Pokój dla nastoletniego geeka: plakaty filmowe i inne dekoracje w sam raz dla fanów science fiction

plakat kosmos

Jeszcze stosunkowo niedawno bycie geekiem – czyli, najprościej rzecz ujmując, kimś, kto jest naprawdę, naprawdę bardzo zainteresowany jakąś dziedziną – było uważane za nieco obciachowe i śmieszne. Przecież samo słowo „geek” oryginalnie oznaczało „dziwadło”!

Współcześnie układ sił się odwrócił: „geek” brzmi nie tylko dumnie, ale także modnie i stylowo! Co więcej, znaczenie tego słowa uległo wyraźnemu poszerzeniu: teraz geekiem nie nazywa się już tylko osoby, która interesuje się komiksami, fantastyką i grami komputerowymi, lecz także każdego, kto ma jakieś hobby, któremu z dużym zaangażowaniem się oddaje: można być geekiem teatralnym, filmowym, a nawet ogrodniczym czy muzycznym! Ten krótki poradnik stworzyliśmy jednak z myślą o geekach w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, a zwłaszcza o osobach, które uwielbiają literaturę, filmy, seriale i gry z gatunku science fiction! Nie wyobrażamy sobie, żeby geek mógł mieć pokój, w którym nie wiszą plakaty filmowe albo co najmniej jeden plakat planety, dlatego przygotowaliśmy dla Was garść popularnonaukowych inspiracji do wykorzystania w aranżacji wnętrza.

plakat kosmos

https://redro.pl/plakaty/tematy/kosmos/

Kosmiczny plakat? Planety będą idealne!

Jedno jest pewne: wszyscy ludzie profesjonalnie zajmujący się astronomią to dorośli. Jesteśmy jednak skłonni zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie wśród nastolatków – a także wśród młodszych dzieci – odsetek amatorów astronomii jest największy! Młodzi ludzie uwielbiają czytać książki i oglądać filmy science fiction, z zapartym tchem śledzą rozmaite astronomiczne debaty (jak na przykład tę na temat tego, czy powinno się uznawać Plutona za planetę) oraz, oczywiście, sami zwracają wzrok ku niebu, zapamiętując wzajemne położenie konstelacji czy wypatrując interesujących zjawisk. To wszystko sprawia, że nie mamy wątpliwości co do tego, że to właśnie wśród nastolatków wielkim powodzeniem cieszyć będą się nasze plakaty! Kosmos jest nieskończenie fascynujący intelektualnie w wielu aspektach, ale czy to znaczy, że zainspirowanych przez niego motywów nie można wykorzystać w funkcji czysto dekoracyjnej? Bynajmniej! Plakaty kosmos przedstawiające planety szybko okażą się wspaniałym uzupełnieniem wystroju sypialni nastolatka między innymi dlatego, że można zastosować je na kilka różnych sposobów: można zawiesić je w wybranym miejscu solo, ale można także stworzyć coś w rodzaju minigalerii, zawieszając plakaty przedstawiające każdą z planet jeden przy drugim. Każda z tych wersji może wyglądać świetnie!

plakat kosmos

Z wielkiego ekranu na ściany

Czy Twoje dziecko woli obserwować Wszechświat przez pryzmat utworów fantastyki naukowej, czy raczej ogranicza się do jego naukowej wizji? Bez względu na to, jaka jest odpowiedź, jesteśmy niemal pewni, że nie oprze się temu, jak świetnie wyglądają plakaty filmowe zainspirowane przez dzieła z gatunku science fiction. Od żelaznej klasyki, takiej jak Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje, poprzez kino niszowe, jak Solaris, aż po współczesne hity w rodzaju Grawitacji, kino science fiction jest niewyczerpanym źródłem stylowej inspiracji i pomysłów. Takie plakaty filmowe są jedną z tych dekoracji, które będą wyglądać rewelacyjnie przez długie lata. Podejrzewamy też, że niejeden rodzic pozazdrości takiej ozdoby swojemu dziecku i zechce wykorzystać taki lub podobny plakat do uzupełnienia aranżacji salonu albo sypialni czy dowolnego innego domowego wnętrza…

plakat filmowy

Jakość ery kosmicznej

Przyznajmy: byłoby trochę dziwne, gdyby plakaty zainspirowane przez kosmiczne motywy były kiepsko wykonane. Wydrukowane na materiałach pośledniej jakości, niezbyt wyraźne, blade… Na szczęście te plakaty są zupełnie inne! Wydrukowane zostały na wysokiej klasy papierze, który zapewnia im znaczną wytrzymałość i zarazem atrakcyjny wygląd. Technologia, którą wykorzystano do stworzenia nadruku, to HP Latex – opracowana przez firmę Hewlett-Packard metoda druku, dzięki której grafika ma idealnie żywe i nasycone barwy, które nie zblakną nawet w jasno oświetlonym wnętrzu. Wszystko to sprawia, że naprawdę możesz skupić się po prostu na wyborze wzoru plakatu, bez troski o jego jakość! A wybór jest, co tu dużo mówić, kosmiczny…

 

 

1,725 total views, 2 views today

Dodaj komentarz

Why ask?