Wszystkich Świętych coraz bliżej. Jakie znicze kupić?

znicze

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona jest 1 listopada każdego roku w Kościele katolickim. Tego dnia Polacy odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze ku czci ich pamięci. Wraz z nadejściem jesieni w ofercie sklepów pojawiają się znicze, lampiony i kwiaty. Zastanawiasz się, jakie znicze kupić? Gdzie znaleźć najlepszą ofertę? Poznaj wskazówki, które opracowaliśmy we współpracy z przedstawicielem hurtowni online ze zniczami PM-M.

Znicze na grobach zmarłych – skąd ta tradycja?

Historia palenia zniczy wywodzi się jeszcze z czasu, gdy obecne było pogaństwo, gdy na przełomie 31 października i 1 listopada (Dziady, Zaduszki), zapalano na cmentarzach, obejściach jak również na rozstajach palącego się ogniska, które mają wskazać drogę duszom, które zbłądziły, by mogły przeniknąć do świata żywych. W czasie gdy pojawiło się chrześcijaństwo – zwyczaj ten zmodyfikowano, nadając mu nowe znaczenie. W VII wieku, w wyniku wprowadzenia przez papieża Bonifacego IV Dnia Wszystkich Świętych, pojawił się zwyczaj modlitwy za dusze zmarłych Świętych. Współcześnie znany nam zwyczaj odwiedzania cmentarzy pojawił się w XIX wieku, a dbanie o nagrobki zostało spopularyzowane po I wojnie światowej. Składane na grobach bliskich kwiaty i zapalane znicze są symbolem pamięci o zmarłych. Światło ze znicza czy lampionu jest wyrazem wieczności, nadziei i troski o zmarłych naszych najbliższych.

Jakie znicze kupić – poznaj rodzaje zniczy

Oferta zniczy jest naprawdę obszerna, dlatego planując zakup można mieć niemałą zagwozdkę. W obliczu tej decyzji stają zarówno dystrybutorzy (dla których początek jesieni to najlepszy czas na rozeznanie, jakie hurtownia ze zniczami online ma propozycje na ten rok), jak i osoby prywatne. Poniżej prezentujemy więc kilka typów zniczy, które warto wziąć pod uwagę w obliczu zbliżającego się 1 listopada.

  • Znicze ceramiczne – w ostatnich latach wzrosła ich popularność. Nawiązują do tradycji, pięknie wyglądają w połączeniu ze świeżymi, jak i sztucznymi kwiatami. Są to znicze zalewane, które znajdziesz np. w ofercie internetowej hurtowni zniczy PM-M.
  • Znicze szklane – to oczywiście najbardziej dostępna i najczęściej wybierana pozycja wśród zniczy. Także podczas Wszystkich Świętych w 2020 z pewnością będzie wiodła prym. Wyróżnia je atrakcyjna cena, trwałość i różnorodny design.
  • Znicze plastikowe – są tanie i lekkie, ale ich mankamentem jest kiepska trwałość. Nierzadko pod wpływem wiatru ulegają stopieniu i mogą spowodować uszkodzenia na nagrobku.
  • Znicze LED – to świetna propozycja, która jest ekonomiczna i ekologiczna zarazem. Ogień zastąpiony zostaje bowiem diodą LED skrytą we wkładzie na baterię i cieszy swym blaskiem nawet przez kilka miesięcy. To spora oszczędność czasu i pieniędzy. Rozwiązanie będzie świetnym uzupełnieniem dla tradycyjnych zniczy, które olśniewają swoim urokiem, ale palą się krótko.

Chcesz poznać pełną ofertę zniczy i wkładów? W takim razie koniecznie odwiedź stronę hurtowni online ze zniczami PM-M: https://pm-m.pl/274-hurtownia-zniczy-wkladow! Czeka tam na Ciebie cała gama propozycji w atrakcyjnych cenach.

s

1,230 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?