Pokaz mody i biżuterii „lata 20, lata 30”

moda

Muśliny, koronki i jedwabie królowały w Kawiarni Noworolski w krakowskich Sukiennicach, podczas wspólnego pokazu Laury Obrzut, inspirującej się Marleną Dietrich i Ewy Nieć, której biżuteria ubiera kobiety w tajemniczość.

Swoje najnowsze stroje pokazał też, najsłynniejszy z podhalańskich projektantów, Andrzej Siekierka.

Tematem pokazu mody trójki projektantów był Kraków lat 20 i 30 minionego wieku, wraz z całą swoją miłością do teatru i kabaretu, literatury i góralszczyzny. Projektanci spotkali się w pierwszych dniach października w Krakowie, aby pokazać swoje najnowsze kolekcje, podzielić się inspiracjami i fascynacjami.

– Już sam wybór miejsca nie był przypadkowy – podkreśla fotografka, Ewelina Neska. – Pokaz i towarzysząca mu sesja odbyły się w Kawiarni Noworolski w Sukiennicach. Trudno wyobrazić sobie coś bardziej magicznego i na wskroś krakowskiego.

Na wybiegu pojawiły się modelki ubrane w pobudzające zmysły suknie, efektowne nakrycia głowy i wyrafinowaną biżuterię. – Od zawsze fascynował mnie typ kobiecości Marleny Dietrich – opowiada projektantka, Laura Obrzut. – Dlatego swoje stroje tworzę dla świadomych, pewnych siebie kobiet, które już wiedzą, że oczarowywanie tkwi w równowadze między tym, co umiejętnie odkryte, a tym, co dopiero może, ale wcale nie musi, takim zostać – kończy.

Oprócz klasycznych sukienek, do wykonania, których wybiera szlachetne tkaniny, projektantka nie ukrywa, że bardzo często wykorzystuje nietypowe połączenia, chociażby mariaż koronki ze skórą. –  Tkaniny często zdobywam w małych niepozornych sklepikach, gdzie ciągle jeszcze można trafić na prawdziwe rarytasy. Czasem znajduję również inspirację – zapewnia, po czym dodaje, – Ale tak naprawdę fascynują mnie przeróżne struktury materiałów, którym poprzez odpowiednią obróbkę, nadaję niezwykłe formy. Tak powstało boa z dartej tafty  – podsumowuje.

Biżuteria, która ubiera

W Krakowie mogliśmy oglądać dwie najnowsze kolekcje Ewy Nieć.

Biżuteria wykonana z jedwabiu, inkrustowana kryształami Swarovskiego i  kamieniami półszlachetnymi zachwyciła obecnych na pokazie gości. – Kobiety noszące naszą biżuterię często powtarzają, że ArsDavia ubiera je w tajemniczość – mówi Ewa Nieć, projektantka i właścicielka marki. – Bogata ornamentyka zaprezentowanych kolekcji istotnie przywodzi na myśl kusicielki Orientu. To ukłon w stronę kobiet, które w zawodowym życiu skazane są na dresscode, ale wewnętrznie czują się istotami z baśniowym rodowodem.

Stonowana kolorystyka, flirt kryształów ze światłem, pełna meandrów forma … wszystko to ma uzmysłowić fakt, że kobieta w biznesie to nie tylko profesjonalizm, ale intrygująca osobowość, piękno i … zaskakujący finał – kończy tajemniczo.

Po drugiej stronie …obiektywu

– Fotografia mody to dla mnie równoległy świat, pozostający trochę poza czasem, gdzie wszystko jest możliwe. Zdarza się, że w przeciągu paru dni przeskakuję z mrocznego średniowiecza do tętniącego życiem, zabawą i kabaretem świata krakowskiej bohemy, jak to miało miejsce podczas tej sesji.  Gdziekolwiek jestem, moją codzienność muszę zostawić za drzwiami. Ale że kocham fotografować kobiety, nie cierpię – ze śmiechem wyznaje fotografka, Ewelina Neska.  – Modelki z Bella Models, które prezentowały dzisiejszy pokaz, znam od dawna. Nadal potrafią mnie zaskoczyć przeobrażając się na moich oczach z uosabiających niewinność panien młodych w drapieżne wampy, mającego u swych stóp tabuny mężczyzn. Ale to tzw. przeciętne kobiety są wyzwaniem, które podejmuję z największą radością. Wydobycie z nich piękna, w które z reguły same nie wierzą, wyzwolenie skrywanych emocji i pragnień, przywitanie się z ich marzeniami – to najwyższy rodzaj satysfakcji.  A kiedy dziwią się, patrząc na swoje portrety, i pytają czy to naprawdę one – wiem, że fotografia to moje przeznaczenie – zapewnia Ewelina Neska

Ilustracja materiału:

stroje wieczorowe: Laura Obrzut

biżuteria: www.ArsDavia.com

modelki: www.bella-models.pl

make up: www.fashionableyou.pl

wnętrze: Kawiarnia Noworolski w Sukiennicach

foto: Ewelina Neska www.fotoneska.pl

 

 

12,477 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?