jazzowych „Jazz Juniors” w Krakowie i nagrywając debiutancki album zatytułowany „I Remember”. W 2010 r. jako pianista i aranżer wziął udział w projekcie studyjnym „Starsi Panowie”, z udziałem gwiazd – m.in. Kayah, Maleńczuk, Kukiz . Obecnie przygotowuje projekt na orkiestrę symfoniczną, łączący stylistycznie najnowsze trendy muzyki klasycznej z tradycją jazzu europejskiego.

Andrzej Bukowiecki – krytyk filmowy i filmoznawca. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim oraz Podyplomowego Studium Wiedzy o Filmie w PWSFTviT. Od 2007 roku członek Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Przewodniczący Rady Dyskusyjnego Klubu Filmowego SFP. W swych publikacjach prasowych, zamieszczanych obecnie na łamach „Magazynu Filmowego SFP”, Magazynu Branży Audiowizualnej „FILMPRO”, „Kina” i „TELEPRO”, koncentruje się na historii kina, sztuce operatorskiej i technice kinematograficznej.

 

Film „Dom bez okien” z 1962 r., fabularny debiut reżysera, Stanisława Jędryki.  Akcja filmu dzieje się małym, prowincjonalnym cyrku, chylącemu się ku upadkowi, którego wybawieniem okazuje się pojawienie się utalentowanego mima i parodysty Roberta.

W głównych rolach występują: Wiesław Gołas (stworzył znakomitą kreację), Danuta Szaflarska, Józef Kondrat, Elżbieta Czyżewska. Film reprezentował Polskę w 1962 r., na festiwalu w Cannes.

Wstęp wolny.

 

26.10.2013r. (sobota) godz. 12.00-15.00

Warsztaty florystyczne dla dorosłych.

„Dla tych co odeszli – kompozycje funeralne inaczej”

Warsztaty prowadzi: Bożena Wiśniewska.
Spotkanie: 26.10.2013r. (sobota), godz. 12.00 – 15.00.
Dla tych co odeszli – kompozycje funeralne inaczej„.
Opłata: 50 zł / 1 spotkanie.
Zapisy na warsztaty przyjmujemy do 23.10.2013r. (środa) telefonicznie 22 843-88-81 oraz e-mailem: info@dkkadr.waw.pl

Kwiaty to wdzięczny i niezwykle inspirujący temat. Zabawa formą, kolorem, detalem. Kto ma ochotę spróbować – zapraszamy do Domu Kultury „Kadr”, aby przekonać się, jaką przyjemnością jest tworzenie rozmaitych kompozycji roślinnych.

W programie: Nowe formy i techniki wykonania kompozycji nagrobnych, sposoby wykończenia, różnorodny dobór materiału. Dom Kultury Kadr zapewnia na warsztaty kwiaty i dodatki.

Wykonane kompozycje są własnością uczestników.

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają kwiaty.

26.10.2013r.( sobota) godz. 11.00-13.00

Warsztaty fotograficzne dla dorosłych.

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają fotografować na cykliczne, weekendowe warsztaty w Kadrze.

Warsztaty prowadzi: Andrzej Seta.
Spotkanie: 26.10.2013r. (sobota) godz. 11.00-13.00
Opłata: 30zł/ 1 spotkanie.
Zapisy na warsztaty przyjmujemy do 23.10.2013r. (środa) telefonicznie 22 843-88-81 lub e-mailem: info@dkkadr.waw.pl

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają fotografować na nowe weekendowe warsztaty w Kadrze. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z najważniejszymi pojęciami dotyczącymi budowy aparatów fotograficznych, ich wad oraz zalet.  Nauczą się jak ustawić aparat, aby zdjęcia wychodziły jak najlepiej. Poznają tajniki kompozycji oraz koloru w obrazie.
Nauczą się także podstawowych trików obróbki technicznej pod okiem instruktora.
W programie warsztatów zdjęcia: krajobrazowe, zabytków i reportażowe.

 

 

2,338 total views, 2 views today

Dodaj komentarz

Why ask?