Urodowe niezbędniki, czyli co powinno się znaleźć w twojej kosmetyczce

Niemal każda z nas z zainteresowaniem śledzi nowości kosmetyczne pojawiające się każdego sezonu w drogeriach. Trudno nam przejść obojętnie wobec półek uginających się od cudeniek, które czekają tylko na to, aż je wypróbujemy. Dowiedz się, co powinno znaleźć się w twojej kosmetyczce jako ponadczasowe must have. 

Powab w spirali 

Tusz to absolutny numer jeden w przypadku produktów, bez których trudno wyobrazić sobie codzienny makijaż! Włoski malowano już w starożytności za pomocą mikstury złożonej z sadzy, oliwy oraz białka, ale pierwsze maskary, przypominające wyglądem współczesne produkty, powstały dopiero na przełomie XIX i XX wieku.

Współczesne kosmetyki tego typu często wzbogacane są w odżywcze olejki wzmacniające cienkie włoski, a ich nowoczesna formuła zachwyci nawet najbardziej kapryśną miłośniczkę makijażu. Do wyboru mamy również różnego rodzaju szczoteczki – w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy sięgnąć po tradycyjną, grubą spiralkę lub cienki, wykonany z silikonu aplikator, którym wytuszujemy nawet najkrótsze rzęsy. Wśród oferowanych przez znane marki produktów możemy znaleźć również tusze do rzęs, np. Maybelline, w intensywnych odcieniach, takich jak zieleń, błękit czy fiolet.

 

Pomocnik w płynie

Na drugim miejscu znajduje się podkład – kosmetyk, z którym również nie rozstaje się większość kobiet wykonujących codziennie make-up. Jest on jednak nieco mniej popularny od tuszu do rzęs, ponieważ panie, które nie narzekają na swoją cerę, ponieważ nie ma ona skłonności do niedoskonałości, chętnie rezygnują z wykorzystywania właściwości fluidu i ograniczają się do używania go wyłącznie podczas większych wyjść. Ten produkt bywa także coraz częściej zastępowany przez lekkie kremy BB lub CC.

 

Seksapil w sztyfcie

W tym zestawieniu nie może również zabraknąć szminki, od zawsze uważanej za atrybut kobiecości. Nie ma nic bardziej pociągającego od ust pokrytych intensywną czerwienią lub głębokim amarantem. Zdecydowany kolor pomadki stanowi również doskonałe tło dla starannie wytuszowanych rzęs, zaś wzbogacenie tego duetu o czarne, precyzyjnie namalowane kreski na górnej powiece tworzy klasyczny make-up, który sprawdzi się właściwie podczas każdej ważnej uroczystości.

 

 

1,478 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?